Рецепти за Airfryer фритюрник PHILIPS HD9220/20 BLK - втора тема

  • 95 386
  • 766
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
Моят модел е 5,5 литра и нямам никакви оплаквания. И цяло пиле пека в него и става страхотно. От рибите само сьомга правя в него, през ум не би ми минало за цаца или сафрид.

# 616
  • Мнения: 6 578
Нашият уред е 800гр вместимост /не знам колко литра е това/, но това не е проблем. Ясно ми беше, че на два пъти ще правя кило картофки. Очаквах, обаче, да стават значително по-бързо, отколкото 30 мин за половин кг. И да не са сухи като дърво, но тук може би е моя грешка, защото сложих една супена лъжица мазнина, както пише в упътването, а е трябвало да ги намажа предварително. Ще опитам пак с други картофи и по друг начин.
Идеята на покупката беше, че детенцето на 2г много обича пържени картофки, тиквички, цаца, хапки, а не е добре да яде пържено. Та затова искахме да правим тези неща в такъв уред. Не съм подозирала, че точно цаца и тиквички не става. Ми то като не стават точно нещата, които се ядат пържени, за какво по ягодите са тия уреди. Аз бутчета, цяло пиле, пъстърва, сьомга, лаврак и други риби, кашкавалчета, шишчета, мъфини и други тестени изделия във фурната си правя и стават по-бързо, по-вкусно, всичко на веднъж и не грее сто часа лятото... Имам и тефал оптигрил за кюфтенца, свински и пилешки пържолки, наденички и стават перфектни, точно като на скара, така че и това отпада.
Пробвам довечера хапките, както ми казахте намазани с олио и на един ред, и ако и те не станат, направо го продавам...

# 617
  • Мнения: 12 806
Хапки съм правила и във фурната, ако е там въпросът, всеки си преценява. Някои неща стават еднакво добре в нея и във фраера, а други не.
Тиквичките според мен ги пробвай както писах с шишчетата, преди да ги отпишеш напълно.
30 минути ми се виждат много за половин кило картофи - ако са от замразените, нормално е да станат сухи за толкова време. Според мен замразените са си леко омазнени че те нали са вече полуизпържени там. Но не пречи ако искаш да си ги омазниш и ти, просто ги раздрусай хубаво в една купа да се намаслят навсякъде.

# 618
  • Мнения: 7 856
За разочарованата майка:
Естествено, че има някаква в разлика във вкуса от машината спрямо пърженето в тигана или във фритюрника. Като детенце иска пържени картофи, по-здравословно ми се струва човек да купи сурови картофи от магазина, да ги обработи и изпържи в олио, което после да изхвърли, отколкото да ползва замразени полуфабрикати с неясни съставки и гадни мазнини.
На практика уредът е миниатюрна фурна. Но не съм съгласна, че много по-бързо става печене в стандартна фурна. Докато тя само достигне нужната температура, нещата в уреда са почти готови. Отделно консумацията на ток, която в голямата фурна е в пъти повече. И загряването в помещението също е доста по-голямо.
Но всеки решава какви уреди да използва.

# 619
  • Мнения: 1 108
На мен първите пържени картофи изобщо не се получиха, но тиквичките бяха страхотни. Нарязах ги и им сложих сол, копър, чесън и лъжица олио и ги оставих малко да се мариноват. После само малко ги разбърках веднъж. За температура и време не съм сигурна в момента, но беше по упътването. Вчера ММ прави втори опит за картофки, нарязани, измити, подсушени в кърпа, малко олио и е разбърквал/разтръсквал през три минути и бяха супер.

# 620
  • Мнения: 6 578
Минавам да благодаря за съвета за хапките, получиха се супер, приятно се изненадах Hug панирах, оставих в хладилника за десетина минути, после хубаво в олио овалях, пекох 20мин на 200гр на два пъти като ги обърнах веднъж. Станаха много добре, като пържените направо без да са мазни, но сочни и хрупкави. Пробвах и едното филе без панировка и пак се получи доста вкусно. Благодаря още веднъж за ценния съвет с олиото. Ще пробвам пак  картофки, и пресни, и бланширани. В упътването пише на 180 гр да се правят. Вие на колко ги печете?

# 621
  • Мнения: X
Аз не овалвам нищо в олио, а пръскам. Купих си два спрея от Амазон, единият пълня с олио, другия със зехтин и всичко пръскам. Така съм чела на много места, че е най- добре с ейърфрайър.

# 622
  • Мнения: 12 806
О да, със спрей или четка е много добре за хапки и подобни. Ако е просто зеленчуци е все тая, колко му е да ги разбъркаш в купата, но за такива панирани неща си има разлика. Понеже много, ама много мразя да мия четката от мазнината, предпочитам спрей да използвам.

# 623
  • Мнения: X
Четките отиват в миялната машина, като всичко друго. Но тях ги ползвам за маринади или глазура в края на печенето. За мазнина само спрей.

# 624
  • Мнения: 12 806
Ако имах миялна и аз щях така да правя, само че нямам...

# 625
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Само пресни картофи си правим, супер стават.

# 626
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Кажете ми точно като пържените ли стават при вас, защото при мен пресните стават нещо като сварени и после запечени. Не стават пържени в никакъв случай, макар да ги засушавам предварително?

# 627
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Като пържените, но не твърди, а леко мекички, ние така ги обичаме и пържените. Със сигурност не ми стават като варени и после печени. Също ги суша преди да ги пека.

# 628
  • Мнения: X
Зависи много и от сорта на картофите, но определено стават като пържени.

# 629
  • Мнения: 3 137
Ами не, не стават като пържени, точно като печени си стават. Вкусни са, но нямат нищо общо с пържените картофи. То в това е голямата измама с тези уреди, че ги наричат fryers и ги рекламират, че уж пържат без мазнина. А всъщност това са просто едни мини фурнички с конвекция, които си пекат. Затова и има толкова разочаровани хора. Резултатът е същият, както в хубава фурна с конвекция, само дето количеството е по-малко. Аз във фрайъра в последно време пека единствено сандвичи. За всяко нещо, което трябва да го пека във фрайъра на 2 или 3 дози, предпочитам фурната. Даже пилешките хапки отдавна си ги правя точно по този начин - с панировка и напръскани с мазнина  - и пълня голямата тава на фурната. Сигурна съм, че и бланшираните замразени картофи, ако ги изсипя в тава и ги изпека във фурната, ще станат същите като в еърфрайра.

Общи условия

Активация на акаунт