Дванадесети клас 2019/2020 - тема 79

  • 44 557
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 6 888
Е как с оценки от ДЗИ?
Като ДЗИ са заявени ... .
Трите матури на които ще се явява моята не включват история, платила си е за изпит в СУ.
Егати тъпотията са на път да сътворят.

# 661
  • Монтана
  • Мнения: 1 011
Абсолютна дивотия ще сътворят СУ, ако отменят изпитите. На дъщеря ми от класа едно дете ще кандидатства с английски, но на матура по АЕ не може да се яви защото не го е изучавала в училище.
Моята е платила за математика1 и математика2. Матура е писала немски език.

# 662
  • Варна
  • Мнения: 6 360
Моята девойка ще се яви на изпит по английски език в СУ.
И матура има по английски.
Според мен ще организират изпити в СУ.
Да се свършва вече с тази простотия ковид 19 и да се завърнем към нормален ритъм на живот!

# 663
  • Монтана
  • Мнения: 1 011
За ФМИ актуална информация:

Здравейте! 👋
Получихме много запитвания относно, какво се случва с кандидат-студенските изпити. Ние от ФСС винаги сме искали да ви помагаме, затова се свързахме с ръководството на ФМИ и отправихме  запитвания към тях.
Информацията, която получихме е следната:

 ❗ С огглед на положението в страната и с цел ограничаване на опасността от разпространение на COVID-19, ще има само изпит по Математика 2.

❗Все още не са определени конкретни дати.

👉 Следете сайта на Софийския университет, за допълнителна информация.

Оставаме на разположение при всякакви възникнали въпроси.😉

Копирано от фейсбук.

# 664
  • Мнения: 862
Статия, в която пише, че вероятно ще останат само трите изпита-химия, биология и математика 2
https://www.economic.bg/bg/news/12/su-obmislya-otpadane-na-kandi … kaVP9n82FS66d7AMs
Струва ми се несправедливо...

# 665
  • Варна
  • Мнения: 640
Абсолютна дивотия ще сътворят СУ, ако отменят изпитите. На дъщеря ми от класа едно дете ще кандидатства с английски, но на матура по АЕ не може да се яви защото не го е изучавала в училище.
Моята е платила за математика1 и математика2. Матура е писала немски език.

Винаги съм го недоумявала това болднатото, също както при олимпиадите по език - не изучава в училище, не може да се яви.
Сега ще стане много неприятно за децата разчитащи на КСИ. Матурите до вчера не бяха от такова значение. Дано вземат справедливо решение.

# 666
  • София
  • Мнения: 6 147
Flash*, те УНСС вече сътвориха подобна дивотия. Че и държани изпити обезсилиха дори.
Ами не всички искат ФМИ или медицина. Rage

# 667
  • Мнения: 48 061
Позната, завършила много отдавна,мислеше да кандидатства в су с изпит. Сега пропада. Су изобщо няма да събере студенти така. Странно решение

# 668
  • Варна
  • Мнения: 486
https://www.facebook.com/groups/2588042838097597/permalink/2657022031199677/

Май е окончателно!
Вече се радвам на взетото от нас решение.

# 669
  • Мнения: 48 061
Какво пише

# 670
  • Мнения: 934
Че засега ще се провежда Математика 2, Химия и Биология (СУ), като първият все пак може да отпадне. Много съжалявали, бла бла бла и т.н.

# 671
  • Мнения: 48 061
По биология тест ( за останалите специалности) и изпит или само изпит за медицината?

# 672
  • Мнения: 265
Какво според вас ще се случи с платените такси за изпитите в СУ, които няма да се проведат? Дъщеря ми е платила за четири, от които в най-добрия случаи ще се проведе само един.

# 673
  • Варна
  • Мнения: 486
По биология тест ( за останалите специалности) и изпит или само изпит за медицината?

Здравейте скъпи кандидат-студенти! 👋

 ❗В отговор на вашите запитвания и молби, деканът на Факултета по математика и информатика, ни изпрати това отворено писмо с молба да го споделим с вас:

"Уважаеми колеги,
Направих (и продължавам да правя) всичко възможно по повдигнатия от вас въпрос.
Но на фона на белята, завладяла цял свят, и страха на преподаватели, студенти, кандидати за студенти и особено родителите на последните, почти всички университети по света и в България отмениха всичко присъствено. СУ не е изключение. Отменени са всички кандидатстудентски изпити без тези по Химия, Биология и Математика-2.
Все още е възможна отмяната на последния. Ако това се случи, как да отсеем 650 студенти от няколко хиляди с отлична оценка от дипломата или много лимитирания брой, явили се с матура? Уважавам и ценя положения от всички кандидати труд. Знам, че ФМИ е притегателно място за елита на нацията. Зная колко важни са за бъдещето на страната кадрите, които подготвяме. Решенията в такава кризисна ситуация, равносилна с война (при това с невидим враг), са много трудни. Затова приемете първо моите дълбоки извинения и второ - единственото възможно решение. То е явяване (дано го има!) на КСИ по Математика-2.
Условията, макар и трудни, са равни за всички

Бъдете здрави и заредени с оптимизъм.
И това ще преживеем.
Успех!

доц. П. Първанов"

Оставяме на разположение при всякакви възникнали въпроси.☺️

# 674
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
Чудех се дали съм "за" или "против" отпадането на матурите, но след последните новини в темата, вече искам да ги няма.
Познавам деца, които писаха матури по предмети без значение, колкото да не си развалят дипломата, а разчитат на кандитатстудентските изпити. Дано все пак може да се ползва оценка по повече от един предмет по специалност, че иначе - лошо.
Допускам, че може да има все пак някаква форма на КСИ, след втората сесия на ДЗИ.

Спунк, какво са натворили УНСС?

Общи условия

Активация на акаунт