На кои хора им е по-леко?

  • 3 295
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 262
...
До тук май всички възрастни хора в темата отговорихме, че зависи - от конкретния проблем и от редица други обстоятелства. Което е житейски и логично най-правилното.
Да. Това до тук можех и сама да си го предположа , като нормален възрастен. Конкретните ми примери никой не обсъди, освен частично Check Please.

# 46
  • Мнения: 24 467
Ми не ти личи.
Няколко пъти зацикляш на едно и също.  Laughing
Кой конкретен пример искаш да обсъдим? Ти така си ги разказала, че човек се чуди откъде да ги подхване. Даже като забавно четиво е сложно:

Цитат
но ако твоята съседка си забравя редовно биобоклука, който по принцип се изнася безплатно , но на интервали от 14 дена ... при 40 градусови жеги и не можеш да си отвориш прозореца на кухнята защото мирише или влизат дебели зелени мухи или не можеш да си ползваш шредната градинка ... и то защото някой @забравя @ ... и ти е маловажно, добре. Боклука не се изпарява. Боклука се изнася по специален календар, всички го имат и общо взето е срам да си оставиш смръдливите кофи пред хорските прозорци. Има опция ако си забравил и искаш да си коректен с хората, които живеят до теб да си платиш екстра извозване на боклука. Но ако си мърляч и се правиш на недоскив, когато проблема е пред теб, защото знаеш че хората не искат да се разправят и ще ти мине миризливия номер ... За такива ситуации питам. Коректни ли сте или чакате тарикатски да ви се размине.

Къде си забравя съседката "биобоклука"?
Каква е тази "шредна градинка"?
От съседката си ли се оплакваш в случая? Тя е "мърляч" и "недоскив"?

Ми зависи бе, дете!
Зависи веднъж ли е станало, колко пъти е станало, говорили ли сме с жената преди това, не сме ли. Сега ако редовно ме вмирисва и когато съм я помолила да се спре, не ме е сложила на акъла си - ще се оплача. Ма пак зависи - един ще се оплачи на втория път, друг - на третия, трети ще се саморазправи /ще и заложи умрял плъх на вратата, например/ и т.н.
Зависи.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 13:59 от Judy

# 47
  • Мнения: 5 262
Ми не ти личи.
Няколко пъти зацикляш на едно и също.
кое?

# 48
  • Мнения: 9 359
Защо на съседката био боклука е пред твоя кухненски прозорец, а не пред нейния? Просто и кажи да го премести. Или подаваш жалба, или си траеш. Ти избираш, то не става хем не искам жалба, хем тя сама да се досети. Като не се сеща, ти ще я подсещаш, дали с разговор всеки път, дали с жалба, ти решаваш. На нея явно не и пречи.

# 49
  • Мнения: 5 262
Защото са съседни къщи и кухненския прозорец се пада на всички къщи от едната страна, а кофите от другата. т.е. кофите под прозореца на съседа.
Затова нормалното поведение е да не се излагаме пред хората и да си чистим кофите, но тази си я @забравя@.
Не си трая. Говорила съм. Реагира много дружелюбно със @забравих@. Т.е. не го правя нарочно.
Знам че имам избор. 

Това беше един пример . Имам и други примери.
Друга съседка си кани гости с деца. Сядат на грил, а ние отиваме на гости по до късно. НА другия ден намирам цветята във всичките си саксии изскубани. Просто нямаше цветя . Сега ... и други съседи имат деца. Не мога да кажа кой го е направил, не съм била там. Но не е направено нарочно, нямам караница с никой и до сега не е имало такъв проблем. Значи според мен са госенчетата с лопатките , защото и играчките на моите деца бяха разхвърляни. ОК. Отивам аз бодро да попитам съседката видяла ли е нещи, а тя ми каза че да, видяла е ... ято гарвани. Можело да са те Smiling Imp

Оставих разправията , н оси преместих саксиите и си засадих други цветя.

Има много примери. Ако съседи решат да се хванат за косите ... веднага ще намерят повод.

# 50
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз пък хич не обичам хора, които говорят със заобикалки и мисля, че на всички ще е по-леко, ако си казваме нещата направо.
Значи, кофите на съседката...
Ами като не става с разговор с нея, даваш нагоре по веригата.

# 51
  • Мнения: 5 262
Free Agent и аз бих казала, но хората реагират понякога много чувствително и реактивно. Може пак да опитам леко да кажа. Но пък има вариант ако е забравила и сама се дразни от кофата да се раздразни повече от моя коментар. Ще го оставя сега така. Мирише ужасно. Не може и на нея да не и пречи. Надявам се да се самокоригира.
Ако пак стане така ще и кажа.

# 52
  • Мнения: 10 604
Понеже искаш конкретика - на тая съседка бих й казала най-културно, че очаквам да си премести боклука другаде, докато дойде време за новото изхвърляне, тъй като ми пречи да си ползвам имота. А следващият път ще я докладвам на властите.

# 53
  • Мнения: 18 501
Бела, на едната везна слагаш сигурната гадост да ти мирише на леш до края на сезона, а може би и догодина, на другата - съседката да се засегне, което може и да не стане. И избираш.

# 54
  • Мнения: 5 262
Мерси. Ако продължава ще и кажа.

# 55
  • Португалия
  • Мнения: 3 957
не разбрах смисълът на темата какъв е- от къде тръгва,до какви битовизми стига ...
но,май авторката е доста притеснителна, и комшиите са го разбрали
Скрит текст:
макар да няма начин да ми смърди чужда кофа пред прозореца,че терените са големи,аз съм поставила ясни граници за съседите
пък ММ - още по-ясни, та чак го бъзикам,че го вземат за квартален вече Laughing
не искам приятели-тези,които имам ми стигат
не ме е страх да си кажа каквото мисля,особено,ако е нарушен закона и това ме засяга по някакъв начин
ако аз го наруша съответно, не бих се учудила някой да ме ,,подпре´´ и мен

# 56
  • Мнения: 5 262
Не е до притеснителност.
Както ти писа си поставила граници и мъжа ти бди над реда. Аз не искам да инвестирам време в това. Мен ме интересува да нямам конфликти за да не ми заемат време и енергия. Тях си ги инвестирам другаде. Но някои конфликти са неизбежни.
Сега се радвам, че се застуди. Този четвъртък хвърлят кофата и ако не си я изнесе ще я подсетя.
Объркала си темата,но и тук ще ти отговоря.
Не е точно както го нагласяш- не бдим за реда, а просто не чакам нещата сами да се разрешават. И не ми е проблем да търся отговорност от замесените.
Пресен,снощен пример- имаме голям проблем с изоставените след почивката кучета- туристите ги довеждат с тях и после ги пускат тук... Вече десетки сме прибрали от улицата и закарали в кучкарника- не е мое задължение,но не мога да чакам евентуално да се размърда институция...
Имам комшийка,която все се опитва да ги приюти първоначално...и е лай и вой цяла нощ на воля. Днес ще бъде предупредена...



премествам ни тук Yum

Ясно. НА мен въпроса ми е за толерантността при това изчакване другия да се освести сам. Т.е. И ти пишеш , че имате отдавна този проблем. Сега ще говориш с нея. Някои скачат веднага, други оставят и си запушват ушите ... а някои като теб следят случката и действат от някакъв момент ... Или не е така или веднага реагираш ?

# 57
  • Португалия
  • Мнения: 3 957
Нищо не чакам!
Не мога да си позволя да чакам,защото дори само една нощ с лош сън,ме прави още по- непоносим човек No Mouth
Не очаквам и от другите подобно- не живеем в гората,трябва да се съобразяваме ...

# 58
  • Мнения: 5 262
Ами аз не мога да се занимавам непрестанно. Предпочитам кучетата да лаят една нощ и да видя дали няма да се разкарат за следващата , отколкот веднага да се слаем със съседите.
Явно наистина е до чувствителност, но мен не ми е приятно да има напрежение наоколо. Кучета понасям.

Ако се бяхме сдърпали със съседката за кофата веднага със сигурност тя щеше да се сдърпа снощи с нас, защото имахме гости и си направихме вечерята на терасата и си допихме виното на разговор до по-късно . НЕ сме правили парти или музика, приказвахме си и не е забранено, но ако се беше появила с претенции щеше да ни развали приказката. Т.е. според мен си има предимство малко компромис. Но и граниза трябва . Не може компромиси за всичко.

# 59
  • Португалия
  • Мнения: 3 957
Чакай! Кой говори за сдърпване?
Аз имам и комшулук с въпросната съседка- знаеш ли какво е това?!
Говорим за непремълчаване и незаобикаляне на проблеми и ситуации.
Става въпрос и за познаване и усещане за психология в отношенията с другите.
Говоря и за откритост в отношенията.
ММ вдига шум,макар и не голям с машини, и другата комшийка го помоли да си нагоди работата,докато внучетата й са й на гости.
За такива работи говоря...
Ти общуваш ли с въпросната твоя съседка?

Общи условия

Активация на акаунт