Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 33 804
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 189
Манипулативните мисли и спомени, с които умът ми се опитва да се занимава биват премахвани майсторски и с отработен финт 😁.


Я ни светни и нас за този финт Smiley

# 76
  • София
  • Мнения: 318
И аз омазах нещата, обаче със сигурност няма да спра да опитвам, докато не се случи за постоянно и един ден с щастие се сещам за отказа си!
Гларус Това с тренирането е огромна мотивация!
Norry Как вървят нещата при теб? Реши ли се? Ако може на 'ти'Simple Smile)))

# 77
  • Мнения: 1 740
Norry, когато знаеш, че:
* кризите (поривите да запалиш) траят до около 3 минути в най-интензивната си част и минават
* има нужда да отработиш повечето обстоятелства и ситуации в живота си отново, но този път без присъствието на цигари, за да създадеш нови спомени и матрици в съзнанието си

- Тогава умът ти е разкрит и желанието да изпушиш още една цигара вече не изглежда като присъда (чувството, че никога няма да успееш), а знаеш, че всичко това е остатък от господството на никотина и след малко просто ще отмине. Та финтът е да знаеш точно какво се случва и спокойно, стабилно и по възможност с усмивка да продължиш напред, непридавайки важност на фалшивите и измамни номерца на все още подчинения ум. Всеки път да си казваш, че знаеш много добре кое защо се случва. Не че трябва да си говори човек сам разбира се 🙂, но да си напомняш истината - нашите тела и мозъци са химически обработени и повлияни от веществата, които сме всмуквали - ние всъщност не желаем и не се нуждаем в действителност да пушим.
Но след 11 месеца е малко по-различно. В началото малко след като спрях да пуша отново запалих може би 10-15 дни по-късно. Навикът все още си е там в първите седмици.

ПП: Не се шегувам за усмивката.
И повече вода е много добро допълнение.

Успех, момичета! Можете и ще се гордеете със себе си! 🌺🌺🌺

# 78
  • Мнения: 1 189
Norry, когато знаеш, че:
* кризите (поривите да запалиш) траят до около 3 минути в най-интензивната си част и минават
* има нужда да отработиш повечето обстоятелства и ситуации в живота си отново, но този път без присъствието на цигари, за да създадеш нови спомени и матрици в съзнанието си

- Тогава умът ти е разкрит и желанието да изпушиш още една цигара вече не изглежда като присъда (чувството, че никога няма да успееш), а знаеш, че всичко това е остатък от господството на никотина и след малко просто ще отмине. Та финтът е да знаеш точно какво се случва и спокойно, стабилно и по възможност с усмивка да продължиш напред, непридавайки важност на фалшивите и измамни номерца на все още подчинения ум. Всеки път да си казваш, че знаеш много добре кое защо се случва. Не че трябва да си говори човек сам разбира се 🙂, но да си напомняш истината - нашите тела и мозъци са химически обработени и повлияни от веществата, които сме всмуквали - ние всъщност не желаем и не се нуждаем в действителност да пушим.
Но след 11 месеца е малко по-различно. В началото малко след като спрях да пуша отново запалих може би 10-15 дни по-късно. Навикът все още си е там в първите седмици.

ПП: Не се шегувам за усмивката.
И повече вода е много добро допълнение.

Успех, момичета! Можете и ще се гордеете със себе си! 🌺🌺🌺


Благодаря ти много,Гларус за чудесния и позитивен пост ! Наистина най-важното е осъзнатостта. И все пак е много трудно. Аз съм опитвала хиляди пъти.... и ангелите ми са много слаби. Дано този път съумея. А,ти какво направи след като запали на 10-15 ден ?


00404, купих си цигари преди малко. Смятам да се напуша тази вечер на воля,да допрочета книгата и утре....да започна борбата с демоните в мен. От сега се ужасявам от ставането си сутринта,в което ще осъзная,че ще трябва да глътна кафето си без фас, но ...
Не се чувствам никак готова психически, но ще опитам.

# 79
  • Мнения: 1 740
Norry, почувствах се ужасно от вкуса и миризмата на цигарата. А бяха минали само няколко дни. В моя случай това запалване само ми помогна още по-лесно да се разделя с цигарите. Но дълго време не го давах като пример, защото при друг може да е фатален момент на "подхлъзване" обратно към още една и още една...
Само да ви кажа по повод сутрешното кафе, че кафето без цигара също е вкусно. Даже е по-вкусно. Има различен вкус. Остава да се пребори навика. Или да се игнорира, като се съсредоточите върху приятната страна на сутринта и всичко приятно, което я съпровожда.
След време, когато рецепторите ви се прочистят ще усещате интензивни вкусове - по начина, по който сте ги усещали преди да пропушите. В моя случай - през ранното тийнейджърство.
🤗 позитивна енергия към всички 🌸🌸🌸🌸🌸

# 80
  • Мнения: 1 189
Ох не знам ... ще се боря, няма как.
Има ли някой,който тези дни е започнал или започва ?
00404,сега видях,че и ти си започнала скоро борбата. Какво се случва при теб ? Спря ли ги тотално или още припалваш ?

Последна редакция: нд, 07 апр 2019, 00:28 от Norry

# 81
  • Мнения: 52
Аз имам приятелка която не пушеше през бременоста и кърменето но скоро се потдаде. Каза ми че неможела да пие кафе без цигара а и се пиело и затова запалила. Според мен това е извинение за да оправдаеш желанието си да пушиш.
Вярно е че комбинация кафе цигара е силна защото и двете са стимуланти но не е така непреодолима. Аз не съм спирала кафето когато реших да откажа цигарите. Вярно е че на моменти порива е силен но наистина трае около 5 минути.

# 82
  • Мнения: 267
Хора, няма по-хубаво от това да спреш цигарите! А бях от най-закоравелите пушачи, обичах си пушенето, сутрин с кафето по 4,5 отиваха, толкова ми беше приятно. Болна, кашляща, препила - все си пушех. Няма по-хубаво от това да се отървеш от тази зависимост! Щом аз мога, значи и вие можете и най-важното - ще сте щастливи от това, колкото и да е трудно. Само трябва правилен майндсет и малко твърдост и упоритост.

# 83
  • Мнения: 1 189
Изпуших 5 цигари днес.Мисля с това да приключа.Имам цигари ( почти цяла кутия) , но мисля,че това при мен действа по-скоро успокояващо отколкото изкушаващо,така,че не смятам да ги хвърлям.Мисля дори да си ги нося в чантата за кураж.
Чувствам се странно,а са минали само няколко часа от последната ми цигара. Май започва да ме тресе абстиненцията и май няма да съм от онези щастливци,които са спрели по лесния начин....искаше ми се но уви. Започва голямата борба с малкото и голямото чудовище в мен ...
Не смятам да променям ритуалите си и начина си на живот. Смятам дори довечера да пия една биричка да видя как е без цигара Simple Smile

# 84
  • Мнения: 3 439
Между 500 и 1000 изпити бири сл. Хр (така де, разпъването на цигарата) Joy Може да изпиеш няколко, а утрешният махмурлук ще те предпази (може би) от нова доза миризливи „изкушения”. Сериозно и чистосърдечно стискам палци да те чета как се хвалиш занапред Hug

# 85
  • София
  • Мнения: 318
Norry И аз все още припалвам. По 2-3 на ден, но все още ги има. Каквото и да е - никакво предаване. Докато не се махнат напълно, ако трябва и 1000 опита:)))
В четвъртък ще ми вадят зъб и искам, не искам ще трябва да изкарам целият ден без никакви цигари, дано това помогне малко или много.

# 86
  • Мнения: 380
Последната ми цигара беше преди около 12+ години,същия ден  в който родих.
Признавам, че през бремеността си позволявах 1-2 цигари.
Но.....когато видях бебето,такова чистичко и хубаво миришещо си насадих в мозъка,че няма как да му причиня мириса на цигари,когато я гушкам и целувам.
Няма как да дебна да излизам по терасите да пуша, и след това да и натрапвам този мирис.
Подейства.....никога повече не съм си и помисляла да запаля цигара.
Разбрах,че всичко е до умствени бариери.
Сега искам да си поставя такава и за шоколада,примерно......,
ама я нямам тази мотивация Simple Smile

# 87
  • Мнения: 1 740
Как върви отказването? Справяте ли се, има ли трудности?
Пишете. Ще дадете пример и на други.
🏵️🏵️🏵️

# 88
  • Мнения: 165
Здравейте, отдавна не съм влизала тук, но последните дни много преглеждам темите. Аз бях отказала цигарите, с помощта на момичетата тук, дори ме има на първата страничка. Не пуших 2 години и половина и след това наново. Обмислям пак да ги спра, ама ми е много трудно, като че ли повече от преди. Ще пиша, ако отново се пробвам, ама всеки ден си казвам "от утре' и така и не ги спирам. Гадна работа...Sad

# 89
  • Мнения: X
Здравейте!
Включвам се и аз към групата на отказващите цигарите. Не съм пушила от два месеца, като първия месец беше учудващо лесен. Живея с приятеля си, който е непушач и това е голям плюс, но последния месец се виждам с доста хора, които са пушачи и усещам как желанието за цигара се надига. Устоявам на поривите, де.
Може би си втълпявам, за да се надъхам, но усещам подобрение в кожата на лицето, дъха, белотата на зъбите...
Ще направя всичко възможно да не се върна към този отвратителен навик.
Кураж момичета, ще се справим!!!

Общи условия

Активация на акаунт