Професионални серии за коса 130

  • 33 714
  • 758
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 246
Момичета, ако сложа оцветяващата маска на Марокан в синьо върху черната ми коса, ще има ли лек син нюанс, както от боята черно-синьо или само ще я изхабя?
Само ще я изхабиш както аз направих с какаото на кафява коса,но пробвай де Simple Smile
Отворих я, че се спрях понеже за нея пише да се стои 5-7 минути. Ще я сложа след шампоана, като обикновена маска! 😁

# 526
  • Мнения: 4 734
Така и никой не отговори каква е разликата между маската и балсама на Лалга?  Няма ли някой ползвал и двете?
Аз пробвах само маската с друг шампоан, а след това финиша на серията и нещата бяха по-добре отколкото като ползвам цялата серия на веднъж. Нещо шампоана май не ми понася, но аз рядко харесвам някой шампоан Grinning
Даже сега като се замисля нямам любим шампоан без който да не мога. Все им намирам някакъв кусур... Кой е вашия незаменим шампоан?

# 527
  • Мнения: 3
Можете ли да дадете мнение за сайта pretty zone, косите най вече?

# 528
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Чак пък незаменим  newsm78 и аз нямам. Изключвам Напурите,които ползвам на всяко миене почти и ДПШ на Шу. Шампоаните,които имам винаги са Хроноложист и Меди хидрокленс.
 Иначе ползвам според настроението.
 Специално шампоана на Лалга го ползвам по-често от маската. Харесва ми да го комбинирам примерно с Moi-Moi на Ланза или с Шуши слийк на Шу.
 
 Лунна пробвай го с някоя по-лека маска или балсам. Комбинацията Ши М за теб определено е силна. Все пак това е сериозна възстановяваща козметика.
 Руса Мама маската Moi-Moi е хубаво богата хидратация,но дава една плътност и сочност на русата коса.

# 529
  • Мнения: 1 109
Момичета напръсках се с биоактивния спрей Cellagen,и понеже е като водичка мазах на посоки без огледало. Явно съм пръснала без да искам на челото и  зад ухото и врата и сега гледам бая се е зачервило и малко ме боли.  Дали е нормално това, иначе по самата кожа на главата не чувствам нищо?

# 530
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Споко,ще мине предупреждавала съм да се пази кожата на лицето. След малко ще се оправи.

# 531
  • Мнения: 1 666
Ще ви споделя малко опит за честото омазняване.
От няколко месеца следвам съвета на Магнолия, за който много благодаря Hug
преди миене на косата да правя преуош на скала с базово масло. Аз ползвам от бабасу, но има и доста други варианти. Според настроението слагам и етерични масла - от мента, розмарин, канела, лавандула, гераниум, иланг иланг и други. Ще си призная обаче - не го правя всеки път, защото не винаги имам време. Но се старая, все пак, да е често или ако не масла, слагам ексфолианта на ГГ. Та за въпросните 3-4 месеца започнах да виждам ефект Blush Да, методът е бавен, но резултатът е качествен. Тези шампоани за мазни корени и сухи краища винаги са ми се виждали абсолютна измишльотина. Не мисля, че има как един шампоан хем да хидратираща краищата, хем да намалява омазняването. А и повечето шампоани, които се борят с този проблем, обикновено изсушават скала. Организмът пък от своя страна, за да се пребори с външния агресор, започва да отделя още повече количество себум и се получава омагьосан кръг.
Та в заключение, който има време и желание, горещо препоръчвам метода с маслата. Като бонус се засилва и растежът на косата, както и здравината на косъма Blush

# 532
  • Мнения: 1 715
Пропуснала съм този метод. Може ли препратка към поста на Магнолия

# 533
  • Мнения: 1 666
Мисля, че е 2 теми назад. Може би 128 тема в началото, но не знам как да дам линк.

# 534
  • Мнения: 1 997
Ще ви споделя малко опит за честото омазняване - преди миене на косата да правя преуош на скала с базово масло.
 
Скрит текст:
Да, методът е бавен, но резултатът е качествен. Тези шампоани за мазни корени и сухи краища винаги са ми се виждали абсолютна измишльотина. Не мисля, че има как един шампоан хем да хидратираща краищата, хем да намалява омазняването. А и повечето шампоани, които се борят с този проблем, обикновено изсушават скала. Организмът пък от своя страна, за да се пребори с външния агресор, започва да отделя още повече количество себум и се получава омагьосан кръг.
За мазна кожа на лице важи същото.
Също и отложеното миене - т.е. изтърпявам да не си измия косата и така постепенно увеличих разстоянието м/у 2 миенета.

# 535
  • Мнения: 282
Доколкото съм научила от Magnollia, тя обясняваше причината за  слагането на масла по скалпа по следния начин:
Скалпа се омазнява повече, защото се чувства сух, дехидратиран. Това е така защото при миене с шампоан, ние отмиваме и защитния механизъм-себума(това,което наричаме "омазняване" )
Маслата, които слагаме играят роля на себум и държат скалпа хидратиран, тоест скалпа не се изсушава и не изпитва нужда да произвежда още повече себум.
НО, тя спомена, че трябва постоянство за да се постигне този ефект на по-бавното омазняване на косата.
И че при някои коси, за да се нормализира омазняването е нужно повече време.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 00:05 от Showbeauty

# 536
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И пак опираме до темата коя коса считаме за мазна Wink
На моя тънък косъм, измиването 1 или 2 пъти седмично е немислимо - нито има вид, започва да сърби скалпа, появява се пърхут и т.н.,т.е. 2-3 пъти седмично, с едно шампониране ме устройва. Ако косата е плътна, къдрава или много гъста, разбира се, 2-3 пъти измиване би я пресушило. Но.....има и коси, които се омазняват на следващия ден след измиване - това наричам аз "мазна коса", нормална за мен е като моята - 2 или 3 пъти седмично да се омазнява, при сухите няма видими признаци на замърсяване и след 1 седмица.

# 537
  • София
  • Мнения: 5 565
Лалга на мен ми харесва как мирише (да се включа и аз по темата, която сте обсъждали, откакто не съм ви чела) Simple Smile, но бих предпочела миризмата да не е толкова наситена (типично за италианските марки е леко да прекаляват с инензитета на миризмите).

Разлика между Б и М на Лалга определено има - маската е много по-силен продукт.

lunna pateka, много хубав въпрос си задала за шампоана - и аз още не съм открила своя незаменим... Намирам кусури почти на всички, които съм пробвала, къде по-малки, къде големи. В процес на търсене съм... Много ми харесваше възстановяващия Ш на Епруваж (само дето не се пенеше като хората, но ефект върху косата - уау), но нещо не го внасят нито рибите, нито агора... Взех сега за проба този, който е за обем, да видим.

И да помрънкам малко - последно като ползвах протеиновата маска на Ланза ми заплете косата... Въобще моята коса, която до скоро харесваше предимно протеини, сега си иска хидратация и не й омръзва... Дали да приема, че съм я напротеинчила достатъчно чудя се?

# 538
  • Мнения: 1 666
На въпроса за шампоаните,почти всички които имам в момента си ги харесвам много - Ланза мойсчър, ГГ рипеър и JMO Bare, като последния го ползвам за скала. Любимец също ми е Ланза хийлинг.

# 539
  • Мнения: 3 416
Извинявам се, дами, но някоя от вас да си е поръчвала от маските във фейса? Вървят реклами за мигновено възстановяване и лъскава коса? Уж има отзиви. ама реални ли са?

Общи условия

Активация на акаунт