Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 34 606
  • 744
  •   1
Отговори
# 570
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 431
И аз тук ..Интересното при мен е,че грам не ми се пуши,защото имам големи проблеми на главата и не ми е до цигари ,ама изобщо...Винаги съм пушила за кеф,удоволствие,в компания,мохабет,за веселие ,не ми е добито като навик-след сън,с кафе,тоалетна,след ядене и т.н Confounded до момента карах с 1 кутия =3,4 дни ,но сега както ми е напрегнато имам пълна кутия и последно пуших на 31.12 ,че бях дежурна 24 ч и последно завърших с палване в 7.10 на 01.01..Frowning1
Удобен момент за прекратяване на кефа и поради финансови причини Sad

# 571
  • Мнения: 55
teddynm браво за решението, най- трудните дни са минали, направила си си най- добрия подарък сама на себе си Simple Smile
Аз вече не съм болна, и ми минава мисълта за цигарка от време на време, но е за кратко и бързо я прогонвам . От както не пуша открих, че обожавам чай, пия поне по 3- 4 чаши на ден ( докато бях пушачка не се и сещах за него ) . Утре правя 2 седмици без гадните фасове, дано да стават все повече и повече, успех на всички и HugHugHug. А и щях да забравя вече от 2 дни карам кростренажора, че ме е страх какво ще се случи с килограмите Wink.

# 572
  • Мнения: 2 156
При мен станаха 2 месеца Simple Smile Пък дано да е за постоянно. В помощ ми е, че и вкъщи, и в офиса, бях единственият пушач, и няма кой да ме дразни, че си пуши щастливо Joy То било много добре да не се налага да излизаш на студа отвън.
Към храненето и тренировките в момента се отнасям с подчертано внимание.

# 573
  • Мнения: 871
Здравейте и от мен, аз след няма и седмица ще направя 3 месеца от поредното отказване 😁. По лесно ми е вече, рядко ми се припушва, когато съм напрегната се чувствам най-уязвима. Бях ви споделила, че подхванах 90-дневната диета стигнах до средата и бях свалила 5 кг., обаче с толкова празници не издържах и от скоро се храня безразборно 🤨. Дала съм си срок още седмица, че има поводи и ще подхващам нещо.
Успех на новите момичета!

# 574
  • София
  • Мнения: 318
Успех и от мен на всички предприели тази страхотна крачка към буквално по-добър живот:)))
Аз на 13.01 ще направя 9 месеца без дим:)))  чувствам се мноого по-добре.
Единствено мога да кажа, че ми липсват онези ‘откраднати’ моменти, когато за пет минути се изключвах от света и заблеяно си размишлявах разни неща я на тераска, я на прозорец. Не самото пушене, а уединението в тези моменти:))
Сигурна съм, че бих могла и с чаша чай да го постигна, но без цигарите не се сещам да го правя.

# 575
  • Мнения: 170
Аз си мълча, защото след онази запалена цигара си пропуших най-безсрамно Sad
Всяка вечер си казвам , че няма да паля, но паля. Даже сега пуша. Искам пак да се надъхам!

# 576
  • софия
  • Мнения: 5 003
Успех и от мен на всички предприели тази страхотна крачка към буквално по-добър живот:)))
Аз на 13.01 ще направя 9 месеца без дим:)))  чувствам се мноого по-добре.
Единствено мога да кажа, че ми липсват онези ‘откраднати’ моменти, когато за пет минути се изключвах от света и заблеяно си размишлявах разни неща я на тераска, я на прозорец. Не самото пушене, а уединението в тези моменти:))
Сигурна съм, че бих могла и с чаша чай да го постигна, но без цигарите не се сещам да го правя.
Честити 9 месеца! Аз малко след теб, на 15.01, ще направя година!
И също като при теб, тези моменти за които говориш, бяха основното удоволствие в пушенето...
Сега се научих сутрин да ходя в едно и също заведение. Стана си моя рутина, моето време, в което пия точно чай.

Значи ако някой преди година ми беше казал, че в един момент няма да пуша, няма да пия кафе и няма да ям хляб, захар и бобови храни, сигурно щях да го сметна за луд или изпратен от бъдещето предупреждаващ за апокалипсис, защото каква друга причина би могла да ме лиши от тях...

Радвам се, че се разписах в темата- така Елора ме сложи много бързо на място и взех, че влязох в релси и спрях брашно, бобови, захар. Започвам да боря килограмите, които качих. Дойде им времето.

Последна редакция: пн, 06 яну 2020, 23:50 от Амели

# 577
  • Мнения: 22
Една седмица без гадните, миризливи цигари 🎉Реших, че ще си купя подарък, все пак това са си 40 лв спестени. Най-хубавото, е че си усещам парфюма цял ден.

Последна редакция: ср, 08 яну 2020, 14:54 от Tsvetina96

# 578
  • Мнения: 370
Здравейте, преди време се бях включвала в темата с неуспешно отказване на цигарите. Сега вече се включвам с успешно не пушене от месец и половина. Миналата година опитах 3 пъти, като трятия съответно успешен за сега. Първия път Януари, но някак си го реших от сега за след малко и не бях психически подготвена. След това много пъти ми се въртя из главата, че ми е време, че искам да ги спра, заради мен самата и заради семейството ми. На 33 г. Съм, имам 2 дечица и прекрасен съпруг (който не пуши и това ми е от помощ съответно). Втория път когато опитах беше някъде Октомври, и нещо много интересно, че започна едни виене на свят направо неописуемо и непоносимо. Едно трудно за определение, по малко от всяко – въртеливо, не можеп да фокусираш нормално, замъглено, не знам, леко е, но съответно и много неприятно. Мъжа ми каза, че според него съм си стресирала организма и че трябвало леко по леко, но който е пушач знае, не можеш с 1-2 цигари на ден, или пушиш или не. Аз пушех към половин кутия на ден и въпреки че не е като хората с по кутия или 2 пак ми беше доста трудно. Та, нищо не стана с предния опит и още същата вечер запалих на ново и то малко като че ли от страх, че това въртеливото ще си остане. Беше ми много неприятно. Почнах пак да пуша, но това не отмина напълно, чат пат пак се появява. Но аз с голямо желание да спра цигарите които пушех от 18 години, на ново реших, че върти ми се, не върти ми се главата ще ги спирам, така и така не отшумя напълно това въртене на главата. Тук идва момента да похваля гнигата на Алън Кар – ´Не пуша вече´. Много ми помогна, почнах да я чета на втория ден, без да ми я е препоръчвал някой. Просто се разрових за някакви помощни материали и хванах нея. В последсвие се оказа, че доста хора около мен са я чели. Много ми помогна и всеки ден в главата ми изскача някое мотивиращо изречение от нея.  Изчетох я на един дъх общо взето. Първата седмица въпреки всичко ми беше най-трудна, а след това вече някак си олекват нещата. Месец по късно почна пак много да ми се пуши, но с всеки измизал ден си казваш – Щом стигнах до тук, мога и още а пък и ще е много жалко за ´мъките´ до сега. Малко или много има моменти в които ми се пуши, но след няколко такива момента, вече знаеш, че отминават. Извинявам се за дългия пост. Успех на всички!

# 579
  • софия
  • Мнения: 5 003
Браво 10107!
Това виене на свят според мен е заради липсата на никотин. Дано е отминало. Ако можеш спи.
За моментите в които ми се е припушвало (много много рядко) или пък просто насред компания, заради спомена и усещането, не толкова заради желание да пуша, си представях как най-накрая съм се отскубнала от синджира и ако запаля все едно доброволно, като куче някакво се съгласявам пак да ме вържат със синджир накъде на някой студен гаден двор...желанието ми минаваше ми автоматчно, толкова реално беше усещането и картинката. Сега тичам на воля Simple Smile

# 580
  • Мнения: 370
Ами, все още не е отшумяло напълно, но по-добре с това, от колкото с цигарите. Все се надявам, че ще отмине. Като че ли е най вече навик. Хем ми сд пуши от време на време, хем като си представя какъв вкус ще ми остави цигарата ми се отпушва. Това не пречи след малко пак да се повтори процеса разбира се Grinning Чакам снетърпение да се затопли и да започна да тичам. Иначе честно казано не усещам никалви промени в нищо, освен в трудното закопчаване на дънкуте за което се бях подготвила,нл и празниците подпомогнаха Joy

# 581
  • софия
  • Мнения: 5 003
За щастие проблема с дънките е решим лесно - нови от магазина. Дънки много, 10107 е една.

# 582
  • Мнения: 370
Joy така е. И с малко от малко тренировки.

# 583
  • Мнения: 780
Шест дни не съм пушила,а съм пушила от 18-годишна,а сега съм на 53г.Кутия на ден в продължение на толкова години.Страшно ми е трудно.Това навикът е  голяма работа.За сега странични ефекти нямам само че трудно се ходи до тоалетната.Не знам до кога ще издържа.Събирам в една касичка сумата от цигарите.

# 584
  • Мнения: 1 740
Море, поздравления!! Вече си взела решението и си направила първата стъпка. Това е много. Заслужава си да продължиш.
Успех на скоро присъединилите се! 🥰
Не се предавайте и се гордейте със себе си.

Общи условия

Активация на акаунт