Радостта ми е голяма, аз съм вече ЮЛСКА мама!

  • 13 600
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5 401
Честити бебки и бебчовци на всички мами-героини!
[/color]

Да ви споделя за еднократната помощ при раждане - голяма лудница, ако не си подготвен, а и ако си объркал общината по местоадрес като мен, Заплес Заплесова - приятно ми е  Embarassed Та, отивате в служба ЕСГРАОН в общината да си вземете акта за раждането на бебчо (не по-рано от 10-тия ден от раждането, дори отидете и по-късно) с личната карта. От там, пак в общината, и пак в служба ЕСГРАОН, но по местоадрес, с личната карта и акта за раждане + л.к. на мъжо (!!!!), за да ви издадат прословутия документ Удостоверение за деца, родени от майка  ooooh! Попълвате едно фърчащо листче и с цялата документация тичате в Социално подпомагане пак към общината, където отново попълвате някакво фърчащо листче. Там се оставя Акта за раждане, показва се л.к. за проверка на данните и след 10 дена акта се взема обратно. Парите ги превеждат или по банков път (но трябва да си знаете IBAN), или в пощата.

# 241
  • Мнения: 174
Честито на мама делфинче и жоржито бебешоците! Да са засмени и послушни, и само да радват мама и тати !

# 242
  • Мнения: 493
здравейтеlet]здравейтте,
много Ви благодаря на вси4ки
родих на 14 по спешност имах малко проблеми , но ве4е сме си вкъщи и всичко е наред.
Днес като ме изписаха  роди мама  jorjito има син, но я видях тъкмо излизаше от родилна зала така,че не знам колко е голямо и как ще се казва.Милата много се измъчи влезе вчера да ражда,чак днес роди.
 [/color]

# 243
  • Мнения: 1 341
Здравейте сладуркиии  Hug
И аз вече мога да се присъединя към преливащите от щастие ЮЛСКИ МАМИ.
Благодаря на всички ви за подкрепата и пожеланията.Нямам време да изчета всичко,но обещавам,че ще го направя тези дни.
Ние от вчера сме си вкъщи и се гледаме.Ема е много спокойна,а аз съм за ожалване....имам много кърма и по цял ден кърмя и цедя,повярвайте ми направо съм луднала  Crazy
Скоро ще се включа пак,за да разкажа подробно....
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВООБЕБИЛИ СЕ МАМИ,ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖБИТЕ   bouquet

# 244
  • Мнения: 502
Днес имаме много завърнали се мами!
 welcome

Добре дошли на  Eli83, BuNNy, popova! Чакаме да разказвате и да покажете съкровищата си!

# 245
  • Мнения: 867
Първо честито на новите мами и добре дошли на Ели и Попова и чакам с нетърпение да разказвате.

Ивелинче, незнам дали ще съм ти полезна, защото незнам за секциото, обаче по принцип да ти кажа за Шейново. Значи свиждания има два пъти в седмицата само за патология и гинекология. За всички др. отделения - реанимация, родилни и т.н.  -свиждане йок. Обаче точно по тази причина са малко отстъпчиви и позволяват външен човек да се качи поне с асансьорите или по стълбите до началото на етажа. Нашият татко така направи и си видя и даже погушка бебето, обаче това беше след 6 часа, когато ми го донесоха в стаята, та аз си станах и излязох с него. Иначе на мен ми го дадоха бебчо в началото но за малко. После ти го карат след 6 часа в стаята за първото кърмене.
Но пък си мисля ако помолиш акушерката, тя защо пък да откаже да му покаже бебето. Защото иначе трябва да можеше да станеш.

Аз лично можах едва с мъка на 6-тия час и то не от друго ами от ниско кръвно заради епидурала и от паднал хемоглобин. Като отидох да раждам ми беше 138, а на сл. ден - 85. Не знам каква е тая работа, но ми казаха че е от изкървяването. Та такива ми ти работи.
 

# 246
  • Мнения: 306
JORJI, голяма честитка ти изпращам!
бързо възстановяване и здраво и спокойно беборанче ти желая!
[/b]

брех да не останах само аз сред Варненските мами newsm78 ooooh!  hahaha
отивам да чистя шкафове Joy

# 247
  • Мнения: 433
честито на обебилите се мами   bouquet
Аз да се пооплача малко,че вече ходя като зомби SickНе знам някоя от вас успява ли да удържи положението и между 24 и 6 сутринта да не кърми и да залъгва бебето само с вода,ама на мен не ми се удава.То не бе глад ,не бе чудо и режимът ни отиде на кино.Коя ли корифейка докторка го е измислила това,ама изобщо не ми се струва възможно newsm78
Искам да попитам какво ви казаха педитата за честотата на къпането,защото вече се обърках?!Нашата каза всяка вечер,на разни познати-през вечер,луда работа.Да не говорим,че ни каза на първата кинсултация,че не се маже цялото телце,а само гънките с тампон.Идваше ми да я питам тя така ли се маже с балсама си за тяло,ама хайде #Crazy
Стоящите на стенд бай мами  да не се плашат от закъсняването на раждането,защото четох в руско списание,че било нормално,заради температурните аномалии.

# 248
  • Мнения: 2 653
Честито на мам Жоржито!Да е много здраво бебчето и да ги слуша много!
 smile3525  newsm07
Добре дошли на завърналите се мами!Леко отглеждане на бебчетата! welcome
На Ренито- голяма емоция днес!Още много такива да си имате с малкото съкровище! 1stroller
На мамчетата с проблеми с бебковците(запек, хранене , къпане и т.н)- всичко да си дойде на място и да ви стане много лесно!
Ивелина, днес говорих с една приятелка- първото и дете наистина го е показвала през прозореца на таткото.Дано да го покажат вашето веднага на таткото (да ти е отзивчив персонала!).
Наистина има логика от хигиенна гледна точка, но това е толкова вълнуващо за таткото , че би трябвало да се измисли някакъв вариант.
Аз се радвам , че при нас таткото ще е до последно с мен и после и той веднага ще види бебка.Пожелавам на всички  да покажат бебчетата на татковците ! Praynig
Наде, наистина винаги се включваш с помощ  bouquet- аз з тия лохии smile3532 изобщо не знаех , че така се казват. Embarassed
А май и черешите не действат , и подреждането и стълбите- щом още съм тук.Но сега пак съм си взела череши и ходих много и сега и ще измия огледалата (едни много големи) и ще прередя няколко шкафа- пък да видим.Вече почнаха да ми се обаждат всеки ден нашите - "хайде това внуче ..."Чак ббаба ми много пита.
Ох, много изписах- хайде на всички , които ще раждат тази нощ и утре- УСПЕХ И КУРАЖ!

# 249
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 099
Честито на двете ни нови майчета-Делфинче и Жоржито! Да са живички и здравички,и те,и принцовете им! Hug
Да се включа за гъбичките,нали съм от мамите с опит в тази насока Wink  CrazyТа значи 2 дни преди да родя бях на запис на тоновете и попитах док дали ще пречат при раждането. Той вика,че вече нищо не може да се слага,пък и не пречели. newsm78 И аз си раждах с гъби...Е,на мен не ми пречеха,пък и на малката й няма нищо. Нали те дезинфекцират с йод по време на раждането. Но пък щом някои доктори изписват глобули,значи може. Според мен е важно да вярваме на доктора,когото сме си избрали Praynig
Ох,че объркан постинг стана,но Дая реве за папо. Като се нахраним и приспим,пак може да намина Hug

# 250
  • Мнения: 5 401
Новината на деня!
Милата ми приятелка zvanche вече е мамаGrinning Принцесата се е родила днес в 19,40 ч., тежи 3250 г, 50 см. Най-новите родители още не са избрали име, но със сигурност ще е най-хубавото!  Hug

Да са живи и здрави и много, много щастливи!

# 251
  • Мнения: 5 401
Попова, мила, голям грях имам към теб! Май само аз пропуснах да ти честитя прекрасната Ема! Каквото и да кажа в свое оправдание, със сигурност ще прозвучи като... оправдание!  Sad Но сега ти пожелавам зло да ви забрави теб, тати и малката! Целувам те!   bouquet

# 252
  • Мнения: 1 866
Честито на мама Жожито и на мама Звънче! Много щастие с малките бебоци!

Ивичка, не си сама във Варна. И аз съм още 2 в 1 и имам още да почакам. Планирано ми е секциото ама даже не смея да кажа датата, че гледам много от мамите с планирано секцио родиха преди това. newsm78 И мен ме преболява и все се притеснявам да не тръгне да излиза бебока по-рано.

Добре дошли на Попова, Ели и Бъни! Аз не успях да им честитя специално, че по едно време загубих нишката, много бебета се изсипаха...

# 253
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 099
Ето ме пак. Ядохме точно 5 мин и заспахме. Само дето беше рева до посиняване. Бебешка му работа baby_neutral...
Аз лично бих се съгласила да ми предизвикат раждането,ако доктора прецени,че има показания за това.Всеки сам си решава,но в тези трудни моменти наистина всяка от нас има нужда да се довери на някого,а кой по-подходящ от доктора Thinking Пък и една система значително ускорява раждането и каквото и да си говорим тук,когато започне зора,всяка жена иска по-бързо да свърши/ знам го от личен опит вече/. Така че премислете добре преди да откажете предизвикването Thinking
Сега да попитам нещо по-позитивно Party Знаете ли колко време след раждането може да се поднови сексуалния живот? Естествено трябва да спре изтичането на лохиите,но има ли и друг срок,който трябва да се спази?Или когато се почувстваме готови? Щото аз сега като ми минаха шевове,хемороиди и всички там гадости и ми се до... Embarassed Ми човешко си е,кво... Laughing
Тиция,ние си се къпем всяка вечер.Даже в болницата ги къпеха и сутрин и вечер,но казаха в къщи само вечер. И на мен са ми казвали да е по-рядко,но на мен сърце ми не дава в тая жега да не го изкъпем мъничето. Пък и така хубаво си спи къпана,да й не е уроки.
Хайде лека ви нощ от мен,спи ми се та две не виждам. И утре като вляза да форумствам,да видя още бебета,да не ставаме на кълбета Wink

# 254
  • Мнения: 1 866
Не знам някоя от вас успява ли да удържи положението и между 24 и 6 сутринта да не кърми и да залъгва бебето само с вода,ама на мен не ми се удава.То не бе глад ,не бе чудо и режимът ни отиде на кино.Коя ли корифейка докторка го е измислила това,ама изобщо не ми се струва възможно newsm78
Искам да попитам какво ви казаха педитата за честотата на къпането,защото вече се обърках?!Нашата каза всяка вечер,на разни познати-през вечер,луда работа.Да не говорим,че ни каза на първата кинсултация,че не се маже цялото телце,а само гънките с тампон.Идваше ми да я питам тя така ли се маже с балсама си за тяло,ама хайде #Crazy

Не се мъчи с режима, това с водата е тъпо и абсолютно нелогично. Аз си хранех детето и то после постепенно започна да се отказва само от нощните хранения, към 3 -я месец вече си спеше по цяла нощ и просто беше рай.

За къпането е вярно, че има различни теории. В Америка даже казват по 2 пъти на седмица. Аз къпех дъщеря ми всеки ден, просто с тези жеги (и тя беше лятно бебе) я освежавах така. После я мажех цялата като й правех масажчета. Но олиото може би не е най-удачния вариант, особено лятото. Сега за второто ми дете взех тоалетно мляко. Иначе прочетох какво ми написа на лични за болницата и ще предам. Все не се наканвам да ти пиша, но не съм се отказала от това което ти казах.

Общи условия

Активация на акаунт