Впечатляват ли ви новите дестинации?

  • 10 259
  • 146
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 808
В Родопите е такава красота, никога не мога да им се наситя, а съм обиколила съвсем малка част от тях. Такива гледки има, че душата ми пее. Стара планина я обичам открай време, там съм обикаляла повече. Ахтопол, Синеморец са ми любими. В България има страшно много красиви места, зависи кой с какви очи ги гледа.

# 76
  • Мнения: 313
Родопа е красива, уютна и с много криволичещи пътища, по които понякога може да не срещнеш друга кола. Особено ми хареса около язовир Въча. Това място все едно не е в България с тези плаващи къщички и хълмове около самия язовир.
Все още се впечатлява като отида на ново място, дори и в Европа. А в Италия, дори и за 10ти път, пак ще ми хареса. Пасва ми културата, природата, храната, разнообразната история на тази държава. Сигурно бих живяла един ден там.
Началото на тази година попътувах все на различни дестинации и някак се наситих, но след неколкомесечна почивка пак ми се доходи някъде. При мен взимането на почивка (къде наложителна, къде по мое желание) ми действа мотивиращо след време на следващи дестинации.

# 77
  • Мнения: 10 967
Природата на Родопите, а на и други места в България е главозамайващо красива, обаче рядко човек среща добро обслужване и гостоприемство, да не говорим за прилична храна, та с годините минаваме повече на дейтрипове около големите градове.  Добре че в младежките си години, когато не ми пукаше толкова за тия неща, пообиколих де що има Simple Smile

# 78
  • Немция
  • Мнения: 6 813
В Сардиния не съм била, но съм чувала за красивите им морски гледки.

На мен ми хареса живописността на Португалия, южното крайбрежие, в района на Албуфейра. На запад от Фаро започват високи скали и малки пясъчни плажове, а в посока Атлантика става още по-красиво. Бих отишла някой ден пак дотам да доразгледам, бяхме с децата и видяхме само малка част.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
Родопа и скучна???...я пак???

# 80
  • Мнения: 2 124
Има хора, които не харесват планини или друго.
Мен напр. трудно ще ме впечатлят прехвалените езера на Италия, дори  не си го помислям като екскурзия.

# 81
  • Мнения: 140
Скучно е за тези, които са се нагледали. И не мога понякога да разбера защо някои хвалят красотите на Родопа. Празни села, диви места. Вярно е, че старите хора са много гостоприемни и има вкусни ястия в традицията на региона. Но аз на такива места не искам да бъда повече от 2-3 дни.
Затова са и новите дестинации, за да не ни омръзва.

# 82
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Скучно е за тези, които са се нагледали. И не мога понякога да разбера защо някои хвалят красотите на Родопа. Празни села, диви места. Вярно е, че старите хора са много гостоприемни и има вкусни ястия в традицията на региона. Но аз на такива места не искам да бъда повече от 2-3 дни.
Затова са и новите дестинации, за да не ни омръзва.
Родопи не са само празни села и възрастни хора. Родопи е мистика/ за тези, които имат очи и знаят какво да гледат/

# 83
  • София
  • Мнения: 5 885
Родопите са най-хубавата българска планина, но да, трябва да си ходил много пъти, да си разгледал, не само Пампорово + 1 село и да имаш очи. Прекрасна , мека планина. С не много високи върхове и хубави хълмове и форми. По - гостоприемна е от другите и не е толкоз "люта". Има чудесни гледки и прекрасни села. Пещери също. Забележителности много. Смолян е чудесен град, Триград с пещерата. Ягодина с пещерата. Връх Снежанка и пистите за зимата. Рожен с обсерваторията също е хубаво да се види. с.Мугла, с.Гела, с.Широка Лъка и мн.други. Да не говорим за Батак и Доспат, какви гледки и красоти около водните им басейни. Много харесвам и гр.Златоград, където реставрираха стария център и е прекрасно. А Перперикон в Източни Родопи? Има много да се види там. Чудесна българска планина.

Аз, като пътувала доста по Света категорично мога да кажа, че Родопа планина е много по - стара , стойностна и интересна от куп тъпи и прехвалени атракции в чужбина, на които само някаква градска легенда и реклама им вдига рейтинга и туристите се избиват да ги посещават. Ние имаме истинска история, предания и забележителности,  които с малко реклама биха били 100 пъти по интересни за туристите, но нейсе.
Сами не познаваме собствената си родина. Нито я ценим много.

# 84
  • Мнения: 1 013
Ако искате отворете тема Родопи.

# 85
  • София
  • Мнения: 5 885
Ако искате отворете тема Родопи.
Родопите си е "нова дестинация" за куп хора тук. Личи от някои изказвания по темата.
Нали за пътуване на нови места говорим или не?
Пак да кажа, ние не познаваме собствената си родина, та си е нова дестинация почти всяко кътче от нея?

# 86
  • Мнения: 4 234
тема за Родопите вече има
Мнението на жена ми (не е българка) е, че България е много по-интересна от доста европейски страни като забележителности, история, липса на тълпи и такси за всичко... Естествено няма никаква инфраструктура и обслужването понякога е отвратително, но кой каквото търси

# 87
  • Мнения: 10 967
И на мен ми се струва, че няма смисъл темата да се обръща в "за и против туризма в България", но също толкова интересно е и да пишат в нея хора, които пътуват от 2-3 години... естествено, че ще ги впечатляват новите дестинации, те за тях всички са нови!

Та да си караме по форумному - всичко отива в офтопик рано или късно, по-скоро рано Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 013
В този смисъл, ще пробвам да я възродя с конкретен въпрос:
Коя непопулярна дестинация ви впечатли и разтърси най-най?
Аз търся така: отварям google earth и почвам да сновя Simple Smile
Но предпочитам наготово Simple Smile, ако споделите.

# 89
  • Мнения: 510
В този смисъл, ще пробвам да я възродя с конкретен въпрос:
Коя непопулярна дестинация ви впечатли и разтърси най-най?
Аз търся така: отварям google earth и почвам да сновя Simple Smile
Но предпочитам наготово Simple Smile, ако споделите.

Грузия

Общи условия

Активация на акаунт