Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? ТЕМА 15

  • 37 845
  • 754
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 9 884
Весела,
и аз съм със същото впечатление като теб. Това забелязах след като "стъпих" в Банишора. Никога не съм мислела, че този квартал има чак такъв потенциал, но като гледам в сайта и сравнявам за изминали периоди, се изчудих

# 631
  • Мнения: 25 758
Моля да не ми пишат на лични обидени потребители. Не съм модератор и не мога да трия мнения. Оплачете се на арменския поп, ако толкова ви е важно.
Темата не е за спам на килоиграм, нека се придържаме към топика.
Въпрос. Прехвърляте ли партиди за ток и вода на наемателя, ако да, какви са негативите които могат да възникнат. Thinking

# 632
  • Мнения: 2 465
Въпрос. Прехвърляте ли партиди за ток и вода на наемателя, ако да, какви са негативите които могат да възникнат. Thinking

Не, не прехвърлям. Един път станах свидетел в ЧЕЗ на отчаян клиент, който отдавал имота си под наем и прехвърлил партидата за тока. Наемателят не само, че не плащал ток, ами като му го спирали, се връзвал нелегално. Дължимата сума за близо две-годишен период бе към 2000 лева. Без да се изплатят на компанията, няма смяна на партидата.

За смяна на партидата в ЧЕЗ нотариалният акт не им върши работа. Искат да присъстват и двете страни - продавач и купувач, като при нас това беше проблем, защото единият живее в чужбина.

На мое име е всичко и, както неведнъж съм писала, всички режийни се удържат от личната ми банкова сметка. Намирам за доста по-удобно да съм спокойна и да знам, че не дължа никому нищо. Наемателите ми възстановяват сумата ежемесечно срещу представяне на фактурите.

# 633
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731



За смяна на партидата в ЧЕЗ нотариалният акт не им върши работа. Искат да присъстват и двете страни - продавач и купувач, като при нас това беше проблем, защото единият живее в чужбина.


Това наистина ли е така? Предстои ми да прехвърлям партидата в ЧЕЗ, но това не уби. Как да задължа продавача да дойде? Е*Ати тъпнята.
Моля, ако някой скоро е минал през това да сподели. В сайта им не пише нещо такова.

# 634
  • Мнения: 8 852
Не прехвърлям партиди никога.
Предполагам, че ако наемателят не иска после да ви я върне,  примерно се запилее някъде и не си вдига телефона, няма сила, която да реши проблема.

# 635
  • Мнения: 105
Да и това е така. Както с адресната регистрация.

# 636
  • Мнения: 2 465



За смяна на партидата в ЧЕЗ нотариалният акт не им върши работа. Искат да присъстват и двете страни - продавач и купувач, като при нас това беше проблем, защото единият живее в чужбина.


Това наистина ли е така? Предстои ми да прехвърлям партидата в ЧЕЗ, но това не уби. Как да задължа продавача да дойде? Е*Ати тъпнята.
Моля, ако някой скоро е минал през това да сподели. В сайта им не пише нещо такова.

Минаха няколко години оттогава. Добре, че купувачът ни е близък и при първото си идване в Бг отдели време да прехвърлим партидата. На мен като продавач с НА ми отказаха. Дано да се е променило това. Който проучи, моля нека пише за информация.

# 637
  • Мнения: 105
Вие и имотът не може да прехвърлите след продажба. Новият собственик е длъжен да го декларира. Както при колите - не ги декларират и има много пострадали продавачи.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 19:36 от Asya Asieva 636606

# 638
  • Мнения: 2 465
Вие и имотът не може да прехвърлите след продажба. Новият собственик е длъжен да го декларира.

В Софийска вода и Топлофикация прехвърлих партидите сама в ролята на продавача.

# 639
  • Мнения: 25 758
При покупка, сама си прехвърлих партиди ток и вода със нотариален акт и лична карта.

# 640
  • Мнения: 9 884
И ние така- и в София, и в село

# 641
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
До сряда смятам да съм приключила със смяната. Ще пиша къде как.

# 642
  • BG
  • Мнения: 4 457
Здравейте, ще помоля за съвет. Досега синът ми беше на общежитие две години, но на есен и приятелката му ще замине  с него за София и затова си търсят квартира. Чудя се по въпроса да ги оставя ли сами да ходят на огледи, или и баща му да отиде с тях. Знам, че вече са големи, но не са се занимавали с наемане на квартира и се притеснявам да не бъдат излъгани в нещо, ако са сами.

# 643
  • Мнения: 4 588
Ако може, нека иде. Поне за кураж в първите огледи, а и може да забележи неща, които те да пропуснат. Обаче бих посъветвала да не се меси много, все пак големи хора са, двойка, нека малко и сами да се оправят.

# 644
  • Мнения: 1 195
Като купувач сама съм си прехвърляла партидите срещу нотариален акт и лична карта в ЧЕЗ. Никога не съм имала проблем. За наемателите, не прехвърлям нищо на тях, че после може да има неприятности. То не че ако напуснат с неплатени сметки е приятно, ама като че ли е по- малкото зло.

Общи условия

Активация на акаунт