Американски колеж - петнадесета тема

  • 20 029
  • 150
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Благодаря за информацията на споделилите досега. Идеята с годишника ми харесва.

# 31
  • Мнения: 8 078
Моя младеж все нещо пропуска тоя годишник (магаре, такова!), в 12 клас аз (си) го купих на Арт феста, иначе и без един щеше да си остане...
По Коледа като си беше тук го разглеждаше с умиление, а  завърши само половин година по-рано Smiling Imp

# 32
  • софия
  • Мнения: 4 985
В осми клас се плащат учебниците по английски, това ме изненада неприятно. После никакви други разходи, даже и за провктите не се е налагало защото вкъщи има бол материали. Самите проекти обикновено са хартия, цветни пособия, лепила. Разход са услугите за копирни центрове ако се ползва такива-стотинки до левчета според зависи.
Това с почерпката е приумица на някой преподаватвл, засега не ни се е случвало, със сигурност има пбяснение.
Плаща се билетче за коледния концерт -май беше 3 лв. Когато си правят танцови забави по разни поводи -например хелоуин, пак има билет -да речем 5 лв, но той е по предложение на соушъл клуба т. е самите деца ги измислят тези неща. На училищните партита и танци винаги има и учители, не стоят без надзор.
Когато детето участва в някакви дейнисти на колежа изеън стандартната учрбна програма, например наскоро проведения "Ден на Основателите" колежа се грижи за храната на децата, гостите та даже и родителите.
 Годишника наистина е хубаво издание

# 33
  • Мнения: 7 159
Това с почерпката е приумица на някой преподавател, засега не ни се е случвало, със сигурност има обяснение.
Явно, да. Тази година е имало презентация с почерпка по география, история и английски.

# 34
  • софия
  • Мнения: 4 985
Това с почерпката е приумица на някой преподавател, засега не ни се е случвало, със сигурност има обяснение.
Явно, да. Тази година е имало презентация с почерпка по география, история и английски.

Уауу, ми то егати купона. И всеки ли ученик на свой ред черпи?!
( и явно не е приумица на някой преподавател само...)

# 35
  • София
  • Мнения: 1 752
Една конкретна скумросана преподавателка ли имаш предвид, дет обявява децата от цял випуск за провал? Направо си я представих цветно. Тя не е от тези, които търпят мнение, различно от нейното, но пък лепи етикети със завидна категоричност наред. Направо си е за пуканки, ако можеш да преглътнеш подобни персони.

# 36
  • Мнения: 2 078
това звучи странно, каква е идеята с храненето покрай презентацията? сигурно има някакво обяснение, на мен ми е интересно, защото отстрани звучи леко неуважително, докато някой представя проекта си, срещу него другите да дъвчат?

# 37
  • София
  • Мнения: 9 558
А опита на щерката е по-различен. Не учениците, а госпожата по БЕЛ ги черпи с баница 😂

# 38
  • Мнения: 5 425
това звучи странно, каква е идеята с храненето покрай презентацията? сигурно има някакво обяснение, на мен ми е интересно, защото отстрани звучи леко неуважително, докато някой представя проекта си, срещу него другите да дъвчат?
Повярвайте, не само се отнасят с уважение към съучениците си, но и се създава една наистина приятна, открита и доброжелателна атмосфера.
А опита на щерката е по-различен. Не учениците, а госпожата по БЕЛ ги черпи с баница 😂
Мхм. Мис Зи също правеше баница за клас, постигнал определени резултати.

# 39
  • Мнения: 8 078
Хм, а при синковеца Хана Алън (основа групата за акапелно пеене ЛотусНоутс Wink) учеше български и... готвене по български Simple Smile Заедно с м-р Дийгън (собсвеник на котарака Диня) правеха музика и... тиквеник Sunglasses
За разсейване, докато пишат нещо си повтаряла (за изглаждане на произношението) "баклаваааа, мусака, баница, тиквеник, супичка..." Joy и после, ако не мрънкат, получаваха почерпка...
Сина ми участваше в програмата за преподаване на български език на чуждестранните преподаватели. Вадеше текстове, упражнения, тематично подбрана лексика... беше се вживял "даскал", та с нея и български приказки четяха Blush Още си спомня нейните баници и тиквеник... и книгите които го провокира да чете Hug

# 40
  • Мнения: 120
Като гледам поста на Фран, явно сме при една и съща госпожа по БЕЛ- ако тя направи баница на децата... ще е чудо!

# 41
  • Мнения: 7 159
Повярвайте, не само се отнасят с уважение към съучениците си, но и се създава една наистина приятна, открита и доброжелателна атмосфера.
Айде, излез малко от клишетата и кажи нещо различно.
Скрит текст:

П.П. Няма смисъл, трия се! Но те черпя с пуканки.

# 42
  • Мнения: 5 425
Нищо не важи за всички и навсякъде, Фран. И както навсякъде, има правило, има и изключения.
По правило, разчупения стил на отношения в колежа е за добро.
Ако добавя стандартните дисклеймъри "според мен", "по-скоро" и т.н. ще стана още по-неудобночитаем от сега.
Освен това, ще се намерят сеирджии-провокатори, които да започнат в стил: " Нещо не звучиш съвсем уверен, значи се съмняваш, че си прав, защото всъщност лъжеш и АК е гадно място, където учениците дъвчат дъвка и я плюят в лицето на учителите" Simple Smile
И ще има родители, които ще са достатъчно объркани за да го повярват. Особено с насърчаване от страна на сеирджии и "гроздето е кисело".

Има и още една група родители, търсеща училище с най-малко негативи. Затова държат да ги знаят всичките, преди да вземат решение. А после подемат борба на живот и смърт с всяко възможно проблемче. Без да си дават сметка, че абсолютната стерилност води до алергии и че проблемите, с които учениците могат  да се справят сами е по-добре да им бъдат оставени за решаване.

# 43
  • София
  • Мнения: 16 197
Ежко, Колежът в момента  има проблеми с дисциплината. Да не си затваряме очите: да се гледат филмчета в час на екрана на Хромбука, или да се приказва, не е точно проява на висока култура и спазване на правила.

# 44
  • Мнения: 5 425
Ежко, Колежът в момента  има проблеми с дисциплината. Да не си затваряме очите: да се гледат филмчета в час на екрана на Хромбука, или да се приказва, не е точно проява на висока култура и спазване на правила.
Малкият се опита да играе електронна игра в час. Предупредиха го два пъти и му зашиха двойка за участие. Едвам върза петицата първия срок по предмет, който му е от коронните. Сега си е научил и този урок. Доволен съм. Нещата са под контрол, без да се наблюдава микромениджмънт. Във вашия клас може и да е друго.

Общи условия

Активация на акаунт