Професионални серии за коса 130

  • 33 728
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3
Аз лично предпигментация  правя като нанеса чиста боя без окислител във корените на косата за 10-15 мин след това без да измивам нанасям от боята с посходящия окислител и оставям времето на действие на боята колкото е препоръчително.

# 751
  • Мнения: 1 998
Моля за съвет как точно да я направя тази препигментация!

И на мен ми стана интерсно.

Относно бялата коса-препигментация с чиста боя направо от тубата един тон по-тъмна от тая,с която се боядисвам. При мен тоя номер работи и го правя от години.Амонячни-безамонячни бои работи....

 на 20-тия ден направих едно матиране с 8см. чиста осмица,3см. син коректор,една супена лъжица оксидант и малко шампоан,защото просветляха сериозно белите коси.
Точно по този съвет си направих матирането веднага след боядисването на корените последния път. Защото краищата ми са с 3 тона по светли.

Моята расте доста, боядисвам корени на 2 седмици.

# 752
  • Мнения: 2 442
Е нали участва в предизвикателството  Laughing. Видя и прочете какви ги вършим  newsm78. В общи линии храна за скалпа и грижа за дължините-нищо особенно.
Не съм участвала,бях само наблюдател.То с мойта скорост на растеж щях да съм последна в класацията Joy
Храна за скалпа Rolling Eyes При това хранене което правя би трябвало да расте като луда ама не.Расте на килограм,на дължина не ще.Аз гледам корена като израства между боядисванията,тя мойта къдравела ако взема да и меря дължините до никъде няма да я докарам Joy

Да ви питам,някой ползвал ли е почистващата паста на Кристоф Робин,утре мисля да я тествам.Пише,че след нея косата се изплаква с балсама за обем на марката,за шампоан нищо не пише Rolling Eyes

# 753
  • Мнения: 3 416
На 10 дни боядисвам корени. Ако не беше и толкова суха, та да се къса, за 1 год да е станала до кръста.

# 754
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 
Сложих еластайзър екстрийм за около два часа, найлонова шапка, после вълнена и почти през цялото време със насочен сешоар за да е топло. Измих косата с paul michel instant mousture шампоан, след това двустепенната терапия на афоджи. Определено я усещам жилава и хубава, но пък си хвърчи горния слой. Ще го направя още няколко пъти.
Много правилно си подходила с еластисайзъра преди двустъпковия протеин,но шампоанът не е ОК. Преди протеинова терапия се мие с Протеинов шампоан. В случая еластисайзърът е хидратирал доволно,за да може да понесе косата хард протеина,но тоя хидратиращ шампон обърква цялата работа.
 
 Agent Provocateur неволята учи дет се вика. Преди доста години стигнах до момента,в който седмица след боядисване при фризьор вече бях с лъснали бели коси по дължините. Е сори ама няма начин да няма начин. С четене му намерих цаката.
  Ако се третира само корен ползвам боя директно от тубата и нанасям на участъците с бяла коса. Ако ще се третират и дължините разреждам с малко вода да се получи консистенция удобна за нанасяне. Ползвам боя основен цвят един тон по-тъмна от тая,с която се боядисвам. Примерно ако ще се боядисвам с 9.1 ползвам чиста 8-ца. Мажа и започвам да си бъркам основната боя. Минават 5-10мин. не повече и започвам да си се боядисвам нормално.
 Да кажа само,че дори и с 10-ка да се боядисвам пак правя препигментация с 8-ца защото боя над 8-ца при мен не успява да вкара пигмент в бялата коса.
 Другият важен момент е,че много внимавам с какви шампоани се мия. Като цяло марки като Алтерна, Шу Уемура,Ланза,Лалга пазят цвета дори коравите протеинови шампоани не го свалят. На Шу дори ДПШ не бута цвета-е затова ми е любима марка.

 Относно растежа при мен най-благотворен ефект имат маслените бъркочи. Като цяло косата ми обожава масла. Редовно клепам в корена ЯЧРМ смесено с масло от Ему,годжи бери и баобаб.
 В тоя ред на мисли казвайте от къде поръчвате масла,че биофетиш явно са затворили и съм направо бясна.

 Какви да са въпросите на следващата тема? Давайте предложения....Какво не сме обсъждали скоро  newsm78.
  

Последна редакция: ср, 18 дек 2019, 00:23 от prinzesata

# 755
  • Мнения: 306
Ванеса, дай отзиви за Кристоф Робин, като тестваш, моля те.

# 756
  • Мнения: 1 326

Моля ви за предложения каква боя да си взема този път аз и да настоявам да ме направят с нея.

Благодаря на всяка, която би отделила от времето си, за да ми отговори.


Не е съвсем както искате, но аз съм много доволна от безамонячната Иноа. Не зная какъв цвят правите, аз правя русо, като косата ми е отпред почти 50% бели коси(и, не от възрастта😁), а отзад на главата 100% тъмно кестеняво.За постигане на еднаквост на цвета първият път бях на фризьор, после само си харесвам цвят от каталога и се правя вкъщи.Последният път нямаше моят цвят, взех друг, белите коси хванаха, другите не😂, сега съм все едно на кичури.
Като цяло, обаче, моят си цвят си трае почти 4 седмици, покривността на белите коси е много добра.Ползвала съм много бои-амонячни, на различни марки, в салони само, ами...откакто прочетох и пробвах Иноата, не я заменям.Даже се запасявам с моят цвят, да не би да го изкупят😁

Забравих, този резултат получавам само с 9%оксидант.Бяха ми сложили веднъж-6%-цветът стана по-тъмен и след втората сидмица бялото прозираше.

# 757
  • Мнения: 1 715
Ето я идеята за новата тема: може да пишем от кои бои и в каква цветова гама сме доволни и защо (трайност ли, подхранване ли,  самия цвят ли ни влече)

# 758

Общи условия

Активация на акаунт