Майски бръмбарчета 2020 - Тема 3

  • 28 981
  • 739
  •   1
Отговори
# 540
  • Германия
  • Мнения: 3 444
mad, стискам палци всичко да се оправи и да задържите бебчето още няколко месеца!!

# 541
  • Мнения: 170
Мад, стискам палци всичко да е наред! Пиша само, за да те успокоя,  че едно момиче от априлките имаше вече сигурно преди 2 месеца ако не и повече изтичане на околоплодни води и оттогава лежи и ходи веднъж в седмицата да следят водите и още не е родила и всичко е наред!

# 542
  • Мнения: 727
Mad, вярвам, че ще е наред всичко и бебчо ще си седи на топло поне до Април! Hug

# 543
  • Мнения: 994
Много ви благодаря, момичета. HugHeart Eyes
Звъннах на следящата ме и тя каза че може и еднократно да е к да изисква следене. Не че спести и лошите прогнози разбира се. Надявам се че сме го хванали навреме и всичко ще е наред. Утре ще ме доизследват и ще измислят план за действие, и ще мина надявам се да се похваля. Засега си продължавам магнезий и антибиотик.
За да сменим темата на по-весела. Смятате ли, че за нашите бръмбарчета е необходим кош за новородени, ако летния има напълно легнало.

# 544
  • Германия
  • Мнения: 3 444
Mad, аз мисля че кошът за новородено е задължителен, смятам че на бебчето му е много по удобно да спи в такъв отколкото в седалка, която има легнало положение, но не е равна повърхност с матраче. А и кошът се ползва 6-7 месец, не е малко време. Освен това в повечето случаи е по-висок и е по-удобно за майката да не навежда повече от необходимото.

Седалка с легнало положение е направена за по-големи деца, които може да поспят половин-един час, но като цяло се возят седнали. Не мисля че може да се сравнява с времето, което едно малко бебе прекарва в количката легнало.

А пък дъщеря ми рака и не се научи да спи легнала по гръб в количката, все беше седнала и в момента в който усетеше че смъквам облегалката се събуждаше 🙈

Моя кош за новородено се сгъва, в смисъл че става плосък, и сме го прибрали под дивана и чакаме да стане май да го извадим и да влезе пак в употреба 😀

# 545
  • Мнения: 727
Моето мнение може би не е от най-компетентните понеже ми е първа бременност, но съм напълно съгласна с TeoM. Аз също мислех този вариант и бях харесала количка с пълно легнало, ходих да я видя на живо и си представих новородено вътре и ме побиха тръпки. Струва ми се много несигурно, прекалено открито и наистина много ниско. Мисля че в първите месеци бебчетата имат нужда от комфорта, който дава коша за новородено. Тогава бях изчела някои мнения във форума по въпроса, имаше и мами, които бяха ЗА. Честно казано може би всеки трябва да прецени сам за себе си дали би се чувствал достатъчно сигурно само с летния кош.

# 546
  • Мнения: 235
Мад, стискам палци!

# 547
  • Мнения: 165
Здравейте в сайта на ной пише че болничния е изплатен на едното място пише дата на ведомост 28.01 на другото 27.01 дали ще са в сметката пък банката ще ме изпрати смс утре или утре ще ги преведат

# 548
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Габи, утре ще ти ги преведат. От НОИ превеждат пари във вторник и четвъртък.

И аз съм ЗА кош за новородено. Няма да повтарям плюсовете, били сте достатъчно изчерпателни.

Да ви драсна два реда за пазара ни в събота, че бях обещала. Ходихме само до Лознеград и за бебето почти нищо не купих. Не успяхме да намерим, чисто бебешки магазин от рода на нашите Хиполенд, Комсед и т.н., където да има всичко. Влязох в 2-3 магазина за спално бельо, но нищо за кошарата не ми хареса. Само от Waikiki купих два комплекта от боди, гащеризон и шапка за по 13 лв всеки, както и една муселинова пелена. Мисля един от двата комплекта да е за изписването, само ще трябва да избера и подходящо одеалце.
И въпреки, че за бебката не изпълних списъка купихме доста неща за вкъщи, както и дрехи за момчетата отново Waikiki. Аз си взех от тях чорапи, че много им ги харесвам и гащури за болницата.

# 549
  • Мнения: 994
Много благодаря и за пожеланията и за информацията за количките. HugKissing Heart
И аз бях решила да взема коша, но да видя и вашето мнение.
Мина днешния преглед - водите са в норма и няма видимо изтичане, сега проблема ни е, че шийката се е скъсила, затова като поседя още ден два на системи, минавам на перорални, правим някакъв серклаж и вкъщи да си почивам.

# 550
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
Много се радвам Мад! Всичко ще се нареди, сигурна съм.
Моя приятелка преживя подобно нещо и също имаше серклаж. Но ѝ беше втора бременност с едно дете за гледане и нямаше как да се пази, колкото и да искаше. Изкара си бременността и роди 13 дни преди термин - здраво и доносено бебе.

# 551
  • Мнения: 172
Браво! Чудесни новини Hands Clap

# 552
  • Мнения: 27
Габи, утре ще ти ги преведат. От НОИ превеждат пари във вторник и четвъртък.

И аз съм ЗА кош за новородено. Няма да повтарям плюсовете, били сте достатъчно изчерпателни.

Да ви драсна два реда за пазара ни в събота, че бях обещала. Ходихме само до Лознеград и за бебето почти нищо не купих. Не успяхме да намерим, чисто бебешки магазин от рода на нашите Хиполенд, Комсед и т.н., където да има всичко. Влязох в 2-3 магазина за спално бельо, но нищо за кошарата не ми хареса. Само от Waikiki купих два комплекта от боди, гащеризон и шапка за по 13 лв всеки, както и една муселинова пелена. Мисля един от двата комплекта да е за изписването, само ще трябва да избера и подходящо одеалце.
И въпреки, че за бебката не изпълних списъка купихме доста неща за вкъщи, както и дрехи за момчетата отново Waikiki. Аз си взех от тях чорапи, че много им ги харесвам и гащури за болницата.

Здравейте,  в Лозенград няма нищо, права сте. Ако искате следващия път може да отидете до Одрин, в мола имат бебешки магазин e-bebek се казва и в него има всичко необходимо за бебето и цените наистина са много добри. За 5 бодита платих 20 лири, т.е. 6-7 лева общо Simple Smile и мисля че са с добро качество.

# 553
  • Бургас
  • Мнения: 10 356
nufiB, благодаря за мнението! И мисля, че ако отида пак преди да родя ще е в Одрин. То така или иначе вече имаме почти всичко и не знам дали ще се реша. В събота доста се изморих към края. От пътуването и кръста ме заболя на връщане.

# 554
  • Мнения: 679
Мария, ако се решите за Одрин има много добри хотелчета за 1 нощувка. Последния     път с приятели платихме за апартамент в хотел на хубаво място 55 евро за 4 човека със закуска. И така няма да се изморил много. Simple Smile
Имаше ли някъде таблица със седмиците и колко голямо е бебето. Чета, че 24-25 седмица 600-700 гр. Моето е 630- 640 гр. и  вчера на ФМ ми казаха, че върви седмица назад.

Общи условия

Активация на акаунт