Трепети обхващат всяка ЮЛСКА мама, все по-близо идва срещата голяма. Тема 6

  • 23 445
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 253
Habish_D - 0.5 кг за 2 седмици - от 2013гр. в 34+4, в 36+4 сме вече 2533 гр. (чак аз не повярвах). За един месец бяхме качили само 600 грама (от края на 7-мия до края на 8-мия месец), сега се е активизирала. Беше се е и омотала около пъпната връв (на третата ФМ ми казаха), но поне и това го е минала, доктора каза, че в момента няма нищо около врата.
Аз тотемата я пих 40 дни (20 ампули през ден), чак ми се гадеше след нея.. И сега искам някакъв по-вкусен сироп, че до раждането ако трябва да го пия това..

# 721
  • Мнения: 1 906
На мен желязо ми предписаха Ironfol. За дъвкане пише на кутията. В листовката пише, че може да се пие с вода. За дъвкане не ми харесва, но с вода няма проблем Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 211
Някой мисли ли да ползва слинг? Спряли ли сте се на нещо? Аз искам тъкан, бил най - добър за лято, но не знам каква марка и кой е най - тънкия слинг. Ринга също бил ок за новородено, ама пак - дали има лен или нещо мееега тънко. Носила съм бебе лятото в мей - тай и е направо ад.
Аз взех Close Caboo, защото ми изглежда доста лесен за ползване, а до сега нямам опит със слингове. Дано да ми се получи бебеносенето Blush

# 723
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 739
Habisg, аз съм доволна от сорбифера- пия 2 пъти на ден по едно, с вода, не се усеща вкус, ниаккви странични ефекти.
Браво за наддаването на твоя бебок!
Мерси и на всички включили се за кг, ориентирах се горе-долу къде сме.

# 724
  • Мнения: 141
Аз нямам представа колко тежи моят бебок, не съм се сетила да питам, но щом АГ казва, че всичко е наред предполагам е в норма. Пък и тези мерки са много относителни.
Пия протеин Биогейм, защото изследванията ми  предния път показаха нисък белтък, а желязо пия сорбифер, по 1 на ден.
Браво на наддалите бебенца ☺

# 725
  • Мнения: 38
Някой мисли ли да ползва слинг? Спряли ли сте се на нещо? Аз искам тъкан, бил най - добър за лято, но не знам каква марка и кой е най - тънкия слинг. Ринга също бил ок за новородено, ама пак - дали има лен или нещо мееега тънко. Носила съм бебе лятото в мей - тай и е направо ад.
Аз взех Close Caboo, защото ми изглежда доста лесен за ползване, а до сега нямам опит със слингове. Дано да ми се получи бебеносенето Blush
Аз мисля от тук да поръчам https://www.shushulka.com
Изглеждат доста леки и поне са български винаги могат да помагат, защото нямам никакъв опит. Пък и като цена са окей, защото не ми се изхвърля и да се окаже, че не е моето.

# 726
  • Мнения: 949
Лелееее  колко много сте изписали. Dizzy Face
От къде да я почвам. Joy Днес бях при Доки, микробиологията не е чиста, изолира се стафилокок и ще слагам 12 дни Глобули. Изписа ми и но шпа 3х1 идея си нямам защо при положение, че нямам болки. Остава си и магнезият 3х2 заради крампите и контракциите.
Видях, че някой беше питал как ги борим. Аз ги боря с рев. Адски болезнени са при мен. Когато ме хване се изправям права. Прави ми впечатление, че ако вървя повечко и ме хващат. Сега с двойната доза не са.

Относно прането - аз пера само и единствено с прах марка на ДМ, прахообразен. Пускам двойно изплакване. Моите двамата (мъжа и детето) се обриват от другите прахове. И понеже не ми се занимава да купувам 100 различни марки, ще пера дрешки те на беба с този за бяло, на 60°
Днес ми дадоха документи за болницата. Вижда му се краят. Grinning

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 01:05 от pavlina_hrist0va

# 727
  • Мнения: 502
Който не е страдал от крампи, бе знае какво е болка Simple Smile  Цял живот страдам от адски болезнени крампи. И преди споделих, магнезия, който дават тук явно е много слаб, не ми действа. Предишните бремености бях в Бг и там ми даваха Магнерот, Магнерич и системи с магнезии. Еее, после 2 години след раждане нямах крампи....

Пия магнезии още от лятото, никакъв ефект.  Като лежах в болницата, момичето с мен беше ромънка и тя сподели, че в Ромъния също магнезия е ефикасен, за разлика от тукашния...
Преди 3 дни ми донесоха Магбе Б 6,полско производство, да видим дали ще действа.

# 728
  • Мнения: 3 253
Какво правите за киселините - втора вечер не мога да спя, ужасно е.. Пия газирана вода, сода бикарбонат, не минава, преди до към 7-мия месец с това поне се облекчаваше, сега вече не.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 304
Какво правите за киселините - втора вечер не мога да спя, ужасно е.. Пия газирана вода, сода бикарбонат, не минава, преди до към 7-мия месец с това поне се облекчаваше, сега вече не.
Опитай с Гавискон течно саше. Аз като не ми мине от газираната вода и пия едно саше и забравям, до има няма 30 мин е подействало. Поне при мен.

# 730
  • Мнения: X
Момичета да ви питам, случвало ли ви се е при мърдане на бебетата да усещате моментно прерязване точно в центъра на "триъгълника". Трае за секунди но е силно и неприятно , аз днес доста често почнах да го усещам,  в 35г.с+2дни съм, да не би пък да е предвестник на раждане?

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 07:12 от Анонимен

# 731
  • Мнения: 1 102
На мен ми се случва, но е като пробождане, от около 2 седмици насам, еми не съм родила още, но може да не е същото. Аз вече също освен на магнерот съм и на но шпа. Вчера беше кошмарно, докато се разхождах - ту менструални болки, ту пробождане, после стягане кошмар. Аз също имам по някоя крампа и в краката, а отдавна пия магнезий, явно наистина не се усвоява добре. Док спомена, че може да ми го смени но не знм още с какъв точно.

# 732
  • Мнения: 949
На мен ми се случва, но е като пробождане, от около 2 седмици насам, еми не съм родила още, но може да не е същото. Аз вече също освен на магнерот съм и на но шпа. Вчера беше кошмарно, докато се разхождах - ту менструални болки, ту пробождане, после стягане кошмар. Аз също имам по някоя крампа и в краката, а отдавна пия магнезий, явно наистина не се усвоява добре. Док спомена, че може да ми го смени но не знм още с какъв точно.

Може и да не го усвояваш добре, приемаш ли достатъчно калций?

# 733
  • Мнения: 217
Момичета да ви питам, случвало ли ви се е при мърдане на бебетата да усещате моментно прерязване точно в центъра на "триъгълника". Трае за секунди но е силно и неприятно , аз днес доста често почнах да го усещам,  в 35г.с+2дни съм, да не би пък да е предвестник на раждане?


Хоуп, аз имам такива пробождания. Веднъж даже ходих на спешен кабинет, но нямаше нищо притеснително. При определено шаване на бебето, много ме пробожда. Мисля, че е свързано със серклажа при мен. Не е ежедневно, но е много неприятно, препотявам се, оф-кам, сменям позите.

# 734
  • Мнения: 624
И на мен ми се случва да ме пробожда понякога така. Обяснявам си го че може би ме “удря” в коста 🤔

Общи условия

Активация на акаунт