Есенното слънце вече грее, а порасналото ЮНче гука в количка и на глас се смее - Тема 4

  • 17 954
  • 798
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 262
При запушване според мен топлите компреси и масажите са най важни. Преди кърмене/цедене няколко минути с топла кърпа или бутилка, пълна с топла вода. Аз като се къпя с пяната масажирам от горната част към зърното. И веднага след банята цедя. Може би трябва да се консултираш с лекар ако не минава така.
Сега нещо ме притесни и мен. Бебо повърна доста количество пресечена кърма и имаше няколко кафеникави петънца. Нещо като тъмна кръв. Освен кърма нищо друго не съм давала, освен био баланс бейби, ама то не е тъмно на цвят. Иначе на предното хранене май преяде, та затова повърна повече като количество, ама това не ми се беше случвало. Та се чудя дали може да е нещо от моята гърда, макар че мина седмица от запушването. Утре ще го наблюдавам дали ще се повтори. На някой случвало ли се е?

# 676
  • Мнения: 42
Мег ,на нас ни се случи веднъж ,беше ми разранила гърдата ,болка и се е нагълтала с кръв и след това повърна и имаше кръв ,на следващото повръщане,защото тя след хранене повръща по 3-4 пъти обилно, имаше още кафеникави остатъци.Наблюдавай да видиш как ще е утре.

# 677
  • Мнения: 227
Благодаря ви за съветите и куража, ще видим какво ще стане!! Simple Smile

# 678
  • Мнения: 51
Здравейте мами
В колко часа е най -късно, в който давате пюре? Ние сме 5++, захранване се от 2седмици и все още се будим по 4 пъти и повече през нощта. Толкова много й къркори коремчето и през 2часа се храним. Та се чудя, ако й дам пюре преди лягане, няма ли това да я засити за по-дълго...

# 679
  • Мнения: 1 694
Здравейте мами
В колко часа е най -късно, в който давате пюре? Ние сме 5++, захранване се от 2седмици и все още се будим по 4 пъти и повече през нощта. Толкова много й къркори коремчето и през 2часа се храним. Та се чудя, ако й дам пюре преди лягане, няма ли това да я засити за по-дълго...
Вечерното твърдо хранене се въвежда последно. Първо е обедното, след това следобед, след това сутрин и вечеря се препоръчва около 11-12 месечна възраст. На какво мляко е детето- на АМ или кърмено? Възможно е още да има колики и ако е кърмено да иска успокоение. Или пък да са храносмилателни процеси и да се тълкува погрешно. Целта на въвеждането на твърда храна до 1 г възраст е за опитване, а не за изместване на хранене. Може да се консултирате със специалист по повод притесненията Ви, ако е кърмено бебе е много вероятно да желае просто успокояване и гушкане. Някои бебета спят непробудно на тази възраст, други си стават често (както е и моят случай и с двете ми деца). Може да звъннете на консултант по кърмене, те ще Ви дадат адекватен съвет и за захранването

# 680
  • Мнения: 51
Колко често се будят вашите бебета през нощта и какви са методите ви за спане?

# 681
  • Мнения: 6 890
Може и зъбки го мъчат бебето. Може и коликите да са се върнали от пюретата.
Моето спи обикновено от 21-22 до към 6-7. Но това е по негова инициатива. Понякога се разбужда към 3-4 за кратко хапване.
Според мен 5++ месеца е рано за вечерно хранене, а и за каквото и да е хранене с различно от кърма/ам. Но щом сте решили да двате, на тази възраст би трябвало само да се предлага по лъжичка, колкото за проба, преди обедното кърмене. Основната храна на бебетата до 1 година е кърмата/АМ. Всичко друго е за разнообразие, запознаване с вкусове и консистенции.
Моя съвет е да се водите по бебето. Кърмете/давате АМ колкото и когато иска, а пюрета само по малко за запознаване с храната и то ако бебето е любопитно и видимо има желание. То самото може да замести и след седмица, а може и след два месеца.

# 682
  • Мнения: 272
Буди сесякаш милион пъти имаше спад по едно време 1/2 пъти а сегакато става по голяма и  става  по 3/4. Моля се товА да спира вече:sob: мечтая за един сън от 6/7 часа Sleeping  Вярвам ,че един ден ще стане и това ,тогава ще го усетя сигурно като шестица от тотото.  Wink

# 683
  • София
  • Мнения: 4 015
Големия ми син до две годишна възраст се будеше по милион пъти (не да суче, но все пак). Започна да спи нормално чак след това. Постоянно беше я вода, я биберон, я нещо друго...За щастие малкото спи добре за сега.

# 684
  • Мнения: 560
В Sopharmacy има отстъпка на плодови пюрета на Hipp Simple Smile

# 685
  • Мнения: 972
Момичета, колко време мога да използвам банка физиологичен разтвор? Оставила съм иглата вътре и дърпам само със спринцовка. Използвам го за нослето, очичките или за инхалации. Знам че ампулите трябва до 24 часа да се използват, но за банката не знам.

# 686
  • Мнения: 915
Недейте да си мислите, че скоро ще спите. Дори и да махне нощното хранене се почват зъбките и през нощта е най-тегаво. Баткото спрях да го кърмя на 9м защото мислех, че вече не му стига кърмата, защото търсеше през 1-2 часа да сучер през нощта въпреки, че тогава имаше изцяло заместени 3 хранения през деня мислех, че не се е нахранил, но той продължи да се буди. С времето намаляват буденията, но ето, че сега е на 5г и пак има нощти, в който не спи хубаво.

# 687
  • Мнения: 620
Момичета, направих клизмичка на бебе тая вечер, че повече от седмица не беше акал и малко след като се изака прибледня и мремрежи очите за секунди. На някой случвало ли му се е? Дали има връзка с клизмичката или е случайно съвпадение...? Акото беше нормално и обилно. Дали може и кръвно да му е паднало нещо? Честно казано доста се изплашихме с мм, не беше се случвало нещо подобно до момента. Сега е добре, малко поплака, че му се спеше, но не мисля, че нещо го е боляло.

# 688
  • Мнения: 915
cheburita възможно е да е от клизмичката.Те създват много силни напъни и е много гадно. Аз всеки път с баткото се напъвах и ревях като му слагах, а малката сега направо се захласваше когато се напъваше. Привършили са му силите и сега като поспи ще ги възстанови.

# 689
  • Мнения: 620
До сега съм му правила, даже докато беше на игралника и нито е плакал, нито е реагирал, даже докато се усетя и се оказва, че е сеършил работата. Ама тоя път, като че ли имаше напъване и малко приплака, та' наистина може и от това да е. Благодаря, патенцето.

Общи условия

Активация на акаунт