Той има дете, а аз-не

  • 25 458
  • 460
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 298
Леле, как егоист? Утре ако ММ ме остави и с детето замине за Америка, аз да се радвам колко ще му е добре там ли? А?

# 46
  • Мнения: 76
Портокал, проблемите къде ще живее детето са между приятелят ти и бившата му жена. Ти можеш да разискваш до безкрай, но в крайна сметка решението няма да го вземеш ти.
Ти трябва да вземеш решение какво правиш с желанието за твое бъдещо дете. Не търси опрадвания и решения на проблем, който не е в твоите правомощия. Губиш се.
Запитай се искаш ли на всяка цена дете от този мъж тук и сега или можеш да го изчакаш?
Другото остави на приятеля ти и бившата. Единственото, с което можеш да помогнеш, е с подкрепа. Важно е също теб  кой те подкрепя обаче?

# 47
  • Мнения: 98
Отговора му е, че в близките поне 2 години той не иска да има друго дете...

# 48
  • София
  • Мнения: 17 281
Ами значи не иска, казал.ти е мнението си честно.

# 49
  • Мнения: 1 195
Ами ако този срок не те устройва- хващаш багажа и си тръгваш. Казал ти го е поне точно и ясно. От тук нататък ти преценяваш.

# 50
  • Мнения: 29 324
Помисли си дали това те устройва. Преди това говорили ли сте по въпроса и същото ли е казвал?
Би ли чакала 2 г., след като си на 30 г. 
Обаче пък и да се запознаеш с друг мъж, пак ще мине време.....не знам....

# 51
  • Мнения: 25 737
Мисля, че няма вариант детето да напусне страната без декларация подписана от бащата. Другото са алабаланици.
Като искаш бебе, смени коча.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 281
Има вариант, води се дело за заместващп съгласие. Просто е дълго.

# 53
  • Мнения: 25 737
Има вариант, води се дело за заместващп съгласие. Просто е дълго.
Това е сериозен стрес за мъжа, аз не бих му тропала с крак за бебе. Още повече, че той вече има дете и може по принцип да не иска друго, не само заради възникналите проблеми с бившата.

# 54
  • София
  • Мнения: 17 281
Точно така е, това е и моето мнение.

# 55
  • Мнения: 76
Отговора му е, че в близките поне 2 години той не иска да има друго дете...

ПОНЕ две години. Ти решаваш - оставаш в сегашната ситуация в изчакваща позиция или си тръгваш. Ако и след две години пак не иска и има още неясноти покрай детето - той ще ти каже - Аз не съм виновен, предупредих те, ти сама взе решението си.
Трябва да решиш какво искаш и кое ти е най-важно в този момент - да бъдеш с него или да имаш дете тук и сега. Не че ако срещнеш друг е гарантирано, че веднага ще си направите дете.
Но има и вероятност пичът и след две години да не е готов.
Избери решение, което те кара да се чувстваш що годе по-спокойна и смело го заяви и приеми всички възможни последствия - дали ще чакаш с него или ще се впускаш в търсене на други връзки.
Нито той, нито ние тук непознатите във форума можем да носим отговорност за твоето вътрешно щастие.
Но така като гледам решението си го взела - оставаш с него, водиш неговите битки и се надяваш, че един ден и той ще се бие с живота ЗА теб. Искрено ти пожелавам положителен развой.

# 56
  • Мнения: X
Въпрос - ти какво точно търсиш с този мъж - някого, чиито деца да гледаш ли?
Приятелят ти други деца не иска в обозримо бъдеще, а най-вероятно не иска изобщо. Казал ти е поне 2 години, за да спреш да го натискаш.
Последното ти мнение е в десетката - отчаяно искаш вече деца и си склонна на невероятни компромиси. Ама чакай малко, бе, жена! Познавате се едва от година и нямате никакви, ама никакви идеи за бъдещето, избягва темата за твоите желания, обаче те води по неговите дела?
Не е редно да те баламосва така, нито ти е последният влак за деца.

# 57
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Портокал, в кой щат заминава тази жена?

# 58
  • Мнения: 15 960
Сега, ние не можем да сме сигурни, че той не иска други деца. Не иска в момента, но може и по-рано от две години да се навие. Един ерген може много по-дълго да я мотае, този поне обича деца.

# 59
  • Мнения: X
Със същия успех може да се пъне просто да прави мръсно, няма как да знаем.
Но не може да вижда, че половинката му силно иска собствени деца, и да скатава като да не казвам какво. Първо, тия деца не стават за 2 дни. Второ, авторката е на 30, той със 7годишно надали е по-млад. На 30 да не си наясно след едногодишни отношения какво искаш от същите просто е незряло.

Общи условия

Активация на акаунт