Той има дете, а аз-не

  • 25 471
  • 460
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 960
Обикновено нормално и трезво разсъждаващите разведени  не бързат с нови деца от едногодишна връзка. Така че не виждам нищо странно, че мъжът отлага в момента, още повече и с такива неразбории на главата.

# 31
  • Мнения: 5 258
Кой ти каза, че делата могат да продължат 10 години? Няма такова чудо. Тя ще си замине с детето колкото и да обжалва приятеля ти.

# 32
  • Мнения: 209
Здравейте авторке, кога бившата му съпруга ще заминава към Америка не казахте, вие представяте ли си какво е това, все едно аз примерно да съм мъж, който обича детето си и да ми кажат, че ще заминават и ще го виждам накрая 1-2 пъти в годината, представете си? Или вие не сте особено привързана към неговото дете, и дай да си направим наше ще ти мине, въпроса не е в това, не мислите много рационално, и не прилагате съчувствие към проблема. Ако беше към вас т.е. на вас да ви се случва и някой да ви пила за дете повярвайте в момента няма да ви е до това даже ще сте гневна защо партньора ви не проявява съчувствие. Той не е казал, че не иска деца, но наистина не е момента не е казано, че това ще се проточи години наред и вие трябва да го чакате, помислете разционално не е сега момента наистина. Успех!

# 33
  • Мнения: 5 258
Хайде, хайде... добрия родител ме мисли за себе си, а за детето. Тоя е егоист отвсякъде. Държи детето си и бившата си като заложници тук. Забравяте май за изконното човешко право за свободно пътуване .

# 34
  • Мнения: 209
Тоя е голям егоист. Детето му в Америка може да има по-голяма възможност за образование и реализация.
Да само дето ще вика 'тати' на мъжа на майката, а той ще го вижда веднъж в годината, понеже билета отиване-заминаване към Америка не е 100 лв.

# 35
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Много тъжна история. Наречете ме егоист, но на мястото на този баща и аз нямаше да пусна детето. Това е изключителна болка и за родителя, и за детето.
Ако едно дете е старателно и ученолюбиво- може да получи добро образование навсякъде по света.

# 36
  • Мнения: 574
Какви перспективи ще пропусне това дете ако не замине за Америка? В Европа добри училища, среда и работа няма, айде стига.

# 37
  • Мнения: X
И аз нямаше доброволно да пусна детето. Не че това е предмет на темата, но сега ще завие натам.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 143
Тегава ситуация, в която криви и прави за момента няма (подчертавам - за момента).
Него му пари под лъжичката, ако си обича детето и не иска да то ходи в Америка. Да не говорим, че Америка отдавна не е синоним на прекрасен живот и става все по-зле. Развод дори и на родна почва може да се превърне в кошмар, а тук е далеч по-сложно.
Тя иска дете и е права, разбира се. Има връзка, явно има и любов, има го и желанието. А той отговаря уклончиво и това е тревожно...
На мен ми минава през акъла вариант "И вълкът - сит, и агнето - цяло". Тоест Portokal да поизчака още малко, без да мрънка и да натяква за дете, дори без да повдига темата. На 30 не е на 40. Когато някой е в трудна ситуация, тежките разговори не са му най-любимото нещо на света. Така е и с мъжа й със сигурност.
И за да е "и агнето цяло" - нека авторката си постави някакъв обозрим срок, в който вижда решение на казуса с развода. Развод, който се точи с години, показва две неща - или е някакъв ужасен юридически казус (мноооооого рядко), или и двете страни не се борят с всички сили нещата да станат възможно най-бързо и експедитивно.
Portokal, може да звучи налудничаво, но ако имаш познат адвокат - поговори ей така, лично и небрежно с него - колко може да се точи такова дело, какви права може да иска приятелят ти, въобще, поизясни малко подробностите, за да не те слага мъжът ти на някоя шейничка. И си определи срок, след който да има един сериозен разговор и да се изясните.

# 39
  • Мнения: 98
Тегава ситуация, в която криви и прави за момента няма (подчертавам - за момента).
Него му пари под лъжичката, ако си обича детето и не иска да то ходи в Америка. Да не говорим, че Америка отдавна не е синоним на прекрасен живот и става все по-зле. Развод дори и на родна почва може да се превърне в кошмар, а тук е далеч по-сложно.
Тя иска дете и е права, разбира се. Има връзка, явно има и любов, има го и желанието. А той отговаря уклончиво и това е тревожно...
На мен ми минава през акъла вариант "И вълкът - сит, и агнето - цяло". Тоест Portokal да поизчака още малко, без да мрънка и да натяква за дете, дори без да повдига темата. На 30 не е на 40. Когато някой е в трудна ситуация, тежките разговори не са му най-любимото нещо на света. Така е и с мъжа й със сигурност.
И за да е "и агнето цяло" - нека авторката си постави някакъв обозрим срок, в който вижда решение на казуса с развода. Развод, който се точи с години, показва две неща - или е някакъв ужасен юридически казус (мноооооого рядко), или и двете страни не се борят с всички сили нещата да станат възможно най-бързо и експедитивно.
Portokal, може да звучи налудничаво, но ако имаш познат адвокат - поговори ей така, лично и небрежно с него - колко може да се точи такова дело, какви права може да иска приятелят ти, въобще, поизясни малко подробностите, за да не те слага мъжът ти на някоя шейничка. И си определи срок, след който да има един сериозен разговор и да се изясните.
    Те са разведени отдавна. Делата в момента са за детето. Аз присъствам на срещите с адвоката както и свидетелствам на делата. Просто тя влага страшно много пари в дела, защото оня от Америка ѝ праща пари за адвокати. До колкото знам е намерила някакъв начин да замине сама без детето без опция приятеля ми да ѝ отнеме родителските права. Чухме, че за май месец има билет. Ще остави детето при баща му и като си уреди там нещата ще дойде да води дела да си вземе детето в Америка... Успее ли някак да го заведе там вече делата стават международни...

# 40
  • Мнения: 488
Хайде, хайде... добрия родител ме мисли за себе си, а за детето. Тоя е егоист отвсякъде. Държи детето си и бившата си като заложници тук. Забравяте май за изконното човешко право за свободно пътуване .
Щях да се съглася с това , ако бащата виждаше детето  2 уикенда месечно а не както е сега през половината време. Или майката  иска да иде на почивка с детето( а да се премести да живее там), и той прави проблем за пълномощно.
Интересно ако той искаше да се премести в Америка се детето дали коменарите щяха да са същите

# 41
  • Мнения: 5 258
След като родителските права са на майката, той няма какво да иска. На моето дело съдийката каза - "билет, самолет и при детето".

# 42
  • Мнения: 98
След като родителските права са на майката, той няма какво да иска. На моето дело съдийката каза - "билет, самолет и при детето".
    това е ОК, ако говорим за Европа... Но в Америка как се ходи когато си искаш и за колкото време искаш?

# 43
  • Мнения: 5 258
Ти ще му гледаш ли детето ако го остави тук?

# 44
  • Мнения: 98
Ти ще му гледаш ли детето ако го остави тук?
    Да, аз се разбирам с него и нямам проблем с това. Имам и племенник на година и шест месеца, който често гледам. Колкото повече деца-толкова повече смисъл има всичко според мен!

Общи условия

Активация на акаунт