Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 окт. 2019, 01:11 ч.

ЗА или ПРОТИВ мултикукърите

• 1 081
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Вече на село
Имам херметик от доста време и почти ежедневно го ползвам за какво ли не. Ще добавя към споделеното от другите, че херметикът може да се ползва за стерилизиране на буркани - плодове, зеленчуци, всички сладка минават през заваряване. Събират се само  по два буркана тип "Омния", но понякога предпочитам, ако не са голямо количество, да повторя в херметика няколко пъти процедурата, отколкото да варя в електрическото казанче.

# 31
Благодаря на всички от сърце за изчерпателните коментари ,помогнахте ми много с избора.Аз също съм доволна от готварската си печка ,но търся улеснение за готвенето понеже бебето ми отнема почти цялото време през деня ,а вечерта съм страшно уморена за да готвя ,така че решено е купуваме мултикукър.Спрях се на модел на Филипс ,който съфорумка ми препоръча.

# 32
  • Paris, France
Мултикукърът, с налягане или без, не отнема вечерната умора повече от готварската печка. Умората ми е същата като преди. Трудното при готвенето е беленето, рязането, настъргването, фарсирането, увиването, нареждането и бъркането на храната, а този вид уред не прави нищо от гореизброените.

За мене най-голямата помощ в кухнята е един ръчен блендер с резачка. За нула време реже лук, чесън, магданоз, кориандър и намалява времето ми за подготовка на храна. Като правя крем супа или каша или някакво пюре (не от картофи) направо бъркам с блендера в тенджерата и смилам. Имам хубави ножове и съм научена да режа бързо.

Ако търсиш уред, който да те облекчи без да заема много място и да нарязва на ситно лук, магданоз и подобни Thermomix е много удобен и също готви без директен надзор.

Ако още не сте купили мултикукър те съветвам да се замислиш за опция налягане. Сегашните хибриди са тихи като мушички, заемат място колкото лукът без налягане, имат купища програми без налягане, но вдигат и налягане, което ще ти позволи да готвиш на пара цвекло, ряпа и други пълни с витамини полезности + да стерилизираш.  В мултикукъра в момента се готви супа от жълт и зелен грах и след като се наобядваме и го измия (миялната ми ще се напълни пак след обяда) ще си стерилизирам приставките за електрическата пила за нокти.

Ако искаш разгледай опциите на:

https://www.amazon.co.uk/Aigostar-Electric-Programmable-Keep-War … ick/dp/B0788NGDY8

Има хубава тенджера с дръжки, която лесно се вади от корпуса. От него нищо не тече и ако текне се събира отзад в специално отделение. Има вътрешен, уплатне  с гума капак. Важността от вътрешен капак и яко уплътнение ще я разбереш като започнеш да готвиш. Целият капак е закачен за корпуса и няма нужда да го сваляш изцяло и да му търсиш място.
Може да запържва лук, месо. Има 2 програми с високо налягане 70кПа и 2 с ниско за ориз и подобни. Има програма къкрене 90° и на нея става мармалад. Има обособена програма за печене на хляб, друга за сладкиши и трета за някакви десерти. Може и да вари на силен огън, но тогава капакът трябва да е отворен. Има ръчна програма с избор на 7 нива налягане или температура 40-160° и избор на време. Има знак, който светва като загрее достатъчно за пържене, примерно и се нарича добавка на продукти. Програма за кисело мляко също не му липсва. На сайта на производителя може да си свалиш книжката с рецепти.

Тук се продава абсолютно същия уред, но с марка Electrolux. Разликата е, че надписите и упътването са на френски. Със сигурност прави и пуканки френския и вероятно и Аигостарът ги прави. Външно и като функции са едно към едно. Ако четеш френски можеш да цъкнеш на упътването в PDF. Има описани програмите и температурите.

https://m.darty.com/m/achat/petit_electromenager/cuisson_quotidi … rolux_epr966.html

Иди на Caractersiques techniques и цъкни на Télécharger la notice du produit.

На програмите без налягане стават всички рецепти за Philips, а на тези с налягане, първите 2, всички за Cookeo и Instant pot. Става и за бавно готвене и даже е по-яко, защото може да запържиш всичко направо в него, да натиснеш копчето за поддържане на топлина и това е. Има и програма за къкрене.

Каквото и да избереш ти желая вкусно и леко готвене, повечко време за сън и много щастие и радост с малчуганите и семейството.

# 33
Невена пише толкова увлекателно за уредите, че аз взех да се замислям дали все пак няма да ми трябва нещо допълнително в кухнята Joy

# 34
  • Ст.Загора
Невена пише толкова увлекателно за уредите, че аз взех да се замислям дали все пак няма да ми трябва нещо допълнително в кухнята Joy
Така е , Невена казва съвсем искрено какви са плюсовете и минусите на мултикукърите . Дъждец , замисли се сериозно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт