Американски колеж - петнадесета тема

  • 20 027
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 425
Според тази статистика излиза, че най-много са приети деца, които са се готвили за НВО. Следователно форматът на НВО е достатъчно добър за прием в АК и без да се дават 10 бона за "специална" школа.
Или просто почти всичко живо се готви за НВО. И от гледна точка на статистиката не може да се каже дали пречи или помага.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 155
Относно статистиката за успеваемост, всеки учител/ школа не си ли прави такава? Поне за рекламни цели водят някакви. Друг въпрос е дали ще споделят реалната статистика.

# 17
  • Мнения: 5 425
Редовно ми повтарят, че АК вече няма общо ,с това което знам и познавам като АК! Ама защо?!
Кой го допуск или неглижира? Спят ли ръководството? Ми те, ако спят Родителската асоциация и на нея ли и е все тая.
Ross, писах и пак ще повторя: времената се сменят. Идва ново поколение деца, с друга култура и с други ценности. Същото важи и за родителите им. Не коментирам дали за добро или за лошо. Въпрос на гледна точка.
Ето няколко примера за промените:
- Майката на 10 годишно дете се хвали, че с хлапето редовно бягат по 5 км за 30-40 мин.
- Имаме герой, тръгнал да поставя рекорд, изкачвайки по потник навръх Нова Година Черни връх. Когато стига там, едва не загива от измръзване. Стопанисващите заслона отказват да му отворят.
- Известна компания обявява курсове по програмиране само за момичета между 7 и 14 годишна възраст под надслов #момичетата могат.
Ето и обявата:

Отново: не коментирам дали горното е добро или лошо. Но просто не е същото. И АК не е същия. И НВО не е. И нито ръководството на АК, нито ръководството на родитело-учителската асоциация са го допуснали или могат да направят нещо по въпроса. Въпеки че не им е все тая.
Все пак правим каквото можем в РУА да подкрепим колежаните и родителите им. И бихме се радвали, ако повече родители се включват. Вкл. в ръководството.

Последна редакция: пн, 18 мар 2019, 20:25 от Ezhko

# 18
  • София
  • Мнения: 5 019
Благодаря за новата тема. Включвам се с два въпроса:

1) Годишните оценки в Engrade ли се появяват след завършване на втори срок?
2) Участват ли колежани в някакви инициативи по философия - олимпиади и проекти - и получават ли подкрепа от учителите? Въпросът ми е към родители на по-големите ученици.

# 19
  • софия
  • Мнения: 4 985
Шарки,
Скрит текст:

...

Амели, с теб делим първото място по досадност Simple Smile.

Че за какво пък и на кого досаждаме толкова. Bowtie идея нямам.

Относно статистика за школи и подготовка vs никаква подготовка просто не може да се направи. Мисля 2014 година много надълго и нашироко я водихме тази дискусия. Истината е, че за всеки истината е различна. Статистика няма. Хасъмска и СС по някое време казват колко деца са приети от техните, но това пак не е показател, защото първата казва колко, но не и от колко деца са приети, а за вторите е всеизвестно, че доста от децата им ходят на уроци при няколкото известни на всички ни места за подготовка.
Но разбирам вълнението ви. и аз навремето исках и вярвах, че може да се направи такава статистика....

# 20
  • Мнения: 51

Все пак правим каквото можем в РУА да подкрепим колежаните и родителите им. И бихме се радвали, ако повече родители се включват. Вкл. в ръководството.

Какви дейности извършва РУА в АК?

# 21
  • Мнения: 5 425
Какви дейности извършва РУА в АК?
- Подпомага и финансира извънкласните дейности на учениците (проекти и изяви на клубовете, международни събития, културен обмен)
- Набира средства от членски внос, благотворителни дейности и спонсори за горното
- Осигурява доброволци, които да помагат при организацията и провеждането на проявите и които могат да подпомагат със съвети и контакти осъществяването на добрите идеи на учениците.
- Помагат на родителите на новоприетите ученици, когато същите дойдат с въпроси.
- Участват при необходимост в срещи с инспектиращи
- Служат за допълнителен канал за комуникация между родители, учители, ръководството и администрацията​ на колежа.
Примерни прояви, които се очакват до края на годината, които ще бъдат подпомогнати от РУА: ТЕДтокс, Международно научно изложение Фижън, Национално състезание по дебати...
Примерни минали прояви: Коледен базар, Ден на основателите - приемни семейства, среща с представители на Националния Инспекторат по образованието...

Последна редакция: вт, 19 мар 2019, 08:09 от Фран

# 22
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Един вид, ако аз като родител вярвам, че АК има още възможности да усъвършенства иновативния подход (като например вместо да се носят ежедневно тежките учебници и тетрадки да се ползват електронни техни версии и помагала в час, както и да отпаднат изискванията на учителите да се ползват за определен брой тетрадки с определен брой листа, защото тежат и са излишни, ако се ползва виртуална среда) и искам да предложа промени не мога да се обърна към РУА, а трябва да говоря с администрацията на колежа?

# 23
  • Мнения: 5 425
Можеш да ползваш всеки от изброените начини. Вкл. и двата наведнъж. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 16 197
    Чантите им тежат само в 8 клас заради учебниците по английски, от 9 клас рязко олекват.

    # 25
    • Мнения: 2 529
    Благодаря за новата тема. Включвам се с два въпроса:

    2) Участват ли колежани в някакви инициативи по философия - олимпиади и проекти - и получават ли подкрепа от учителите? Въпросът ми е към родители на по-големите ученици.

    Prizma, като майка на осмокласник се включвам не за да ти отговоря, а за да се асоциирам с питането ти, тъй като моят син имаше желание да участва в олимпиадата по философия и госпожта (по-точно госпожица Мицова) му прати материали и му оказа съдействие, но за съжаление той се отказа в последния момент. Може би ще има желание отново по-натам, така че ще се радвам да ни отговори някой  с опит Simple Smile

    # 26
    • Мнения: X
    Добър ден от мен.
    Аз може ли да започвам с въпросите относно организацията на учебния процес в колежа? За момента не бяхме твърди относно къде точно искаме да учим, не съм се информирала много за подробностите, оставях за след изпита. Чета и старите теми и ще питам за неща, които не пише там /по възможност де/.
      Чантите им тежат само в 8 клас заради учебниците по английски, от 9 клас рязко олекват.
      Това защо?

      Вторият ми въпрос е във връзка с разходите, няколко теми по-назад сте зачекнали въпроса. Как стои въпроса с допълнителните разходи в колежа? Учебници, спорт, 'зелени училища'? В крайна сметка и тези суми се добавят към таксата, ако и доколкото има такива.

      Благодаря предварително!

      # 27
      • Мнения: 5 425
      Просто учебниците​ по английски са класически учебници, с които се работи ежедневно и в клас и в къщи. И тежат Simple Smile
      Не е болка за умиране, още повече, че в следващите класове се минава на Гугъл класруум и други лаптоп базирани решения.
      Всички разходи свързани с учебния процес влизат в таксата. Вкл. лаптопите (по-скоро нетпади) и участията в олимпиади и състезания (ако са се класирали). Зелени училища няма. Загубени и повредени учебници и т.н. се заплащат/възстановяват.
      Успех в класирането.

      # 28
      • Мнения: 8 078
      Големите-грамадни тухли учебници се донасят в къщи, от където не мърдат до края на учебната година. В класните стаи има учебници, ако трябва да се ползват. Ако се налага ученика да учи в училище (нещо което не е на нотбука) - има библиотека и читалня. Носят се тетрадки, а в осми клас нотпад, от който се късат листата и се подреждат в папка, не се мъкне цялата, само 2 урока назад (по спомен).
      Участието в клубовете и в спортните отбори си е включено в таксата... боички, скицници, картони и др. материали за рисуване също Smiling Imp
      "Скрит разход" са канцеларските материали за подготовка на презентации на проекти - предимно в осми клас, следващите май все са "електронни" Simple Smile

      # 29
      • Мнения: 7 159
      Единствените разходи за които се сещам са тези за материали за проектите.
      Някои учители изискват децата, които презентират в часа на презентацията, да носят храна за всички останали- някаква почерпка-торта, пица и т.н.. Това не знам защо е така и чие решение е и не е по всички предмети
      Друг разход, който не е задължителен може да бъде годишникът. Това е албум с общи и индивидуални снимки на всички ученици. Красив и луксозен е.
      Издава се всяка година, цената е около 50 лв. Всяко дете може да добави и цитат, който се поставя до индивидуалната снимка на детето в албума.
      Моята девойка всяка година си го купува.
      Ежко, благодаря за темата!

      Общи условия

      Активация на акаунт