За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 78

  • 25 486
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 35 110
Мисля , че и преди съм го писала, моят син се справя най- добре с пиенето на вода от спортното шише на Девин. Там трябва леко да се натисне, за да пусне вода. Детското пуска много и се оливаше много. И с чаша много се оливаше и едва скоро започна да пие без да стане вир вода. Но най- много иска със сламка да пие.
Аз му разреждам много млякото преди сън, защото го виждам, че не иска да го пие, а се прави, само и само да го гушкам. С 1 л. Правя мляко 100 мл. На 50 млн ми то връща. Кога ще ми го откаже съвсем не знам...

# 721
  • Мнения: 686
Аз ги храня моите момчета с 120/130 мл. към 9.. 9:30 и ги слагам да спят така до сутринта спят до към 5..6 часа.Единствено се будят ако сънуват нещо и се будят с рев, на 4 месеца но са големи лисици искат да са си в тяхното легло. Като започнат да сядат хубаво ще ги науча на гърне.🙂

# 722
  • Мнения: 7 776
Има време за гърнето, много са малки да го мислиш от сега. По-скоро чети сега по тоя въпрос 😉

# 723
  • Мнения: 6 622
Момичета, и двете с малката сме болни. Слагам маска докато я кърмя. Нужно ли е да слагам и през нощта?

# 724
  • Мнения: 2 124
Зимата се бях разболяла доста тежко и се бях срастнала с маските, спях дори с маска ( отвратително е), но тогава беше малко бебче на 4 месеца и се страхувах да не я заразя.

В крайна сметка не се зарази, използвах и антибактериален гел за ръце всеки път, когато я вземам.

Незнам до колко имаше смисъл да спя с маска, но сякаш го правех за собствено успокоение.

Но щом казваш, че и малката е болна, защо слагаш изобщо маска или имаш и друго дете, което се опитваш да предпазиш?

# 725
  • Мнения: 6 622
Да, каката, но тя не спи с мен. А и малката има навик да ми бърка в носа и устата особено докато кърмя, но през нощта ще легна на мястото на ММ, по-далеч от бебето.

# 726
  • Мнения: 18 443
Лимонче, по-добре се изнеси да спиш в друга стая ако имаш възможност, за да не я облъчваш. Маската знаеш, че на 2 часа трябва да се сменя, а и не си представям как се спи с маска.

Иначе освен маска, е хубаво да си миеш ръцете след всяко пипне на уста, нос, очи (твоите). Ама да не те отчайвам, въпреки всички мерки, които съм взимала - постоянно носене на маска, редовното ѝ сменяне, миене по 100 пъти на ден на ръце, винаги предавах нататък.

# 727
  • Мнения: 6 622
Мия си ги, не по 100, сигурно по 1000 пъти на ден. Проблемът е , че в другата стая спи здравото дете, та ми се вижда по-неразумно да ида при нея. А с малката отключихме едни и същи симптоми по едно и също време, та за това се чудя.

# 728
  • Мнения: 683
Да добавя и постоянно проветряване и на чист въздух. Не е задължително да се зарази. Тази зима с мъжа ми бяхме болни от грип по два пъти (не бях пила антибиотици от 15 години), а на малкият нищо му нямаше.

# 729
  • Мнения: 2 124
Мия си ги, не по 100, сигурно по 1000 пъти на ден. Проблемът е , че в другата стая спи здравото дете, та ми се вижда по-неразумно да ида при нея. А с малката отключихме едни и същи симптоми по едно и също време, та за това се чудя.
При такива обстоятелства според мен, щом сте болни и двете няма смисъл да се мъчиш да спиш с маска и е наистина по-неразумно да отидеш при здравото дете.
По-скоро продължавай с предпазните мерки за да не се зарази и каката, то Божа работа вече.

# 730
  • Мнения: 18 443
Няма смисъл от маска, наистина. По-добре се наспи като хората, доколкото е възможно с болно бебе. Пък дано пропусне останалите у вас.

# 731
  • Мнения: X
Моля за съвет, малката беше с подсечено дупе и тъкмо започна да поизчезва, докато днес по време на къпане не я видях, че започна да се чеша отзад точно в средата, чак се разрании и пусна кръв. Напръсках я с Цикатридина спрей, за да спра кървенето. Въпросът ми е какво друго мога да направя? Да мажа ли с Бепантен сега тази част, със смрадлика може ли да я мия или ще я дразни?

# 732
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Била съм болна и не съм взимала предпазни мерки, освен проверряване и миене на ръце и не се е разболявал. А и щом кърмиш ми се струва съвсем излишно. С кърмата му предаваш и антитела и ще се оправи по бързо.

Може да ползваш смрадлика. Ако седи бебето му направи в един лиген и го сложи да седне вътре. Спри цинковите кремове и мажи с бепантен.

# 733
  • Мнения: 5 478
Минавам да помрънкам. Даже нямам въпрос. От почти два месеца щерката се бъди кажи-речи на всеки час през нощта. Това като малко бебе никога не го е правила, сега е на година и два месеца. Избиха 4 кътника, само това виждам като причина. Не е гладна, не е жадна, няма температура, не е болна, не иска при мен да спи, нито каквото и да е друго. Плаче в просъница, едва си държи главичката и видимо много й се спи. Frowning1 И вече нищо за зъби не върши работа Neutral Face

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте! Някой сблъсквал ли се е с диагнозата тортиколис, т. нар. крива шия?

Общи условия

Активация на акаунт