Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - Тема 14

  • 33 715
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 659
Нито умът, нито тялото ти искат цигари. Води те навикът.

Не пуша вече трети месец, след почти 24 години по кутия на ден, понякога и повече. Обичах да пуша, но винаги съм знаела, че цигарите са до време. Нямам здравословни проблеми. Реших, че повече не  ми трябват. Рязко и отведнъж.

# 61
  • София
  • Мнения: 326
При мен не е навик. Може би си е адикцията, но ми липсват цигарите - като вкус и усещане. А вече 5ти месец не пуша.
  Интересното е, че ми харесва да вдишвам цигарен дим, но вече не понасям аз да мириша на цигари (случва ми се като отида в място за пушене с пушачи).

А книгата на Алън Кар на мен не ми помогна. Чела съм я няколко пъти - ами... гледам критично на много от написаното. И така и не видях как една книга ще ме накара да осъзная нещо. Така или иначе отвсякъде ни залива информация за вредата от цигарите. Не е като да не знаем какво ни е.

# 62
  • Мнения: 405
Този следобед реших, че не желая да пуша повече. Реших да го напиша тук, черно на бяло. Правила съм няколко опита. Винаги ме е проваляла мисълта: От една цигара нищо няма да ми стане.
Е, ставаш пак пушач. Последните пет години пуша с мисълта, че трябва да ги спра. Преди три години при пореден опит ги бях спряла за месец, оттогава ме е срам да пуша пред хората и го правя тайно. Чувствам се отвратително. Срам ме е, че продължавам да пуша. Ще работя върху това да не си дръпвам и да не паля "само една" цигара.

# 63
  • Мнения: 6 294
Здравейте. Аз в началото на този месец спрях проклетите цигари, но за съжаление  само за кратко. Случи се нещо което ме разстрои доста, което не е извинение, но факт е че веднага отново пропуших, че даже и си наваксах пропуснатите цигари.  Иначе добре се справях като се изключи че често посягах към несъществуващ пепелник или кутия с цигари. Laughing  Ей това навикът е голяма работа... Thinking
Преди години ги бях спряла за 2м. и пропуших пак заради подобна причина.
Не мога да се разбера, защо като се разстроя и първата ми мисъл е как да лапна цигарата. То е ясно че нищо не се променя.... Освен че пак си пуша  ooooh!
      Ама и моят късмет е един... Тъкмо ги спра проклетниците, и вземе че се случи нещо което да ме изкара извън релси  Confused

# 64
  • София
  • Мнения: 326
Здравейте. Аз в началото на този месец спрях проклетите цигари, но за съжаление  само за кратко. Случи се нещо което ме разстрои доста, което не е извинение, но факт е че веднага отново пропуших, че даже и си наваксах пропуснатите цигари.  Иначе добре се справях като се изключи че често посягах към несъществуващ пепелник или кутия с цигари. Laughing  Ей това навикът е голяма работа... Thinking
Преди години ги бях спряла за 2м. и пропуших пак заради подобна причина.
Не мога да се разбера, защо като се разстроя и първата ми мисъл е как да лапна цигарата. То е ясно че нищо не се променя.... Освен че пак си пуша  ooooh!
      Ама и моят късмет е един... Тъкмо ги спра проклетниците, и вземе че се случи нещо което да ме изкара извън релси  Confused

Аз бях като тебе - спирам ги и се случва нещо гадно, после пак. Накрая ме беше хванал страх, че ако ги спра, ще стане нещо гадно.

После се замислих, че лоши неща са ми се случвали и докато пушех (даже на моменти от нерви съм стигала до 3 кутии на ден). Просто като спреш цигарите и повече забелязваш нещата, които се случват и си казваш “Сега една цигара ще ми помогне да се успокоя”. Истината е, че не помага повече от всичко останало.

# 65
  • Мнения: 1 189
Аз един единствен път бях успяла 2 седмици да не пуша. Върла наркоманка съм... Не знам как ще се справя , но съм твърдо решена да опитам. А по повод проблемите - около мен толкова много хора се пребориха с толкова големи загуби ( на хора ) и не пропушиха..., че чак ме хваща срам като ни гледам как се оправдаваме ... 😐

# 66
  • Мнения: 6 294
Просто като спреш цигарите и повече забелязваш нещата, които се случват и си казваш “Сега една цигара ще ми помогне да се успокоя”. Истината е, че не помага повече от всичко останало.

       Ами аз нищо не си казвам. Направо паля   ooooh!  Мисля че липсва момента със съзнателното вземане на решение.   newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 318
Аз за момента също не виждам кой знае каква упора в книгата на Алън Кар, даже, честно казано, ако нашите разговори тук, бяха с такса по 16лв. вход (колкото е книгата), щяха да изкарат много повече пари от бг мамата и то щеше и да е много по-успешно Grinning
Аз все още не съм ги спряла напълно, на две цигари на ден съм и си хапвам Табекса (принципно съм много против лекарствата и не ми се мисли с какво си тъпча организма, но щом усещам ефект от тях и ако успея да ги спра с него - полагам жертвата).
А, и по-горе бях писала, че вече след всяко ядене си мия зъбите, за да не ми се пуши, а и просто, когато много ми се допуши. Е, не мисля, че устата ми е била толкова чиста до сега! Grinning

# 68
  • Мнения: 6 294
Благородно ти завиждам.  Simple Smile
     Аз след миене на зъби бързам да запаля за да си оправя вкуса в устата  Laughing
   Аз от книгата съм доволна. Принципно добре ми действа. Факт е обаче че все още съм пушач ...

# 69
  • София
  • Мнения: 318
И аз не се справям добре нещо.. Не пуша много, даже доста малко, обаче все още пуша.. и това ме притеснява, но съм решила да не се отказвам!

# 70
  • Мнения: 6 294
Най-важното е да не се отказваш. Щом се стараеш, рано или късно ще успееш.  Peace
     

# 71
  • Мнения: 1 189
Здравейте,момичета !
Как сте ? Как върви борбата ?
Смятам тези дни и аз да се присъединявам към нея, но все още се чудя точно кога и май не се чувствам готова...
Някой знае ли от къде в Бг мога да си набавя лепенки Никотинел ? Заинтригуваха ме , а доколкото виждам ги няма май в мрежата. Не асъм търсила обстойно, но на пръв поглед...

# 72
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте,момичета !
Как сте ? Как върви борбата ?
Смятам тези дни и аз да се присъединявам към нея, но все още се чудя точно кога и май не се чувствам готова...
Някой знае ли от къде в Бг мога да си набавя лепенки Никотинел ? Заинтригуваха ме , а доколкото виждам ги няма май в мрежата. Не асъм търсила обстойно, но на пръв поглед...


http://premiumpharm.com/product.php?id_product=54569

Иначе навсякъде ги дават като изчерпани.. дано не се окажат и тези така. Днес май ще имам ходене до аптеки в и около Младост, ще попитам. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 1 189
Здравейте,момичета ?Как сте ? Как върви борбата ? Аз днес смятам да започна да чета за Н-брой път книгата на Алън Кар.......

# 74
  • Мнения: 1 740
11 месеца без цигари. Прекрасно е ❤. Манипулативните мисли и спомени, с които умът ми се опитва да се занимава биват премахвани майсторски и с отработен финт 😁. Издържливостта при спортуване и подобреният капацитет на белите дробове са забележителни. Струва си безкрайно много да го направите.
Norry, започвай и пиши често. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт