Има ли смисъл?

  • 3 749
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 70
Някой по-назад много правилно предположи, че темата я пише мъж/свекърва.
Значи, след примера с капките: вярно е.
Хахаха,не я пише нито мъж,нито свекърва Simple Smile Но примерът ми направи много лошо впечатление и за това го споделям ,аз лично не бих се досетила да изисквам такива неща от нечии родители Simple Smile

# 76
  • Мнения: 8 937
Да си близък с родителите си не е признак на незрялост. Има немалко хора със семеен бизнес, те виждат близките си всеки ден. Това прави ли ги незрели? Едно е да скъсаш пъпната връв, друго е да не смееш да се чуеш с майка си и то заради мъж.

# 77
  • Мнения: 3 266
Хубава е готовността да се посветиш на мъж, особено като не си женена.
Тъй извисено звучи. И неадекватно.

# 78
  • Мнения: 8 937
Особено, ако не искаш семейство и деца. Flushed Може би съм странна, но някак още не схващам къде е независимостта и зрелостта в това да разчитам на любовника (без перспектива си е точно любовник), а не на майка си?!? Да си посветя живота на мъж, защото бил направил повече от човека, който ми е дал живот?
Моля да ме извините за язвителността, Дами, но всеки ден виждам баби на по 85 да продават цветя и да ги гонят като вредители. Чувам и за доста хора, зарязани в домове. Това се случва точно при такова отношение към родителите и темата ми е болна. Confused

# 79
  • Мнения: 3 266
Спокойно. Тъй става то посвещаването... Първо ще се посвети на мъжа, пък ако създаденото дете създава проблеми ще му дава успокойтелни. Това от друга една тема, където беше предложила да се дават да дете.

# 80
  • Мнения: 18 903
Значи има периоди, малък си , родител те отглежда ,пораснал си, развиваш се и   казват отлиташ от семейното гнездо да се нучиш  да живееш, да създадеш дом и деца да отгледаш. Те литват и  виждаш  остарели родители,  вече ти си този дето ги гледа.Понякога периодите се застъпват , но е задължително  да излезеш от семейството и станеш самостоятелен ,пълноценен човек. Другото  е да са ти патерици родителите цял живот и  не съм сигурна дали ще си в състояние да ги гледаш, при цялото очакване да те гледат цял живот, да са ти опора , патерици ,ракета -носител , според случая  и възможностите. Дано ме разбра . Но  може и  да не.

# 81
  • Мнения: 3 266
Да,  но да позволиш някой да ти дава тон кога и как да ги виждаш и чуваш не е ок.
Тука са много самостоятелни, а пък в същото време ох, няма кой да ми помогне за един час с детето.

# 82
  • Мнения: 758
Абсолютно никакъв смисъл няма.

# 83
  • при късмета
  • Мнения: 24 155
Този не ти трябва. В прав текст е казал, че е с теб заради жилище и да живее в София, независимо вашите ще ти го осигурят или ще изплащате заедно неговото жилище. Друга причина да иска да се върнеш, няма, направи си хубаво изводите
Не виждам нищо лошо да се спазят традициите. И за фамилията, и първородното дете да носи името на свекъра/свекървата.
Това може да го виждаш само за твоите деца. Останалите, ако искат да спазват традиции, ако не искат, не спазват. Мъжа ми пръв каза, че детето няма де се кръщава на никого. Оставаше свекъра да ми се тръшне

# 84
  • Мнения: 410
Като човек , който е изключително близък със семейството си , още при леки наченки на неуважение към хората ,които са ме създали и отгледали щеше да ми е видял подметките , а не да се чуди дали ще му взема фамилията.Разбира се не всички хора могат да се харесват, не говоря да си е крайно близък с тях ако не си допадат, но така демонстративно да ми изказва негативно мнение и коментари тип “не са те осигурили” - няма как да стане.
Не бих очаквала от този човек нищо сериозно щом не уважа това ,което е важно за мен.

# 85
  • Мнения: 4 628
Всички ти го написаха вече, но ще се включа и аз - не, няма смисъл. Нищо хубаво няма да видиш от тоя човек.

# 86
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 309
Много хубаво си направала, че си си тръгнала, за което те поздравявам. Никога повече не давай шанс на този дребен селски тарикат.

# 87
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 352
Добре си направила.Отървала си се навреме.
Не се връщай в никакъв случай.Този няма да се промени.
Приеми ситуацията като житейски урок и продължавай напред без да се обръщаш.

# 88
  • Мнения: 257
В една връзка родителите не трябва да бъдат пречка за каквото и да било!
Виновна си,че си го пришпорила да се запознава със семейството ти.
Ако нито едно семейство не беше намесено щеше да е много по - добре,защото щеше да видиш истинския му начин на мислене,без да трябва да се стига до годеж и евентуална сватба.
С такъв човек бъдеще нямаш,не си и губи времето...!

Общи условия

Активация на акаунт