Има ли смисъл?

  • 3 746
  • 88
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 18 853
Ми по мое време така беше...
Тя не коментира помага ли и в живота ,заедно ли  се грижат за дома си , сами ли живеят или при  някого, как се отнася с нея,  изненади, романтики, (тя е романтична)    заедно ли  ходят    навън, на едни места ли-театър примерно  или спорт ,  чалга или  друго заедно ли харесват.Примерно де ,то и това не дава сигурност във връзката.Също е  обида в последен момент да се откаже от сватбата, хората поканени , може и капаро да са дали.Това си е гаф неин, но само ако ще се връща при него, иначе е спасение.
Та какво пита , да се върне   или да се спаси?Не си пасват.

# 31
  • Мнения: 5 280
Ами търкулнало се гърнето и си намерило похлупака.

# 32
  • Мнения: X
Не виждам нищо лошо да се спазят традициите. И за фамилията, и първородното дете да носи името на свекъра/свекървата.

# 33
  • Мнения: 70
Никога не съм държала на материалните неща и не съм искала скъпа рокля, нито скъпа сватба. Исках скромно тържество. Отношенията ми с родителите са нормални, не ми се месят, но отношението му към тях ме възмущаваше, защото едва ли не няма уважение към тях. Аз неговите родители ги уважавах много, въпреки че някои неща не ми харесваха, но не съм си позволявала да правя такива изказвания по техен адрес те какво са му дали и как са се грижи ли за него. Моите родители, за разлика от неговите не са правили изказвания за това как трябва да се случи сватбата. Винаги са били на мнение, че това е нашият ден и ние си преценяваме как трябва да се случат нещата. Неговите родители бяха тези, които започнаха да се бъркат в организацията дори и по въпроса за кумовете. Това за мен беше недопустимо! Накрая аз бях изнервена, защото той ме остави аз да се разправям с тях и все ми казваше - "не знам оправяйте се".

# 34
  • Мнения: 3 256
Не виждам нищо лошо да се спазят традициите. И за фамилията, и първородното дете да носи името на свекъра/свекървата.
То и не е нужно повече от второ отделение, да гласуваме и още много други. Ще си стоим до огнището и готово.

# 35
  • Мнения: X
Ми тогава не се връщай при него и толкоз.
Гледай само и следващият път да не се изнервиш и откажеш да приемеш фамилията му ден преди сватбата. Че мача пак ще е свирен.

# 36
  • Мнения: 3 158
Аз пък ти се чудя ти как искаш сватба с такъв. Бих го изгонила още като ми държи сметка колко си контактувам с родителите.

# 37
  • Мнения: 3 256
По стара българска традиция булката става собственост на семейството на мъжа.
Кога ли ще стигнем нормалните хора? Имаме право по всяко време да решим това. То е същото като от утре вместо Пенка да се казваш Иванка. Защото иначе мачът ще е свирен.

# 38
  • Мнения: X
По стара българска традиция булката става собственост на семейството на мъжа.
Кога ли ще стигнем нормалните хора? Имаме право по всяко време да решим това. То е същото като от утре вместо Пенка да се казваш Иванка. Защото иначе мачът ще е свирен.
Мариана М, значи, аз като движима собственост, тате ме предаде в ръцете на съпруга, в присъствието на свидетели и даже се разписах, удариха и печат от кметството, сложиха и дата. Бабите викнаха ихуй и се прекръстиха. Сделката си е напълно законна.
Смениха ми и фамилията.
Как можа да се случи всичко това ?
А..да, с моето доброволно съгласие....
Да ми се чуди човек...
С кой ъкъл ?
Да си бях седяла при мама и тате

# 39
  • Мнения: 10 942
Традициите са хубаво нещо, стига да не нарушават душевния комфорт на хората. Ако авторката е ОК свекито да и казва какво ще се купува за сватбата и да определя как ще се казва детето, всичко е точно. Обаче, ако не и се спазват традициите, а мъжа и майка му настояват, значи не са един за друг. Толкова е просто. Мен лично 99% от традициите ме смущават, казала съм си го на мъжа ми, той го е приел и си живеем до сега щастливо.

# 40
  • Мнения: 25 892
За мен темата е фейк. Съдържа опит за резюме на темата за свекървите.
От което си правя извода, че първата част е писана от мъж или свекърва, подигравайки се на обичайните оплаквания от снахите, а втората част е написана от гледната точка на снаха или тъща.  Laughing
Да ви имам скуката значи...

# 41
  • Мнения: 3 256
И аз се чудя с кой акъл.
И майка ти е била така, и нейната, и нейната.
И не трябва да се мисли. Защото иначе може да се остане при мама и тате. Че кой иска мислеща жена?

# 42
  • София
  • Мнения: 4 376
Традициите не биха били проблем, ако всеки е ок със съответната традиция. Имам познати, за които не съществуваше друга алтернатива, освен кръщаване на детето на свекъра. На мен някой, ако се опита да ми каже и дума за кръщаване на детето на някого ще бъде линчуван. Същевременно чух за жена, която не може да се обърне към свекърва си с думата "майко", докато аз се обръщам към моята все още така, макар, че от 10г съм разведена със сина ѝ и самата тя ми е казвала, че въобще не изисква това. Просто ми е приятно, жената ми е като втора майка. Обратното също важи - ако една жена изисква свекърите да купят роклята на булката, защото такава била традицията, пък те не могат?
Познавам мъж, който се ожени и прие името на съпругата си. Ама и той е човек, който не търпи някой да му казва какво да прави.
По темата - авторке, както представи кандидат-жениха май е повече Мамино синче и не е готов за семейство

# 43
  • Мнения: X
И аз се чудя с кой акъл.
И майка ти е била така, и нейната, и нейната.
И не трябва да се мисли. Защото иначе може да се остане при мама и тате. Че кой иска мислеща жена?
Права сте !
Кат няква овца ме спазариха тате и мъжът ми. И му  слугувам от ранни зори до късен мрак. Аз водя говедата на паша и не ми дава да се качвам в каруцата, а само да вървя редом до магарето.

# 44
  • Мнения: 3 256
Ааа с това "майко" в дълбоки води нагази. Аз си имам майка, тя ме е раждала и направила човек.
Хората нямат нито две майки, нито двама бащи. Биология.


Ха-ха.
Не знам кой как се е спазарил.
Времената се променят и не трябва да ни е страх да отстояваме личноста си, защото мачът ще е свирен.
Знам, че на българките винаги им е добре. Възпитани да са удобни.

Общи условия

Активация на акаунт