Коледа 2019/2020

  • 128 637
  • 1 921
  •   1
Отговори
# 1 905
# 1 906
  • Мнения: 9 533
Бонбони маршмелоу ли? В Лидл има.

# 1 907
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 915
Продължавам да страдам от липса на вдъхновение тази година. Май ще ни е най-бедната откъм сладки.

# 1 908
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Продължавам да страдам от липса на вдъхновение тази година. Май ще ни е най-бедната откъм сладки.
Аааа, Лулумба, никакви такива Simple Smile, толкова харесвам твоите снимки и нещата, които правиш, не ни лишавай, моля. Simple Smile Винаги съм се възхищавала на хора, които могат да снимат, аз съм много далеч от тях. Ако не, скачай в блога на Mikkey, Ина (Осигено), Лулуто, Ани Шакарян, Йоана, Йоли, Джулия Чайлд (макар че последния никога не съм ползвала)... Все някоя ще те вдъхнови. Simple Smile

Аз в момента съм под карантина, понеже се върнах от България (която при нас считат за рискова), така че до събота съм на пауза, че съм леко ограничена с продуктите.

# 1 909
  • Варна, България
  • Мнения: 730
Привет Simple Smile
Вчера правих паста карбонара и с останалите 3 белтъка сложих началото на настройката за коледните сладки със Забравени сладки. Много ги обичаме с тъмен шоколад.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 12:59 от voltage13

# 1 910
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Продължавам да страдам от липса на вдъхновение тази година. Май ще ни е най-бедната откъм сладки.
И при мен май ще е така. Но пък иначе си купих нови формички. Simple Smile

# 1 911
  • Мнения: 9 533
Явно много сме така, особено напухкавелите от нас Joy а и няма на кого да се носи, няма базари.....
Тази година ще съм бърза - роклички с бадеми или лешници, сладки трюфел/напукани, портокаловите с шоколад на купенска. Масло, масло.....така виждам нещата.

# 1 912
  • Мнения: 14 081
Аз засега съм се спряла на рохлички, линцери, напуканите и едни сусамови от Вкуснотека (днес го разглеждах). И меденките на Джема. То се видя, че за другото лято се отлага отслабването.  Joy
Ето ги сусамовите, апетитно изглеждат, а и на Ани Шакарян рецептите са страхотни.

http://www.vkusnoteka.bg/2019/12/blog-post_4.html

# 1 913
  • Мнения: 35 968
Моля някой да пусне тема за 2020-2021 г.

# 1 914
  • Мнения: 263
Дайте ми изпитана рецепта за щолен. Също, от къде мога да взема кандирани плодове?

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 17:37 от Moni_90

# 1 915
  • In transit
  • Мнения: 11 825
Пфууу днес се размазах... вчера забърках едно тесто, обаче ме болеше нещо крака и ми мина желанието да стоя права. Днес реших да ги довърша все пак.
Пробвах лешниковото брашно от Лидл, идеално е за тесто за линзери, за тези, които ги правят с бадемово/лешниково тесто.
Самото тесто е по рецептата на един италиански сладкар, много добре се получи. Малко по-бързо омеква докато се работи с него, но при печене се запазиха по-добре печатите и формите на линзерите. Та с едно тесто приготвих три вида сладки. Доволна съм.
По-късно ще покажа снимки.

# 1 916
  • Мнения: 10 264
Да сложиш и рецептата, освен снимките Simple Smile Ще пробваме и твоите линзери.

# 1 917
  • Мнения: 52
Moni_90, захаросаните плодове купувам от Метро. А когато не ми се разкарва до там само за кандираните плодчета, си купувам лимонови резенки. Сега вече има и като пъпешчета и резенчета дини, просто си ги режа на кубчета или на подходящи за целта парченца. Друга опция е локумът. Но потърси в Метро - има разнообразие! И да покажеш резултата от вкусотиите, които смяташ да направиш.

# 1 918
  • София
  • Мнения: 11 709
Кандирани плодове има в Лидл в малки кутийки са, сега отговорих на някой дето питаше в темата за кулинарните въпроси, има и кандирани череши.

# 1 919
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Кандирани плодове виждах и в Бадемчето, нз има ли си име веригата, но са едни будчици с ядки (в София съм ги виждала).

Общи условия

Активация на акаунт