Противогрипна ваксина сезон 2019/20

  • 19 012
  • 232
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 163
Днес питах в три аптеки за Инфлувак, в последната ми казаха, че няма да има повече доставка.
Да знаете да се намира все още в някоя аптека или е изчерпана вече? За София питам.

# 151
  • София
  • Мнения: 648
Същата информация имам и аз за Инфлувак. Ваксигрип имаме,но това е последно количество, ако не се лъжа.

# 152
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Имам една ваксина Инфлувак вкъщи. На работа купуваме, но ми остана една в повече. Мога да я подаря на някой в Бургас. Ваксината е съхранена по правилата, от момента, в който съм я купила е в хладилника.

# 153
  • Мнения: 1 675
Поставихме вчера на дъщеря ми (8г)за първи път ваксина и през нощта вдигна Т 38 градуса. Възможно ли е да е реакция от ваксината!? Сестрата каза да не очаквам някакви сериозни реакции, а тази Т не е несериозна Wink
Сякаш не очаквах чак такива градуси и се притесних.
Сега уж няма, но ще я наблюдавам и по-късно ще звъня на ЛЛ.

# 154
  • Мнения: 225
Даринадия, чувала съм, че е нормално след ваксината да се вдигне температура, защото организмът започва да се аквитизира и да създава антитела. Наблюдавайте детето и може да се обадите на познат лекар да попитате. Ако продължава да е зле, на лекар.

# 155
  • Мнения: 1 858
Поставихме вчера на дъщеря ми (8г)за първи път ваксина и през нощта вдигна Т 38 градуса. Възможно ли е да е реакция от ваксината!? Сестрата каза да не очаквам някакви сериозни реакции, а тази Т не е несериозна Wink
Сякаш не очаквах чак такива градуси и се притесних.
Сега уж няма, но ще я наблюдавам и по-късно ще звъня на ЛЛ.

Напълно е възможно да е от ваксината, но ако не спадне скоро явно е лепнала друг вирус.

# 156
  • Мнения: 7
Във фирмата, в която работя правим безплатна ваксинация за грип тази година. Аз дадох предложението и ръководството го прие. Малко над 1000 службители сме, а засега се записаха за васкини по-малко от 10 %! Масово циркулира грешна информация и вярвания и трудно се обяснява на хора, които вече са слушали антиваксърски "аргументи" против.

Иначе в момента няма грип а аденовирус - това е вирусът с гърлобол. Предава се чрез замърсени ръце най-вече. Инкубационния период е по-дълъг от този на грипа и се разгръща по-бавно. Много помага Тамифлу, ако се вземе още при първите симптоми. Това е много добър анривирусен препарат и ми е доста странно защо не се препоръва от лекари и фармацевти. Е доста скъп е - около 30 лв, но има много добър ефект.

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 10:05 от alessapiper

# 157
  • Мнения: 2 115
Тамифлу категорично не е безобидно лекарство! Използва се само в случаи на доказан грип (доказан грип, а не от сорта на - май имам грип, защото ми е много лошо и съм болна). Хубаво е да прочетете листовката преди да си го взимате на своя глава. Последните проучвания показват, че особено при деца страничните ефекти са чести и силни. Включват повръщане, диария или дори халюцинации. Слава богу, че е скъпо, иначе българите ще започнат да го пият за щяло и нещяло, точно както с АБ...

# 158
  • Мнения: 7
Тамифлу категорично не е безобидно лекарство! Използва се само в случаи на доказан грип (доказан грип, а не от сорта на - май имам грип, защото ми е много лошо и съм болна). Хубаво е да прочетете листовката преди да си го взимате на своя глава. Последните проучвания показват, че особено при деца страничните ефекти са чести и силни. Включват повръщане, диария или дори халюцинации. Слава богу, че е скъпо, иначе българите ще започнат да го пият за щяло и нещяло, точно както с АБ...
Ако прочетете листовките на повечето лекарства, е така. Трябва да се чете с разбиране. Конкретно за това, което говорите, е добре да се разбира честотата на такива странични действия. Фармацефтичните компании се презастраховат доста добре за евентуални странични ефекти. Описанието на страничните ефекти е на база години опити, проучвания и събиране на фийдбек. Което не може да се каже за хранителните добавки. Доста листовки съм прочела. Досега нито при мен, нито при дъщеря ми е имало странични ефекти.

# 159
  • Мнения: 76
За Тамифлу и мен специално ме спира високата му цена, иначе бих го взимала при грип, защото аз съм малко многострадална Геновева като ме хване, а съм чела добри неща за Тамифлу. Но при тази му цена, засега се придържам към нурофен и парацетамол, а най-често просто стискам зъби и търпя.

# 160
  • Мнения: 2 115
За Тамифлу и мен специално ме спира високата му цена, иначе бих го взимала при грип, защото аз съм малко многострадална Геновева като ме хване, а съм чела добри неща за Тамифлу. Но при тази му цена, засега се придържам към нурофен и парацетамол, а най-често просто стискам зъби и търпя.

Вие колко често сте имала грип? Аз лично не вярвам някога през живота си да съм боледувала. За пореден път пояснявам, че не всяко боледуване е грип и че се доказва категорично само и единствено с тест.

alessapiper, ами нали това Ви казвам - страничните ефекти са често срещани. И въобще не е вярно, че на всички лекарства им били сходни страничните ефекти. Повръщане, диария, кошмари, инсомния, халюцинации - едно на 5 деца в проучванията е развило поне един от страничните ефекти. Това, според Вас, презастраховане ли е? Пак казвам, лекарството е ефективно, но не бива да се пие с лека ръка, а се дава само и единствено при доказан грип (с изследване).

# 161
  • Мнения: 7
alessapiper, ами нали това Ви казвам - страничните ефекти са често срещани. И въобще не е вярно, че на всички лекарства им били сходни страничните ефекти. Повръщане, диария, кошмари, инсомния, халюцинации - едно на 5 деца в проучванията е развило поне един от страничните ефекти. Това, според Вас, презастраховане ли е? Пак казвам, лекарството е ефективно, но не бива да се пие с лека ръка, а се дава само и единствено при доказан грип (с изследване).
[/quote]

Не съм написала, че са сходни, а че има. Дайте линка към това изследване - точно за това, което се отнася за 1/5 деца. Може и на английски или немски.

# 162
  • Мнения: 2 115
Трябва да прочетете целия текст от линка. Информацията е по-надолу - колко хора са развили симптоми и колко от тях са деца (предимно са деца), също и кои са най-честите странични ефекти при деца. И сега не виждам какво има да спорим. Тамифлу и антибиотик НЕ бива да се пият за щяло и нещяло.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324902.php#is-it-safe

# 163
  • Мнения: 9 276
Даринандия, да възможно е. Особено ако няма други симптоми и ако вече всичко е отминало, най-вероятно е от ваксината.

Противовирусни да се взимат при инфекция с аденовируси и то от здрави хора, доколко е оправдано това? Все пак противовирусната резистентност също е голям проблем и не е ли най-добре противовирусните в този случай да останат най-вече за хората в риск, напр. тези с отслабена имунна система. Иначе Тамифлу и подобни са препоръчителни при грип, но трабва да се вземат през първите 48 часа от началото на симптомите, колкото по-рано, толкова по-добре.

Иначе как за познаеш дали си болен от грип? Грипът се развива много рязко и бързо и буквално за нула време те смачква като валяк. Болки в цялото тяло, главоболие, ужасна умора и отпадналост, хрема, куха кашлица. Ако веднъж през живота си се карал грип, няма как да го сбъркаш с нещо друго, симптомите са много по-тежки и състоянието се влошава много по-бързо от обикновената настинка.

# 164
  • Мнения: 7
Трябва да прочетете целия текст от линка. Информацията е по-надолу - колко хора са развили симптоми и колко от тях са деца (предимно са деца), също и кои са най-честите странични ефекти при деца. И сега не виждам какво има да спорим. Тамифлу и антибиотик НЕ бива да се пият за щяло и нещяло.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324902.php#is-it-safe

Аз наистина не искам да се заяждам. Обаче признавам, че съм хипер детайлна, признавам. Мисля, че преди време точно тази статия четох. Но не намирам особено добра информация в цифри в тази статия.

"According to the review, between September 2007 and May 2010, some 1,330 people across the globe experienced what it terms neuropsychiatric adverse events (NPAEs) while taking oseltamivir.
A total of 1,072 of these NPAEs occurred in children aged 16 years or under."

За accross the globe, 1330, които са имали странични ефекти е изключително ниска цифра. Т.е. статията, не поддържа вашата теза.

Общи условия

Активация на акаунт