Априлски бебета 2019 - Тема 1

  • 24 397
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 242
Да дам отчет и аз.
По всяка вероятност сме си носели бактериите от родилното. Той започна да сумти като се прибрахме.
Изписаха ни антибиотични капки за 10 дни, според педи е нещо много нормално.
Успокоих се аз , че ми се беше свило майчиното сърце.
От днес махнах лефакса, отвратителна гад.
Имам чувството , че по-зле стана с него. За мен панацея са газ капките Бимби. И оставам само с тях, днес малкия е супер весел.
Аз качих 15 кг, след седмица имах само пет отгоре , но имам и едни 4,5 от преди.
Имам си коремче, но в общи линии доста се прибра, аз и нямам време за ядене. Имам 2, 3 до началните.
Колан носих до погачата.
Това от мен Simple Smile Хубава вечер Simple Smile

# 496
  • София, България
  • Мнения: 3 595
За комари - ЗАНЗИ БИМБИ Simple Smile

не знаех, че имат и газ капки. Ще взема да ги пробвам. Какво ли не пробвах вече...

# 497
  • Мнения: 242
Ооо Пърпъл, как не ти ги е казал личната.Много добри -на три хранения по 5 капки Wink пробвай Wink те нямат гадости в тях ,симетикони и тем подобни.
Ще погледна какво още има на тази марка.

# 498
  • Мнения: 79
Тази вечер ние стигнахме до спешното заради коликите Неможах да издържа!!!
Тей като ЛЛ беше казала да давам фризовом к фризолак 1 към 1.После нея я нямаше ходихме при друга лекарка тя каза само фризовом и днес ми казаха да ги редувам вече един път едното после другото. Освен за чай ми казаха че мога да топя детето в една кофа с топла вода.били се успокоявали а когато имам страшен проблем като тази вечер детето се дере и Неможе да се оправи от нищо да давам панадол 2мг.

# 499
  • Мнения: 775
Ние също смесвахме две храни. След това педи като разбра и беше в шок. Каза, че смесването може да засили коликите и не е редно. Честно казано след като си минахме само на една стана малко по-добре. Е, трудно се издържа понякога, но и аз мисля, че смесването не се отразява добре но коренчетата. И на нас каза за панадол. Все още не сме стигали до там. За кратко вършат работа торбички с костилки от череши или сешоар, шъшкането, масажи, капки... аххх всичките тези неща взети заедно дават някакъв лек резултат понякога. Има дни с малко колики и е просто невероятно прекрасен и усмихнат

# 500
  • София, България
  • Мнения: 3 595
Ооо Пърпъл, как не ти ги е казал личната.Много добри -на три хранения по 5 капки Wink пробвай Wink те нямат гадости в тях ,симетикони и тем подобни.
Ще погледна какво още има на тази марка.

Тя нашата педиатърка нищо не ни казва... Честно казано добре, че е Интернет. Иначе те лекарите много се сърдят като кажеш, че си прочел нещо в Интернет. Ами аз детето си го гледам само със споделяне на отзиви и впечатления от вас и четене по други места. Rolling Eyes

# 501
  • Мнения: 242
А защо смесвате две храни? Сигурно сте писали по-горе , но не съм разбрала.

# 502
  • София, България
  • Мнения: 3 595
Belindaaa1 има ли подобрения след махането на Лефакса?

# 503
  • Мнения: 242
Да, според мен той влошава , споменах и на педиатърката вчера и тя каза, че много майки са и казали.
Пробвай да го спреш и включи газ капки, проба грешка е , но то с всичко е така Wink

# 504
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета!

Благодаря ви за пожеланията! Много сте мили, да ви се връщат! Hug

Ежедневието ни е динамично, хаотично и прекрасно Simple Smile По принцип съм много организиран човек, но за мой голям ужас, все още не мога да вкарам ред в дните ни и всичко е както обичам да казвам "едно върху друго". Но не бих променила нищо, може би само себе си Heart ако не се старая всичко да е идеално, може би ще е по-лесно Stuck Out Tongue Winking Eye

_sun_shine_, ето една хубава статия за предното и задно мляко. Ето и едно видео за различните видове бебешки изпражнения, много е полезно, особено за нови мами.

За крустите - и при малчо се появиха, имаха и батковците му. Използвам кокосово масло (намазвам главичката, изчаквам да попие и ги отстранявам нежно с бебешка четка с мек косъм). Не се появяват повече Simple Smile

За количките и кошовете - таткото разхожда бебето в т.нар. зимен кош, чувства се добре там, но определено няма да можем да го ползваме до 6ти месец, защото 1) той е без колани, а като го гледам бебо как се опитва да се обръща, мисля че ще е опасно да го използваме при активно обръщащо се и надигащо бебе и 2) според мен ще му е къс и няма да е удобен. Може би просто ще сменим количката и ще ползваме някоя от другите две (имаме три, по стечение на обстоятелствата...всяка за различни терени и пътувания).

Аз го разхождам в слинг, но определено вече му е много горещо в него, нищо, че е леко облечен. Само с летен ромпър е, с много къси крачоли, почти като боди с къс ръкав. Задължително като е в слинг, слагам и широкопола шапка със слънцезащита, а крачетата са почти покрити, ако е бос.

Остават пет дни, докато стане на два месеца, и се смее, гука, опитва се да се обърне, като засега успява само до странично положение, маха с ръчички и крачета, доста е активен и жилав, все още не хваща играчки, но хваща пръстите ми, когато си играем. Мисля, че коликите отминаха Simple Smile Като цяло е много кротък, добричък и весел, дано да си остане така.Heart

Коремът ми не се е свил, все още, но няма и да се свие, докато не започна да правя упражненията за диастаза. Но не съм притеснена, напротив, благодарна съм на тялото си - успешно и безпроблемно се справи с трета бременност и раждане, затова ще я карам по-кротко, ще си дам време. Стягащ колан не съм ползала, но лекарката ми каза, ако искам да ползвам, да е не по-рано от 30 дни след раждането. Имах два безплатни прегледа след раждането - след две седмици и след месец, написани като дати в епикризата.

Диети за отслабване не пазя, само избягвам храни, която могат да предизвикат алергии при бебето (кърмачка съм).

Белинда, този т.нар. златист стафилокок е типична бактерия за родилните отделения. Много бебета и майки се прибират с него от болницата. На мен ми се случи при второто раждане, хем бях в частна болница...Доста е упорит, пожелавам бебчо бързо да се излекува!

Пожелавам на всички ви спокойни бебета без колики и прекрасен ден Nature High Brightness

# 505
  • Мнения: 381
По повод на лефакс и аз докато го давах детето беше най зле. Пищеше и се дереше от болка. В мента, в който го спряхме коликите станаха по поносими.
Иначе и моя корем все още не се е прибрал напълно, но за сега съм доволна. Моята АГ каза, че до към 5 месец се прибира по етапно корема.

# 506
  • София, България
  • Мнения: 3 595
Значи навихте ме. От днес спирам, пък да видим. Че направо не се издържа. То е пръцкане, то е мъчение.

# 507
  • Мнения: 381
Веднага след лефакса почнах да давам абоколикен и инфакол. Абоколикен по лесно и безболезнено изкарваше газовете. Пак пръцкаше, но поне не страдеше много. Отделно на всяка смяна на памперса му притисках крачетата, за да изкарва по лесно газовете.

# 508
  • Мнения: 242
И аз давам абоколикен , те с био амиката са на един принцип -за по-лесно смилане на лактазата. Но абоколикен го давам от ден 1.На всяко хранене, беше още при първото идване на педи ( в рецептатА)
Газ капките и те, сутрин давам и био гаята и така Simple Smile Абонамемт за аптеката Wink

# 509
  • Мнения: 381
При нас почти изчезнаха коликите. За 2 седмици и половина сме имали само два пъти колики и то за по 10мин. Най много. Малчо е на 2 месеца и половина и се надявам повече колики да няма

Общи условия

Активация на акаунт