Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 23 436
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 502
Хоуп, има ли спешен кабинет,  където да отидеш? За твое успокоение.
Във форума много бременни са споделили, че са претърпели подобни инциденти ( аз нали съм психо, предварително съм ровила из какви ли не теми).

Аз бях в 4ти месец, когато една ранна утрин нещо тежко, със скоростта на торпедо се приземи върху корема ми и прекъсна съня ми. Котаракът!!!!! Имах два огромни котараци. Единият се покатерил на гардероба и скочи точно на корема ми.   Беше ужасно изживяване, болка  и страх. Лекаря ме прегледа, смеейки се.

Околоплодната течност предпазва бебето.




Аз сега влезнах в друг филм, намацотих се с боя за коса. После се сетих да погледна кутията, никъде не пише, че е безамонячна. В съдържанието има ammonium hydroxide, което предполагам е точно амоняк. Надявам се да няма поражения


# 346
  • София
  • Мнения: 4 966
Моята боя си е амонячна.
Какво опасно може да се случи?
Аз цялата бременност се боядисвам... хм 🧐

# 347
  • Мнения: 503
Не вреди изобщо боята. И аз предната бременност си се боядисвах постоянно. На изписването даже бях прясно боядисана. Сега вече не се боядисвам, защото с дете не мога да поддържам червено. 😁

# 348
  • Мнения: 2 571
hope,  и аз бих отишла да ме погледне някой. Естествено , че всичко е наред , но за спокойствие💞 🍀💞

# 349
  • София
  • Мнения: 4 966
hope, според мен нямаш повод да се притесняваш.
След моя инцидент с колата лекарката ми ме попита дали имам течение или болки, аз нямах. След това ме попита дали бебчето мърда, пих вода и се размърда.
Ако и при теб всичко това е налице, нямаш никакви основания да се притесняваш.
На ехографа ще видят мърдането на бебето и водите.
Но е хубаво да се пазим повече Simple Smile
Мен много ме дразнят в метрото хората, които се блъскат зверски...все внимавам някой да не ме удари...

# 350
  • Мнения: 1 134
И аз мисля, че няма причина за излишни притеснения. Ако все пак ще те успокои, мини на преглед. Аз още в първия триместър на два пъти се изтърсих по задник на улицата и сериозно се бях уплашила, но нищо нямаше.
isaikova, за метрото те подкрепям - много е гадно това бутане, добре че вчера ми беше последен работен ден и няма да ми се налага скоро да го ползвам.

# 351
  • Мнения: X
Благодаря, момичета! Сега съм по-спокойна, но  предвид че лежа и за задържане и паникатата е голяма...

# 352
  • Мнения: 1 102
Не съм съгласна, че накрая се качват най-много кг. Аз съм в 34 г с и от месец и половина съм качила може би 1кг. Корема ми е големичък и ми притиска всичко и колкото и да хапна ми става тежко и не ми се мисли за храна, а ще става още по-тежко не виждам как бих могла да кача сега точно най-много килограми.
Пипи2013, съвсем нормално ми изглежда 8кг, не знам в коя седмица си. Явно е много индивидуално, но аз знам че е нормално 8-12 за цялата бременност.

# 353
  • Мнения: 181
И аз очаквах третият триместър да започна да качвам повече, но за сега нищо.. В 30гс+3 съм и от повече от месец съм си на 62кг. Мисля, че в 5тия месец качих най-много килограми, а сега в 7ми и е странно как изведнъж се застопорих. И се чудя дали това се отразява някак на бебето, дали си расте и наддава нормално. Иначе се храня се и си имам апетит, както и преди. Ех, големи паники сме си ние жените..ако качваме, защо качваме, ако не качваме- защо не качваме.. винаги има за какво да се притеснява човек..

# 354
  • Мнения: X
И аз съм същия случай, качих около 5 месец най-много и от началото на април до сега все си стоя същите килограми.
+12кг в 33г.с+3.
Започнах от 49кг/50кг.

# 355
  • Варна
  • Мнения: 429
Момичетааа....          И аз вече съм в болница от снощи... Шийката си е все така скъсена, разкритие няма и бебоците са добре, слава  Богу 😇 На системи съм и ще ме държат 3 дни...Стискайте  палчета и за нас ❤Точно влизам в 8-я и съм страшно притеснена...😔 Досега като ме заболеше, лягах за 30 мин -час ,и всичко си беше наред, но вчера нищо не помогна....😔                              Линия и аз имам на коремчето, по цялото, тъмна много и дебела... , още от 2-я месец взе да се появява

# 356
  • Сандански
  • Мнения: 230
Стиснати палчета от мен Буба. Дано всичко да е наред и да закрепите положението.  Гуш ♥️

# 357
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Успех, Буба!
Аз имам съмнения за леко изтичане на околоплодни води... от 2 дена имам засилено уж течение, но е прозрачно и по-обилно. Четох че може да изтича по малко в 7 месец и не е ок. Но само в болница могат да кажат от какво е...
Утре ако продължава, ще ходя до болница, ама сме болни и аз и баткото и са ми последни дни на работа, та ще е трудно стигането до болница, но и не ми се рискува.
А и като кашлям изтича по малко, на някой случвало ли ми се е? Бебка е само 1300 гр и дано не са белези на раждане...

# 358
  • Мнения: X
Буба, успех ти желая! Стискай колкото можеш и лежи много!
Колко мм ти е шийката?

# 359
  • Мнения: 949
Успех, Буба!
Аз имам съмнения за леко изтичане на околоплодни води... от 2 дена имам засилено уж течение, но е прозрачно и по-обилно. Четох че може да изтича по малко в 7 месец и не е ок. Но само в болница могат да кажат от какво е...
Утре ако продължава, ще ходя до болница, ама сме болни и аз и баткото и са ми последни дни на работа, та ще е трудно стигането до болница, но и не ми се рискува.
А и като кашлям изтича по малко, на някой случвало ли ми се е? Бебка е само 1300 гр и дано не са белези на раждане...

Твърде вероятно е изтичането да е от пикочния мехур, а не от водите. Аз също имам такъв проблем и той е от преди да забременеея.

Общи условия

Активация на акаунт