Magniflex отговаря на вашите въпроси, свързани със съня. Попитайте ни сега!

  • 56 226
  • 2 248
  •   2
Отговори
# 240
  • Монтана
  • Мнения: 694
Здравейте,каква възглавница е подходяща при гръбначно изкривяване?

# 241
  • Мнения: 216
Синът ми страда от атопичен дерматит. Вероятната причина, за който към момента са акари. Бихте ли ми препоръчал възглавница и матрак за него.

# 242
  • Мнения: 2 005
Търсим най-подходящия матрак за съпруга ми, който е с болки в кръста, поради естеството на работата му, като те са най-силни сутрин след сън, което ни навежда на мисълта, че матрака ги провокира още повече. Какъв матрак бихте ни препоръчали?
А относно възглавницата да е подходяща за хора с апнея.

# 243
  • Мнения: 311
Каква възглавница препоръчвате? По-мека, по-твърда, по-ниска, kакъв да е пълнежа на възглавницата?

# 244
  • Враца
  • Мнения: 2 670
Всичките ни матраци са магнифлекс.
Супер доволна съм , препоръчала съм на близки и приятели.
Нашият конкретно е Домино С,
комбинирали сме го с възглавници Темпур.
За нас това е перфектната комбинация, но разбира се не сме спали на възглавници Магнифлекс.
Какви са предимствата на възглавници Магнифлекс, пред тези на Темпур?

# 245
  • Мнения: 349
Всичките ни матраци са магнифлекс.
Супер доволна съм , препоръчала съм на близки и приятели.
Нашият конкретно е Домино С,
комбинирали сме го с възглавници Темпур.
За нас това е перфектната комбинация, но разбира се не сме спали на възглавници Магнифлекс.
Какви са предимствата на възглавници Магнифлекс, пред тези на Темпур?

Здравейте,

основното предимство на възглавниците Magniflex се крие в характеристиките на използваната в тях мемори пяна.

Тя е с много високо качество, разпенена с вода, а не с химикали и най-важното - реагира първо на натиск и чак в последствие - на топлина.

Това означава, че:
- тялото намира удобна позиция много по-бързо и се намалява въртенето и време на заспиване
- качествата на възглавницата от гледна точка на опора и твърдост не се влияят от температурата в стаята - т.е дори и да обичате да спите на по-хладно, възглавницата ви ще остане удобна.
-  с течение на нощта възглавницата дава опора на врата и глава, а на местата, където пяната се затопля(това са и местата, в които тялото се допира най-активно до възглавницата), тя леко потъва и обгръща, давайки мекота и комфорт.

За нагледен пример, можете да видите следващото видео, което показва именно тази зависимост на качеството на пяната, температурата и удобството.

https://youtu.be/euJn6HfS6dw?t=85

Поздрави,
Кристина

# 246
  • Мнения: 349


Бебетата прекарват най-голяма част от денонощието в сън или легнало положение, а дори и порасналите деца до 4 – 5 години все още имат нужда от поне една дрямка през деня. Това са между 12 и 18 часа на ден, спейки, в зависимост от възрастта. В първите години и последващия период на активен растеж костната структура се развива бързо и е податлива на промени. Именно затова е изключително важно детето да спи на основа, която подпомага това развитие и поддържа главата, врата, гръбнака и крайниците в правилна позиция. По този начин се възпрепятстват изкривявания и нарушения в правилното физическо развитие.

Прочетете целия материал ТУК.

# 247
  • Мнения: 349
Здравейте,каква възглавница е подходяща при гръбначно изкривяване?

Здравейте,

Относно гръбначното изкривяване, ви съветваме да се обърнете към лекар - специалист.

Възглавниците от мемори пяна са подходящи при проблеми с кръста и гръбнака. Мемори пяната "преценява" индивидуалното тегло на главата, извивката на врата и отделяната по време на сън топлина. Важно е да имате уверението от производителя или търговеца, че възглавницата е наистина от мемори пяна.

Може да опитате с възглавница от мемори пяна с релефна (анатомична) форма. Тя ще ви позволи да изберете подходяща за вас извивка и ухото да попадне в ниската част на възглавницата за да намери комфортна позиция. Анатомичните възглавници с вълнообразна форма дават възможност при спане настрани да се компенсира разстоянието между ухото и рамото, и главата и врата да са в правилна и удобна позиция.

Нашата анатомична възглавница е Classico Wave: https://---shoretner923-2VCRwQv.

Поздрави,
Юлия

# 248
  • Мнения: 349
Синът ми страда от атопичен дерматит. Вероятната причина, за който към момента са акари. Бихте ли ми препоръчал възглавница и матрак за него.

Здравейте,

всички продукти на Magniflex са третирани срещу акари, бактерии и алергии.

Ако детето е достатъчно голямо, за да спи на възглавница за възрастни, разгледайте тук нашите модели. Всички възглавници са със сваляеми външни калъфи, които могат да се почистват редовно и така да се поддържа санитарна среда за сън.

Що се отнася до матраците, модел Silvercare е със специален текстил, в който са вплетени сребърни нишки. Среброто има антибактериално действие и предотвратява развитието на микроорганизми. Калъфът е сваляем и може да се почиства на сухо химическо чистене.

Оставаме на разположение, ако имате нужда от допълнително съдействие.

Поздрави,
Юлия

# 249
  • Мнения: 349
Търсим най-подходящия матрак за съпруга ми, който е с болки в кръста, поради естеството на работата му, като те са най-силни сутрин след сън, което ни навежда на мисълта, че матрака ги провокира още повече. Какъв матрак бихте ни препоръчали?
А относно възглавницата да е подходяща за хора с апнея.

Здравейте,

Сънната апнея е състояние, което трябва да се следи от лекар. Също така е добре специалист да ви посъветва на каква възглавница е подходящо да спи съпругът ви в случая.
Ако не му е необходима специална възглавница, то изборът ще зависи от позата, в която спи.
Ако спи настрани,  по-подходящи са възглавниците с анатомична форма. Те позволяват да се избере подходяща извивка и ухото да попадне в ниската част на възглавницата, за да намери комфортна позиция.
Ако спи по гръб или по корем, по-подходяща е възглавница с класическа форма и средна твърдост.

Сред моделите матраци на Magniflex, подходящ за болки в областта на гърба и кръста е модел  Magnistretch. Той е с патентовано ядро от твърда и мека пяна, в която има прорези. Под естествения натиск на тялото, пластините се движат в противоположни посоки по време на сън. В течение на времето, това движение нежно разтяга гръбначния стълб и намалява напрежението върху междупрешленните дискове. По този начин кръвообращението се подобрява и дисковете се възстановяват, което може да намали болките в областта.

Поздрави,
Кристина

# 250
  • Мнения: 349
Каква възглавница препоръчвате? По-мека, по-твърда, по-ниска, kакъв да е пълнежа на възглавницата?
Здравейте,

усещането за комфорт при възглавниците е много индивидуално. Ако спите настрани за вас по-подходящи са тези с анатомична форма. Ухото ви ще прилегне към извивката и по този начин главата и врата ще са в правилна позиция по време на сън. Ако спите по гръб или по корем за вас по-подходяща е възглавница с класическа форма.

Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек.

В портфолиото на Magniflex има различни по височина, мекота, дебелина и сърцевина възглавници, можете да ги разгледате тук: https://---shoretner923-2TwpYyW и да ги изпробвате в партньорската ни мрежа. За още полезни съвети свързани със съня следете нашата тема.

Поздрави,
Кристина

# 251
  • Мнения: 349
Искам да попитам, какво мислите по следният въпрос. Преди време бях на почивка, като в стаята вместо обичайната спалня, имаше поставени Матрак върху матрака - един върху друг, еднакви по размер, височина и дължина. Ако от Вашите матраци, бъдат поставени по гореспоменатият начин, какво ще се случи? Какво влияние ще окаже или няма пък да окаже? Въобще имали смисъл, от подобно нещо?И дали досега, с Ваши матраци е правено?

Здравейте,

не се препоръчва матракът да се използва върху плътната основа, каквато и да е тя. Винаги е добре матракът да се използва върху подматрачна рамка. Това е важно по няколко причини:
- подматрачната рамка поема и разпределя тежестта като пози начин подобрява комфорта
- в резултат от горното, матракът не се деформира и животът му се удължава
- рамката позволява постоянно проветрение, което извежда влагата от матрака и възпрепятства образуването на мухъл и микроорганизми и събирането на прах.

Поздрави,
Юлия

# 252
  • София
  • Мнения: 2 098
Здравейте! Матракът ми е Magniflex, но възглавниците ми са други и все не мога да улуча тази, на която да спря добре. Дори с гъши пух стана малко неудобна като слегна пухът. Имам въпрос, кой е най-добрият избор за възглавница, най-малко натоварваща врата: Висока, но много пухкава мека възглавница, по-ниска мемори или без възглавница, както съм чувала да препоръчват?

Здравейте,
наистина усещането за комфорт при възглавниците е много индивидуално. Ако спите настрани за вас по-подходящи са тези с анатомична форма. Ухото ви ще прилегне към извивката и по този начин главата и врата ще са в правилна позиция по време на сън. Ако спите по гръб или по корем за вас по-подходяща е възглавница с класическа форма. Възглавниците от мемори пяна могат да бъдат меки, твърди, анатомични, високи, ниски, антиалергични, антиакарни и т.н., това позволява широка гама от продукти, които да отговорят на индивидуалните предпочитания на всеки човек. Можете ли да ни кажете името на модела на вашия матрак за да се опитаме да ви бъдем максимално полезни? 

Поздрави,
Кристина

Здравейте!
"Проблемът" е, че не спя само настрани или само по гръб. Известно време спях без възглавница и ми беше добре, докато не забременях. Simple Smile След това минах всички варианти. Мемори не потъва достатъчно, за да заеме формата на лицето ми, но до момента се оказа най-добрия вариант. Матрак Magnistretch е този, на който спя.
Поздрави!

# 253
  • Мнения: 1 988
Здравейте, имам въпрос относно поддръжката на възглавница с мемори - как става почистването, може ли да се пере в пералня, или...?

Здравейте,
вътрешността на възглавниците от мемори пяна не може да се пере. Някои възглавници от мемори пяна имат сваляеми външни и/или вътрешни калъфи, които могат да се почистват в домашни условия според инструкциите на етикета Simple Smile

Поздрави,
Криси
Прането само на калъфката достатъчно ли от хигиенна гледна точка и какъв пълнеж за възглавница е най-оптимален като вариант?

# 254
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Почти всеки ден след сън имам схващане и болки във врата и лопатките. Може ли да ми препоръчате подходяща възглавница при тези проблеми. В момента спя на средно твърда възглавница и съм сменила различни, но до момента проблемите продължават. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт