Има ли смисъл?

  • 3 747
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ааа с това "майко" в дълбоки води нагази. Аз си имам майка, тя ме е раждала и направила човек.
Хората нямат нито две майки, нито двама бащи. Биология.


Ха-ха.
Не знам кой как се е спазарил.
Времената се променят и не трябва да ни е страх да отстояваме личноста си, защото мачът ще е свирен.
Знам, че на българките винаги им е добре. Възпитани да са удобни.
Мариана М,
Не ме разбирате правилно. Сега ще го кажа ясно. Да приема фамилията на съпругът си, както повелява традицията за мен бе чест и мое лично решение. Децата ми също носят неговата фамилия и това е фамилията на цялото ни семейство. Аз моите свекър и свекърва ги уважавам, а дори и да не ги харесвах, щях да го премълча, за да не причиня страдание на мъжът си. Както и той ми е спестил негативни коментари за моите родители, предполагам. Въпрос на възпитание.

И изобщо не смятам, че това ме прави анахронична.

# 46
  • Мнения: 3 256
Точно така.
Въпрос на възпитание. Възпитание да прекършваш своята личност, за да се чустват добре мъжът, свекърът, свекървата и целият род.

# 47
  • Мнения: X
Точно така.
Въпрос на възпитание. Възпитание да прекършваш своята личност, за да се чустват добре мъжът, свекърът, свекървата и целият род.
Това е моят избор. Моят живот.
Вие си решавайте за вашият.
И се гордея, че съм българка. Вие можете само да ми завиждате за това.

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 19:54 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 8 937
Мен в тази история една подробност ме човърка - ако Авторката изплати половината кредит за апартамент на името на Любимия без брак и той реши да я смени, какво ще се случи с нейната инвестиция? Може да звуча цинично, но особено след подмятанията за жилище и цена на рокля, имам някакво усещане, че молбите са от интерес, а не от разкаяние. До къде стигнаха мъжете вече и мъже ли да ги наричаме, не знам.
За другите проблеми, аз не бих търпяла някой да ми нарежда кога да се чуя с майка ми, а още повече как да се казва детето ми. Ако са избрали мъжко име, а се роди момиче? Или няма такава опция? Joy Странни истории чета тук. А още по-странно ми е, че всяка втора тема е за млада жена, която усеща, че партньорът и за нищо не става, но все пак иска съвет.

# 49
  • Мнения: 3 256
Ами на свекървата ще го кръсти, що за въпрос.

# 50
  • Мнения: 8 937
Ами на свекървата ще го кръсти, що за въпрос.

Зависи. Може да имат изисквания и за това. Да искат бебе от определен пол. Щом вече второ коментират...

# 51
  • Мнения: 5 280
Щом пада от моята ще си го кръстя както искам детето.

# 52
  • Мнения: 70
Хванал се със софиянка, че да си намери лесно жилище без кредит ли? Така ми звучи цялата история на мен..
Ти не можеш ли да живееш с него без брак ? Какво толкова, ако няма сватба ?
Разбира се,че мога да живея и без брак за момента,НО не и когато всичко беше организирано. Да не говорим,че по негово мнение може да имаме дете и ЕВЕНТУАЛНО след това да имаме и сватба,но не е много сигурно следкато отново казвам,че всичко беше организирано! Simple Smile
Реално дори не разбрах какво му пречеше...

# 53
  • Мнения: 3 256
Не е уважително. Бащата на това бебе няма ли да се почувства зле, пренебрегнат, наскърбен и там каквото беше.
Тъй се почва тя, първо не се кръстят правилно децата. После пък дъщерите решават за едни тирета да се борят, а има едни хуни, дето си остават с тяхната фамилия и хич не им дреме за чуждата.

# 54
  • Мнения: 70
Ами на свекървата ще го кръсти, що за въпрос.

Зависи. Може да имат изисквания и за това. Да искат бебе от определен пол. Щом вече второ коментират...
А и името на детето ако е с брак ще е по един начин,ако е без брак ще бъде както искам.......не намерих логика....

# 55
  • Мнения: 3 256
Локиката е да може да те смачка.

# 56
  • Мнения: 8 937
Може да реши да не го признава младежът. Той сватба отменя заради едно тире, та едно бебе ли? Важен е кредитът! Деца, сватба и най-вече Вашите желания са след това.

# 57
  • Мнения: 10 942
Това кръщаване на децата на разни роднини колко семейства е развалило... Това ми е най-тъпата традиция от всички. В смисъл няма лошо, ако искаш да кръстиш и уважиш, ама ключовата дума е „искаш”. Това някои хора са такива егоисти и егоцентрици, че ще умрат буквално, ако внучето не е кръстено на тях.. Направо е хем жалко, хем смешно...
Аз, ако се омъжа, няма да си сменям фамилията. Мисля, че може. Ако сложа тире става адски дълго името ми. Харесвам си фамилното име, носи името на дядо ми, не виждам смисъла да си сменяш името в цялата работа. Пак казвам, това са си мои разбирания. Не искам да обидя никой, който е решил да спазва каквито и да е традиции.

# 58
  • Мнения: 178
На мястото на мъжа щях да съм те зарязала още като разбера, че не можеш да минеш и няколко дена без да видиш маминка, нямаше да ти държа сметка, просто очите ми нямаше да видиш. И да - веднъж на два месеца е предостатъчно да се виждаш с родителите си, имайки предвид, че най-вероятно си на или над 30 годишна по мое мнение. А щом живеят на 10 мин най-вероятно постоянно висиш там. Правилно ти е казал, че не е нормално родителите ти да си гледат кефа, вместо да са спестили някой лев за теб и бъдещето ти, а недвижима собственост е прекрасен вариант. Той и да си имаше апартамент, пак има право да го каже. Към такъв човек аз не бих имала уважение. Това, че е отменил сватбата е много грозно, но явно много му се е натрупало в годините и е започнал да те презира и да търси само ползите от теб. Най-вероятно е осъзнал, че не си независим и самостоятелен човек и че никога няма да сте едно цяло двамата, а ще сте трима - с мама, осъзнал е, че ти никога няма да се посветиш на него като мъж и няма да му обърнеш адекватно внимание, нито ще можеш да създадеш истинско собствено семейство. А че е меркантилен и търси изгода - да, така е, но нямаше да я търси, ако беше влюбен, а щеше да е влюбен, ако ти беше друг човек.

# 59
  • Мнения: 8 937
Говорим за традиции, но откога да видиш майка си веднъж седмично е проблем? Има семейства, които са много задружни. Това е похвално в 21ви век, когато много млади хора използват близките си като банкомати.
Да не говорим, че жена, която не уважава родителите си, едва ли ще уважава мъжа си.
Ако ще сме крайни, мъж се сменя, а майката е една.

Общи условия

Активация на акаунт