Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 33 861
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 318
karamelina2000, обмисляла ли си варианта, че задуха и сърцебиенето е възможно да са от пречистването? То ще бъде доста дълъг период..
Аз, да се похваля, вече 4 месеца има, няма. Simple Smile) Мисля, че определено имаше полза от включването ми в групата, за това да ги спра. Heart Exl

# 106
  • Мнения: 68
А защо се качва след спиране на цигари? Ако си ям, както попринцип след спирането на цигарите пак ли се качва?

# 107
  • София
  • Мнения: 318
А защо се качва след спиране на цигари? Ако си ям, както попринцип след спирането на цигарите пак ли се качва?

Аз не съм яла повече и не съм качила. Не мисля, че е задължително. Честно казано и храната не усетих да ми е по-вкусна от преди или нещо от сорта.. Явно при всеки е индивидуално.

# 108
  • София
  • Мнения: 326
А защо се качва след спиране на цигари? Ако си ям, както попринцип след спирането на цигарите пак ли се качва?

Аз лично мисля, че е по-скоро свързано с абстиненцията. Забелязала съм, че доста хора с пристрастявания - алкохол, нарокотици, при въздържание качват някакви кила. Знам, че има общо с метаболизма, на който също се отразява пушенето, съответно спирането, но ако си ядеш както по принцип, не би трябвало да имаш проблеми. Не всеки качва!

При мен качване имаше в първите две седмици, след това даже свалих. Много хора около мен изобщо не качиха след спирането.

00404, може да е от пречистването. Аз го отдавам на желание за пушене. Иначе лекар ми е казвал, че за сериозни пушачи на възраст спирането може да се окаже по-лошо от самото пушене.

# 109
  • София
  • Мнения: 318
00404, може да е от пречистването. Аз го отдавам на желание за пушене. Иначе лекар ми е казвал, че за сериозни пушачи на възраст спирането може да се окаже по-лошо от самото пушене.

Съгласна съм. Ако сърцето е на повече години и това е съчетано с някое заболяване или просто е слабо вече като орган. Самият стрес може да навреди повече, от колкото да си се пуши. Но, това по-скоро е при хора 65-70+ години или такива със заболяване. Плюс, че си зависи и колко организма поема от цигарите. Ако си спортист е по-вредно за теб да пушиш, в сравнение с това да не спортуваш и да пушиш - когато тичаш или си бил физически активен дробовете ти се отварят и стават (метафорично) като гъба за миене на съдове и цигарите са като да напоиш тази гъба с вода. Много е относително за всеки организъм, но, в крайна сметка в 90% от случаите е по-добре да се спрат цигарите.
А иначе, се сещам за нещо, което доста помага за пречистване. Ако продължиш да кашляш - значи не е от пречистването.. Половин лимон изстискан в чаша, лъжица мед и един жълтък - това разбито заедно, сутрин на гладно. Така 10 дни макс. Само с купешките яйца трябва да се внимава, когато са сурови.. И в интернет пише доста за тази комбинация. Аз лично съм я пробвала и си спомням, че имаше доста ефект - после 2-3 часа само отхрачвах. Хем беше гадно, хем се чувстваш много добре като гледаш как излизат някакви черни неща от теб и знаеш, че се пречистваш от тях.

# 110
  • София
  • Мнения: 326
Аз се изчистих много бързо с плуване. Винаги ми е действало добре и с годините ми е позволило да не задържам много гадости в дробовете.

# 111
  • Мнения: 6 305
За отхрачване може да пробвате с АСС - Acetylcysteine. До колкото знам няма никакви странични ефекти. Динята също помага, както и повече течности. Задуха вероятно е на нервна почва. Може да пробвате с валидол за смучене, но се консултирайте с лекар.

# 112
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Здравейте,
Наскоро станах на 30, и осъзнах, че половината от живота си съм пушила. Включвам се в редиците на отказВащите тютюнопушенето, като начален момент -сега!
Моят основен проблем, е че ми харесва да пуша, но трябва да започна да се грижа за себе си, т.е. да се променям към по-добро.

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Здравейте!
За пореден път влизам в боя. Simple Smile
Гледам името ми стои на първа страница още, като пример - срам и позор, не заслужавам тази чест.
Спирала съм цигарите 4 пъти. Два по време на двете бременности  и още два пъти след това. Единия за 6 месеца, а втория път близо 2 години...Ако ме питате защо съм пропушила след толкова време, смислен отговор не мога да дам. То и няма такъв всъщност. Тази година от първи януари пак бях спряла, но само за един месец и не го броя за опит, а по-скоро за профилактика. Joy
Абе накратко приказката "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите, спирал съм ги толкова много пъти" направо ми приляга. Общо взето на мен през първите дни ми е лесно. Като реша, че няма да пуша и не ми се пуши. Обаче после нещо прецаквам и край. Всеки път спирам от раз, без да намалявам, да си определям срок и да се настройвам. Ставам сутринта, решавам и край. Но може би, защото лесно ги спирам, за това и лесно ги започвам. Bowtie
Другия ми психо момент е винаги да имам цигари в мен. Нямам ли изпадам в паника сякаш. Сега си разнасям кутията с последните останали бройки всеки ден в чантата. Но избора да не запаля си е изцяло мой, а не от това, че нямам цигари.
Та не пуша от неделя, днес ми е 4-ти ден. Вече не си обещавам, че ще е завинаги, щото се знам какво представлявам. Satisfied
Пожелавам ви успех и се надявам темата да е по-активна! Simple Smile

# 114
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Мария и аз съм точно като теб. Направо ме успокояваш, че не съм единствената. В началото първите 3 месеца е лесно и изобщо не  ми се пуши. След това се провалям и паля.
Лесно ги отказвам и също толкова лесно ги почвам пак Confused
За мен даже не е от значение дали имам или нямам цигари в себе си. Просто решавам и не пуша. Даже се наслаждавам на свободата, да не мисля имам ли цигари, да си купувам ли и т.н. Изобщо в началото намирам страшно много ползи от това да не пуша, които някак си после избледняват и на 3тия месец паля пак.
Общо взето от 2 години насам го карам на следната схема
3 месеца не пуша
3 месеца пуша
3 месеца не пуша
и т.н.
Което даже май е и по-вредно от това да пуша постоянно Disappointed

Надявам се този път да успееш и да ме мотивираш и мен!

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ами този път ще се подпираме двете тука Simple Smile
Иначе и аз, като теб - в началото виждам ползите, радвам им се и в един момент сякаш свиквам с тях и вече не ми правят впечатление.
Надявам се и други мераклии да има, да споделяме опит и да живне темата.
Спомням си, че преди няколко години беше доста активна.

skk007, при теб как върви?

# 116
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Срамна работа... Пак ще ги спирам Sad
Напрегнах се снощи и изгърмях 5/6. Днес не съм палила, но така не ми харесва много несериозно от моя страна.

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Има такива моменти.
Няма от какво да те е срам. Продължаваш и толкова. Simple Smile

# 118
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Опитвам да се саморазсейвам, когато ми се допуши, но явно из'лабавях.
Надявам се да не повторя скоро.
П.с. много съм отслабнала, така че едно тъпчене и няколко килца ще са ми добре дошли.... А като се замисля че именно заради много кг уж пропуших....кръговрат.

# 119
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Много добре го каза! "Свиквам с ползите от непушенето и вече не ми правят впечатление" Мисля, че след "новият" трети месец на отказването, този път това ще ми бъде мотивацията!
 

Общи условия

Активация на акаунт