Съвет за изневяра

  • 8 447
  • 111
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 508
И аз снощи писах на приятел, че плановете за събота отпадат, защото съм контузена и на легло. Добре, че МП също има приятели от двата пола иначе до сега да сме се изгонили взаимно Joy

# 31
  • Мнения: X
Здравейте, искам да споделя моят случай от скоро и се надявам да ми дадете съвет как да постъпя,тъй като имам връзка от скоро и не мога все още да опозная добре човека  с когото съм,

Скрит текст:
Попринцип знам че е влюбен в мен ,но винаги ме мъчи това доверие което нямам на сто процента към него и той е потаен човек,не само че не обича да споделя всичко ,но и емоциите си също не обича да ги показва много много.А аз съм много любопитна и искам всичко да знам,не понасям тайните.И уж не се крие ,особено телефона си,дори паролата ми каза е нормално да  не се съмнявам за нищо.Но преди няколко дни двамата бяхме заедно у нас и той си тръгна и после аз забелязах,че си е забравил телефона и много се изкуших да го проверя,знаех че няма да има нищо ама щом е така защо да не погледа какво толкова...иии видях че си пише с друга..Но не всеки ден,а от преди няколко дни, отворих чата не видях нищо особено, какво правиш,как си и т.н. и че са говорили също,много ми стана кофти ,и отидох да му го занеса но все едно нищо не е станало,изобщо не реагирах по никакъв начин.И така от тогава само за това мисля и не знам как да реагирам,тази жена също я познавам.Казах на приятелките ми ,мислихме,гадаехме какви са отношенията им, според мен поддържат връзка от много време,те ми казват да го питам и така мисля да направя,но се чудя какъв е смисълът от това? Изобщо ще ми каже ли истината ,защото не вярвам да ми разкаже"оо мии много красиво беше влюбен съм" ще измисли някакво оправдание,ще ми обещае че няма да продължи това и ще си дигне самочувствието,че се страхувам да не го загубя и ще продължи по същия начин....според мен.Другия вариант е да реагирам безразлично,да се правя че ми е се тая ,но пак не виждам никаква полза почти.И така мисля хиляди начини как да постъпя с него ,защото не искам да го задушавам,нито пък д аму показвам че ревнувам.Не съм фенка на тези връзки в които цари ревността и собственическото чувство,и моля тези жени които решават ревността си със скандали,да не ми дават съвет, защото вече имам такава приятелка която ми каза "кажи му дай си телефона и ми покажи какво има между вас ,дигни му скандал и скъсай с него" естествено няма да  я послушам.
Пишеш, че и ти я познаваш....Предполагам, случва се да обсъждате познати и приятели.
Следващия път просто подхвърли:"Мило, онзи ден видях П., беше с някакъв мъж, държаха се за ръка и доста бързаха нанякъде...какво става с нея, да не се е омъжила, ново гадже ли има?"-съвсем небрежно, сякаш изобщо не те вълнува, а просто поддържаш разговор.
От отговора му и реакцията му можеш доста да разбереш.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 136
Забелязвам, че говоренето не е предпочитан метод за изясняване на отношения... Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 11 575
Вие очи в очи можете ли да общувате или ако не е фейс-ът и разни подбни, няма как и да се запознавате дори?!
'Щото едно е да пишеш, а друго е да изразяваш гласови емоции. Айде разкарайте ги малко тези   устройства и си бъдете нормални хора, използващи човешки език.

# 34
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз не знам дали съм много "ларж", но...
Докато се къпе младежът, ти спокойно може да си до магазина, например, и да не видиш, че получава съобщение. Сега, на мен самата идея, че ще видя нечий телефон да звъни и ще посегна да видя кой и какво е, е немислима, но хора (най-вече жени) всякакви явно. Както и да е...
Та ти си до магазина, примерно, той си получава съобщенията, прочита ги, отговаря и ти нямаш никаква идея за това. Как тогава щеше да се спасиш от този "долен лъжец"? Ще му искаш телефона регулярно за проверка ли? Аз
познавам хора, чийто телефон рядко напуска джоба/ чантата им.
Скрит текст:
Там не знам вече как ще процедираш...
Да не говорим, че в съобщението, което си написала, явно е спестено нещо адски важно, защото звучи напълно невинно. В "Няма да можем да се видим, ще звънна другия път" смисълът наистина е ясен... И той е "Няма да можем да се видим, ще ти звънна другия път". Може да е роднина, приятелка, позната, любовница - всякаква. С тези думи тази жена може да е буквално всякаква. Може да е майка му с това съобщение.
Освен това според мен преди една връзка да се установи като сериозна, няма причина за чак такова тръшкане, че си пише с други. Почти винаги има един период на срещи и опознаване, в който, хайде да си признаем, и ние не спираме да се оглеждаме дали това е най-доброто на пазара. Има жени, които от минута едно решават, че "Край, това е ТОЙ!", сега сигурно ще се изредят една камара жени, които са заживели с мъжа си на първата секунда и са се оженили на втората, но в много случаи не се случва така.
Опитът ме е научил, че такива хора не са стока обикновено...та, по-добре без "тайни агенти" около мен.
Аз харесвам и предпочитам отворени, открити и без тайни хора.По-лесно се живее така.

Та, в този ред на мисли, ако гаджето на авторката е подобен потайко, то с времето няма да стане по-споделящ, а още по-потаен.Напълно възможно е той да не се има изобщо за потаен, а просто да не смята, че е длъжен да споделя познанства/приятелства.
Но авторката е друг тип.ЯВно просто са несъвместими....

И относно приятелите му коцкари, и че той не бил като тях....Човек се събира със себеподобни.С коренно различни просто не могат да "мелят брашно" заедно.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 136
Явно по тези критерии съм изпечена лъжкиня и потайница... Телефонът ми седи без звук ден и нощ - всички звуци от нотификации ме хвърлят в потрес, мразя всички мелодии на звънене, дори да са любимата ми песен, като звучи като мелодия, ме дразни.
Моят телефон също рядко се оказва случайно метнат някъде и обикновено е в чантата ми. На него са запазени важни неща, свързани с работата ми, данните за приложението ми за онлайн банкиране и ePay са запаметени и се влиза директно, стига да бъде отключен. Затова, понеже знам, че който не е решил, той не е отключил телефон с кодове, пръстови отпечатъци, лицеви разпознавания и какво ли още не, просто не рискувам. По тази логика трябва да съм първокласна лъжкиня и подлярка, която с времето само ще става по-зле, а не човек, който просто има доста важни неща на едно устройство...

# 36
  • Мнения: X
Идея нямам кой и защо крие телефона си.Коментирах само факта "И в кенефа не ходя без телефон!"-образно казано.
За мен, "...телефона е винаги в джоба/чантата им!" означава именно горното.
И да, обикновено винаги има причина, явна или тайна, да не се разделяш с телефона дори насън....

# 37
  • Мнения: 2 224
Да отговоря понеже някои питаха как съм била сигурна, че съобщението “няма да можем да се видим, другият път ще ти се обадя” не е било насочено към роднина. Ами както казах не помня целия разговор, цитирам само това, което ми е останало (че младежът си има няколко мацки от същия град, които посещава). От това, което си бяха писали беше абсолютно ясно какви отношения имат. Сега, на някои и на калъп с друга да видят гаджето си може да не им е достатъчно доказателство. Единственото, за което съм съгласна е че донякъде съвсем в началото на една връзка е приемливо още да не си прекратил други “връзки” и познанства. Но лично при мен, фактът че човекът като дойде до моя град обикаля като пчеличка на различни места ми дойде доста гнусен и затова не съжалявам, че го изгоних. 

Относно случая на авторката от темата - да вярно, че тя е на 19, той на 25 и ние като по-зрели жени си мислим “ехееее, то на тия години е нормално, докато се ожениш колко жаби ще целунеш”...обаче защо пък да свиква да я правят на маймуна и да го приема за нормално. Може да си 5 месеца с някой, но нека не е такъв, който те лъже и изневерява. Всяка неуспешна връзка е опит и може да я научи на нещо, но не я съветвам да затваря очи и да търпи само, защото са прекалено млади за нещо по-сериозно.

# 38
  • Мнения: 360
Габз, май сме се засичали в темата за мъжа скорпион, или се бъркам? Това същото момче ли е? Ако, да те никога не си разкриват картите напълно, казвам го, като човек, който в същината си е скорпион. Хем ще разкрия голяма част от себе си, хем пък ще съм разкрила само това, което сметна, че трябва да знаеш за мен. Това идва от усещането, че хората много трудно биха могли да ме разберат, (както и се случва), а следва и хроничен проблем с доверието. Куца работа, ама какво да правиш... Така, че никога не очаквай от него да си носи сърцето в ръкава, ако го обичаш в това отношение ще го приемеш такъв, какъвто е. Но, виж, когато става въпрос за честност, можеш да разчиташ, че попиташ ли го директно, директно ще ти и отговори, няма да си играе с теб и да те мотае. Съдейки по себе си, и приятелят си скорпион.

А, относно ровенето в телефона.. И аз изобщо не го одобрявам, не обичам излишната ревност, разчитам на това, че на този свят нищо не остава скрито и, когато си честен и справедлив съдбата бързо отсява, хората които не са такива с теб. Не вярвам, ако твоят човек наистина те обича да има нещо повече с някоя друга, но знаеш ли.. Може просто да е от тези, които си чешат егото, когато  се чувстват харесвани, може момичето да му е просто приятелка, може всичко, и докато не го попиташ няма как да разбереш, можеш само да гадаеш. А, нещата, такива, каквито си ги представяме често са по - преувеличени от самата истина. Според мен, стреляй и го питай директно, погледнала си в телефона, погледнала си, минало свършено. Обикновено, когато човек има съмнения иска да ги разсее. Може да му кажеш, че проверката е висша форма на доверие.

# 39
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
За мен ще е унизително да ровя в телефона на съпруга ми.
А ако той ми поиска паролата на телефон,фб...или ако го хвана да ми рови в телефона ще има сериозен скандал.


Един човек ,ако е решил да ти изневерява,той ще го направи и ти не можеш да го спреш по никакъв начин.
Обаче ти също можеш да му изневериш....

А като се стигне до там се следите,да се лъжете,да си изневерявате,да  нямате доверие в партньора си,то тогава е въпрос на време връзката ви да приключи.


# 40
  • Мнения: 2 224
Veni, и аз не ровя в телефона на мъжа си, но му имам доверие. Гаранция разбира се никога няма, но не ми дава повод да се съмнявам и ровенето в телефона в случая ми изглежда наистина глупаво и унизително. Трябва да имам големи съмнения, че да тръгна да правя такова нещо. Авторката на темата обаче се е изкушила да прегледа телефона на приятеля си с когото са отскоро и има повод за съмнения. Да припомня, че темата не е трябва ли или не да си ровим в телефоните, а какво да прави в конкретния случай когато наистина има повод за съмнение.

Последна редакция: чт, 14 мар 2019, 14:07 от Anastasiya_S

# 41
  • Мнения: 90
Габз, май сме се засичали в темата за мъжа скорпион, или се бъркам? Това същото момче ли е? Ако, да те никога не си разкриват картите напълно, казвам го, като човек, който в същината си е скорпион. Хем ще разкрия голяма част от себе си, хем пък ще съм разкрила само това, което сметна, че трябва да знаеш за мен. Това идва от усещането, че хората много трудно биха могли да ме разберат, (както и се случва), а следва и хроничен проблем с доверието. Куца работа, ама какво да правиш... Така, че никога не очаквай от него да си носи сърцето в ръкава, ако го обичаш в това отношение ще го приемеш такъв, какъвто е. Но, виж, когато става въпрос за честност, можеш да разчиташ, че попиташ ли го директно, директно ще ти и отговори, няма да си играе с теб и да те мотае. Съдейки по себе си, и приятелят си скорпион.

А, относно ровенето в телефона.. И аз изобщо не го одобрявам, не обичам излишната ревност, разчитам на това, че на този свят нищо не остава скрито и, когато си честен и справедлив съдбата бързо отсява, хората които не са такива с теб. Не вярвам, ако твоят човек наистина те обича да има нещо повече с някоя друга, но знаеш ли.. Може просто да е от тези, които си чешат егото, когато  се чувстват харесвани, може момичето да му е просто приятелка, може всичко, и докато не го попиташ няма как да разбереш, можеш само да гадаеш. А, нещата, такива, каквито си ги представяме често са по - преувеличени от самата истина. Според мен, стреляй и го питай директно, погледнала си в телефона, погледнала си, минало свършено. Обикновено, когато човек има съмнения иска да ги разсее. Може да му кажеш, че проверката е висша форма на доверие.

Да,същото момче е..Ами не знам вас скорпионите не мога да ви разбера,уж искате честност от другата страна, а пък вие самите не може да бъдете такива напълно,и защо да си мисли,че няма да мога да го разбера,или кое по точно трябва да разбера ,както казваш чеше си егото ,и ако не върти зад гърба ми поне още една ,две връзки няма да е достоен мъж.Ще я видим тая работа ,аз не съм от хората от които могат да чакат,не ми ли даде точно и ясно обяснение,ще му обърна гръб веднага ,той е много на ясно с това че аз имам проблеми с доверието и усъмня ли се в него предпочитам първа да го оставя

# 42
  • Мнения: 360
Не става въпрос за връзка, ами за самото усещане, че е харесван. Той може да не прави нищо с тях, но да си задоволява някакви комплекси като му обръщат внимание. Бившият ми беше такъв, до самия край имаше нужда да усеща вниманието на други момичета, да им споделя съкровени неща, за които с мен не разговаряше. И аз също го приех като предателство, създаваше емоционални връзки с други жени, това си е вид изневяра. Но, сега като се замисля, страдаше човека, пък аз бях малка, за да му разбера дерзанията, не бях изпитвала на своя гръб, това, което причинявам.

Без, значение. Отклоних се. Очевидно имаш силни чувства към момчето, не ти се иска да го оставяш. Потърси решение, най - вече първо си отговори на въпроса дали той просто си е такъв и я зарибява, дали е емоционална нужда, нещо (което от теб му липсва) и къде поставя границата в комуникацията си с другото момиче. На твое място най - вече бих следяла дали ще ме излъже, по реакцията всичко си личи. Това, че си му ровила в телефона реално не е кой знае какво, ако в действителност той те предава. Попитай го - ,,пишеш ли си с друга" или ,,има ли нещо, което трябва да знам", повярвай ми ще си проличи, ако крие. Дай му шанс, дори да е сгафил, поне да бъде честен и достоен да си признае истината, защото това, според мен е ценно качество. Всеки прави грешки, всеки ще те наранява, по един или по друг начин, но за едни си заслужава да простиш, а за други не. Хората са два типа - достойни и жалки Wink

# 43
  • Мнения: 90
Не става въпрос за връзка, ами за самото усещане, че е харесван. Той може да не прави нищо с тях, но да си задоволява някакви комплекси като му обръщат внимание. Бившият ми беше такъв, до самия край имаше нужда да усеща вниманието на други момичета, да им споделя съкровени неща, за които с мен не разговаряше. И аз също го приех като предателство, създаваше емоционални връзки с други жени, това си е вид изневяра. Но, сега като се замисля, страдаше човека, пък аз бях малка, за да му разбера дерзанията, не бях изпитвала на своя гръб, това, което причинявам.

Без, значение. Отклоних се. Очевидно имаш силни чувства към момчето, не ти се иска да го оставяш. Потърси решение, най - вече първо си отговори на въпроса дали той просто си е такъв и я зарибява, дали е емоционална нужда, нещо (което от теб му липсва) и къде поставя границата в комуникацията си с другото момиче. На твое място най - вече бих следяла дали ще ме излъже, по реакцията всичко си личи. Това, че си му ровила в телефона реално не е кой знае какво, ако в действителност той те предава. Попитай го - ,,пишеш ли си с друга" или ,,има ли нещо, което трябва да знам", повярвай ми ще си проличи, ако крие. Дай му шанс, дори да е сгафил, поне да бъде честен и достоен да си признае истината, защото това, според мен е ценно качество. Всеки прави грешки, всеки ще те наранява, по един или по друг начин, но за едни си заслужава да простиш, а за други не. Хората са два типа - достойни и жалки Wink


А как да разбера по реакцията му? Като той много добре се прикрива от сега знам каква ще е -очудена физиономия и ще каже "ти от къде знаеш?" И ще каже -ама не е вярно,само познати сме, нищо повече.И другото което е,не виждам никаква промяна в поведението му,той продължава да си е толкова мил с мен и иска да го правим всеки път,а и аз тогава даже нямам смелост да му държа сметка,чисто си ме е страх да не разваля всичко .
А относно характера му той е много сдържан и не обича да говори за чувствата си,никога не ми е казвал много те обичам и дълги обяснения в любов, и драматични и емоционални изповеди не ми е разказвал и ми става адски гадно ако разбера че споделя такива неща с друга жена.А и също пък което се замислям той си е такъв ,обича да се закача с другите момичета,и не е с високо самочувствие ,дори и някаква грозна да му пише,той ще и отговори

# 44
  • Мнения: X
Изглежда единственото, което ви свързва, да е сексът, и той може да си говори едва ли не с всеки друг, но не и с теб. Оставяш впечатление за пълно дечко и повърхностен човек. Нямаш ли някакви амбиции, сякаш всичко се върти около разгадаването на особено енигматичното поведение на гаджето ти и целият ти личен мир се свежда около този център. Общува му се на човека, даже не е задължително секс да търси, обаче в теб не намира никакъв отговор. Като изфиряса привличането, ще изфиряса и връзката, защото няма върху какво да се държи освен върху външността ти.

Общи условия

Активация на акаунт