ДНЕВНИКЪТ - тема 100 - Да отслабнем всички заедно!

  • 34 566
  • 754
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 15
Да се запиша и аз,
Закуска - яйца и овесени трици
Обяд - леща със спанак
Вечеря - кашкавал на фурна и салата + бяло вино
След 3 седмици свикнах с диетата, даже мога да кажа, че никога не съм била така доволна от качеството на храната, не ми се яде сладко. Приятно е да се четат мненията в групата, давате страхотни съвети:hibiscus:

# 331
  • София
  • Мнения: 11 568
Niya,чета те напоследък ,че се оплакваш от липсата на резултат .За много бързо сваляне ,лично при мен OMAD + месо/яйца и зеленчуци ,и съм 5-6 кг за по-малко от месец.
Мерси за съвета. Може и до това да прибегна, но мисля, че не съм готова в момента за ядене по един път на ден. Знам, че ще го започна и ще го зарежа, зимата съм по-гладна и особено след тренировка ми се яде, лятото в жегата след тренирането нищо не ядях. То нещо и мотивацията ми изчезна и затова няма резултати, реално с което и да се захвана, ако един месец и половина съм постоянна, би трябвало да сваля нужното. Иначе не е точно като да няма резултат, на 1 януари бях ударила 61 кг от празничното преяждане, днес съм 58 кг. 
Пиша тук надъхващи коментари и после аз се провалям. Все ми се ядат неща, които знам, че не ми действат добре като повечето ги избягвам, вчера сънувах чак пиле с ориз. Grinning Но на ориза, картофите и хляба им устоявам, знам, че не трябва. Някои изкушения обаче ме подлъгват, защото са полуразрешени. Примерно ден на кисело мляко ме отводнява супер, но вчера изкарах ден на айрян, прекалих много със солта и веднага +1 кг. Това с айряните го знам от години, че не ми се отразяват добре и въпреки това са ми любими и не ги обичам без сол.

# 332
  • Мнения: 3 130
Моля ви,помагайте.Толкова се успокоих,че свалих дкт,че вече изпуснах нещата от контрол.В Коледа бях за три дена на гости и забравих за диетата.НГ я празнувахме доста пищно и там обърках работите.Цяла седмица сме на гости или имаме такива.Не съм качила и грам,но не издържам без да се храня поне два пъти.И то точно с каквото не трябва.Вчера закусих с три кивита.За обяд към 200гр боб и едно кебапче.За вечеря пак съм 200гр боб и 11 много люти чушлета.Без хляб.Към 6 часа (най-късно)вечерям.Само че добавих и едно вафла Мура с черен шоколад.Вчера пък ядох малко печени орехи.Имам огромна физическа активност.По цял ден цепя дърва,чистя двор,тичам по 2км.Пия Л-карнитин.Часовникът ми показва по 10 000-13 ббб крачки на  ден.Средно горя по 3 000 калории в ден.Как мислите?Ще го бъде ли отслабването или ще си остана на 81-82кг?

# 333
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Споделям какво съм установила от опит, може на някой да му е полезен.

Ако човек е много фокусиран вурху отслабването си, до степен мания, то върви по-трудно. Особено задържането. И трябва да си създава положителни емоции, не да ги търси в храненето.

На мен ми е по-лесно въобще да не ям, отколкото да хапна малко.  

Ако ям не това, което ми се яде, а което трябва, сякаш си оставам гладна. И всъщност ям повече и диетата накрая отива на кино.

Интензивното кардио ми подтиска апетита. Когато съм гладна, ако вместо да ям, се натоваря физически, отлагам яденето.

# 334
  • Мнения: 25 738
На мен интензивното натоварване ми отваря апетита. Осебено след около час, искам да изям света.

# 335
  • Мнения: 823
Според мен е от сезона.Просто тялото иска повече енергия ,за да се затопли.Но ,аз се надявам да отмине този период скоро.

# 336
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лъки, явно е до организъм.
При мен го няма и това зимата да съм с по-голям апетит.

# 337
  • Мнения: 5 508
И аз смятам, че е до организъм. Аз нямам  апетит, когато ми е студено, за сметка на това лятото мога да ям двойни количества Close

# 338
  • Мнения: 367
На мен ми е по-лесно въобще да не ям, отколкото да хапна малко.   

Ако ям не това, което ми се яде, а което трябва, сякаш си оставам гладна. И всъщност ям повече и диетата накрая отива на кино.
И аз съм точно така.

# 339
  • София
  • Мнения: 11 568
И аз зимата ям повече и по-тежка храна, чувствам се добре, затопля се тялото след прием на повече неправилни В или В с М.

Херц, благодаря за подсказката за фитнеспала, свалих си и аз премиум версията безплатно. Не знам кои функции толкова ще ползвам на премиума, но пък ми харесва как показва разбивка на всичко. Не си заслужава за мен обаче, ако трябваше да плащам.

# 340
  • Мнения: 1 501
Здравейте и от мен. От около 2 седмици спазвам ниско-въглехидратен високо-мазнинен режим. Имам Инсулинова резистентност. Пия и Глюкофаж от 1 седмица. Та гледам да се придържам горе-долу към кето режим поне за известно време. Не съм супер крайна в никакъв случай, но гледам ако приемам въглехидрати на ден, те да са много малко.
На въпроса: прочетох за кето хляб различни рецепти и исках да ви попитам, тъй като нямам много свободно време покрай детето и работата, продават ли някъде в София и къде такъв кето хляб или само можем по рецепта ние  да си го приготвяме ?

# 341
  • Мнения: 2 070
Вече втори път си правя хляб с 3 яйца, 200 г сусамов тахан на Тръндев и 1 бакпулвер. Отгоре поръсвам с микс от семена. Много е приятен, изобщо не горчи, както някои казват. Правя си и принцеси с него.

# 342
  • Мнения: 25 738
Лъки, явно е до организъм.
Да. При мен апетита идва с яденето. И съм от онези без едно мога с едно не мога. Close

# 343
  • Мнения: 472
Лъки, явно е до организъм.
Да. При мен апетита идва с яденето. И съм от онези без едно мога с едно не мога. Close
Май повечето сме така.

Днеска ще съм на две яденета, даже незнам как не ми се дояде някой боклук.

# 344
  • Мнения: 6 713
И аз смятам, че е до организъм. Аз нямам  апетит, когато ми е студено, за сметка на това лятото мога да ям двойни количества Close
Определено е до организъм. Аз съм точно обратното - зимата ми се яде повече, яде ми се и повече сладко, през лятото ми намалява драстично апетита.

Общи условия

Активация на акаунт