Отговори
# 705
  • Мнения: 8 161
Ежко, балет цели две години. Пък и не е като да не е подходяща с нейните "завидни" 23 кг. на 10 г. Каза, че е досадно. 🤣😂
Плуване от ПУК. Овладя и делфин, и вече и то и е досадно. Но ходи заради майка-церберка и здравословни ползи за недоносените и дробове.
Тича в колективните игри с момчетата, докато другите от момичетата в класа и си рисуват. Та така.

Мога да услужа с готварската книга. 🤣😂🤣😂
Балета е скучен... значи школа по модерни и класически танци... Да не се оскучава - акробатика, модерен балет, джаз танц, "характерен и етно" танц и класика... Докато стане скучно и са почнали следващия танц... Добре, че открих школа близо до училището (и до работата, и до вкъщи с кола...), иначе аз нямаше да оцелея, на девойката и е супер забавно Satisfied Иначе за тичането с момчетата - оооо, да си тича, сега й е паднало... Като стане на 5-6 клас ще почне да се засрамва и ойде! И аз до 6ти клас бях така, после се занимавах с "тихи игри" - решаване на задачи, рисуване, бродерия... Дотогава и момчетата бяха с по-малко ожулени колене, а ръстово бях по-дребна и от твоята девойка Smirk
Скрит текст:
Моята кифла е със значително по-големи размери - над 35кг, обувки 35 номер, висока 147см, 9г и половина... Беше много "скована", никакви разтяжки не й се получаваха... за няколко месеца танци и акробатика - и шпагат прави, танцува постоянно, движенията станаха едни такива нежни...

# 706
  • Мнения: 197
PTodorova,
То и с психология можеш HR да работиш.Защо да си стесняваш кръга на възможностите.
Усмихнатот човече говори за майтап, но засрам, не го схващам
Служителите на HR отдела са от най-нехаресваните в една компания, особено когато компанията е в процес на преструктуриране.  Не знам специалност която не позволява да си HR.

# 707
  • Мнения: 5 425
Служителите на HR отдела са от най-нехаресваните в една компания, особено когато компанията е в процес на преструктуриране.  Не знам специалност която не позволява да си HR.

Поне при нас горните тези не са верни.

# 708
  • София
  • Мнения: 17 362
И така модерната сред младите психология. Wink

Joy или бизнес администрация ( стопанско управление)  Simple Smile


Е, браво бе, как ги сложихте на един рафт Joy Стопанското управление е страхотна специалност, от която след това можеш да работиш какво ли не. Аз съм го завършила, нали стана ясно Wink. С търговия и финанси съм се занимавала винаги и работа винаги има и винаги хубава. Особено сега с всички чужди компании, които се прескачат да откриват офиси и хъбове тук. Аз лично и до сега продължавам да наемам хора, завършили тази специалност и са ми много добри кадри.
С психология, моля ви се, ще ми  я сравняват, фръц. Simple Smile

# 709
  • София
  • Мнения: 1 754
Фръцлен, Kissing Faceсамо уточнИ, че все пак е от значение и къде е завършена таз специалност (а вероятно и кога). Щот и в моята диплома пише "...и стопанско управление", ама само плява учехме.

# 710
  • София
  • Мнения: 17 362
В СУ, уточнявам, преди колко време отказвам да уточня Joy Но е факт, че съм наела поне 4 души, завършили доста след мен, последното момиче преди 2-3 години - и все са си читави.

# 711
  • София
  • Мнения: 12 232
Ааа, аз нищо на един рафт не съм слагала. Simple Smile Имаше питане за специалности за хуманитарно насочени хора, а какво по-хуманитарно от психологията?
С риск Бърди да ми се обиди, винаги съм разглеждала бизнес адмнистрацията като допълнителна квалификация към основната професия - примерно инженер + бизнес администрация, финансист + бизнес администрация, право + бизнес администрация, IT + БА. Да познаваш в дълбочина съответната сфера на дейност на организацията, в която работиш, а БА да ти даде необходимите знания за изпълнение на управленски функции. /Въпреки че, също така смятам, че за добър мениджър се изискват повече определени заложени качества, отколкото специфични знания/. Моят кум беше дългогодишен СЕО на големи международни компании в САЩ /преди да се пенсионира/ и е инженер, специалист в конкретната сфера на дейност на тези компании. 
Брат ми завърши Публична администрация и общо взето учеше от всичко по малко и в крайна сметка, от нищо - нищо съществено. Поне половината от курсовете му звучаха от типа: "Стратегия за подпомагане растежа на глухарчетата" и "Методологии за стимулиране популацията на полските мишки". И съдържанието им беше горе-долу същото. Joy Работи на мениджърска позиция и твърди, че грам полза няма от придобитите по специалността знания.
Девойките, за които говори Бърди, и самата тя са читави вероятно защото просто са си такива. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 712
  • София
  • Мнения: 17 362
И девойки, и младежи са Grinning
Няма да се обидя, разбира се. Аз също всеки бизнес, в който съм влизала, съм си го учила с работата.  Специалността дава широк поглед върху финанси, маркетинг, счетоводство, право, търговски отношения, микро и макро икономика. Общо взето, от всичко има, дава ти добра основа, ти после си надграждаш. Но не са али-бали.

# 713
  • Мнения: 5 425
"а какво по-хуманитарно от психологията?"
Културология?

# 714
  • София
  • Мнения: 1 577
И така модерната сред младите психология. Wink

Joy или бизнес администрация ( стопанско управление)  Simple Smile


Е, браво бе, как ги сложихте на един рафт Joy Стопанското управление е страхотна специалност, от която след това можеш да работиш какво ли не. Аз съм го завършила, нали стана ясно Wink. С търговия и финанси съм се занимавала винаги и работа винаги има и винаги хубава. Особено сега с всички чужди компании, които се прескачат да откриват офиси и хъбове тук. Аз лично и до сега продължавам да наемам хора, завършили тази специалност и са ми много добри кадри.
С психология, моля ви се, ще ми  я сравняват, фръц. Simple Smile


На един рафт ги сложих по признак популярност. Иначе и аз съм я завършила като втора магистратрура. Моето мнение за нея е - от всичко по малко, няма задълбочаване и става като едно приятно допълнение към основната специалност.

# 715
  • София
  • Мнения: 12 232
"а какво по-хуманитарно от психологията?"
Културология?

Е, тук си прав!

# 716
  • София
  • Мнения: 7 277
Още няколко професии: археолог, логопед, начален учител Simple Smile

# 717
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Хора, благодаря за вицовете от няколко страници насам. Тази тема стана много приятна.
За Фран- моят забраванко 5 клас, му се наложи рязко да стане самостоятелен, откак учи в училище на две смени и да ходи сам, сменяйки три транспорта.  Като се сети, че ако забрави домашно, ще има двойка и ще трябва да се връща с три трамвая до вкъщи за него (т.е. да избира между отсъствие от час и двойка) , си проверява сутрин чантата много внимателно и по списък. Същото и с домашните. В предните му училища (ЧУ-та) казваха на някое дете със забравено домашно просто "донеси го следващия път" и той го караше по-лежерно. Сега търчи и търси неща до последно, чак не мога да го позная и ми е много смешно.
Като си забрави пари за храна или телефон, се е изучил къде и кой да помоли да му услужи, но най съм доволна, че се научи да не блее в трамвая и винаги да слиза на точната спирка. Като се замисля, на неговата възраст правех същото, но ходех пеша.
Друго, което му помага много е Вайбър групата на класа им. Там се подсещат децата и си помагат.
Отвреме навреме си пускат анкети. Едната той ми я показа лично и в духа на анекдотите тук, ще я опиша. Бяха си я пуснали в деня на родителските срещи. Въпросът беше : " Очаквате ли бой вкъщи, след родителската среща?"
 12 деца бяха отговорили с Да, 3 с Почти и нито едно с НЕ....

# 718
  • София
  • Мнения: 4 064
  За разсеяността просто не ми се почва! Моят е направо в паралелна реалност. И нищо не е в състояние да го промени!
  Вече е гимназист, в училище, което по никакъв начин не толерира разсеяност. Вдига рамене и си получава двойките. Не се сърди на никого, знае си, че е такъв, знае си, че той си е виновен и до там. А 90% от домашните са написани, просто е забравил да натисне бутона за предаване. За другите 10% не видял, че ги има, нищо, че са му удобно изпратени в график.
 Пък вие ми говорете за разсеяност...

# 719
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 309
Не намирам нищо лошо в разсеяността. Все пак отглеждаме свободни хора със свободен дух (за мен АБС необходимо условие за развитие на интелекта в творческа посока) а не морски пехотинци

Общи условия

Активация на акаунт