Коледен базар в Букурещ

  • 4 790
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 590
Супер ще чакам още да разказваш.

# 61
  • Мнения: 10 797
Днес взехме коминче, ама имаше само 10 човека преди нас, щото отидохме като отвори базара хахах
Сега сме в мола, ще тръгваме наобратно. Кошмар е в този мол... Измъчих се, хора, жега, блъсканица...

# 62
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 395
Едва ли вече е от полза на някой че базара вече свършва, но това са част от нещата които купихме.
Бяхме в Букурещ в събота с ТА, като на границата се струпахме към 20 автобуса - може някой от вас да е бил там. Над час чакахме  ooooh! и на базара бяхме по обяд.

И тъй като миналата година бяхме пак там, впечатленията ми от тази:
- много по-малко къщички
- много по-малко хора
- за сметка на това нямаше почти никой на прословутите коминчета, та успяхме да ги опитаме - бяха си опечени и пакетирани.
Това са шоколадовите и не точно неща...


И тъй като времето което бяха отпуснали ни беше предостатъчно отидохме и към стария град. Оттам купихме магнити, ей така ни ги опаковаха - за подарък са и за това не съм ги вадила

А тези шоколадови фигури купихме от Leonidas - магазин за белгийски шоколад.Магазина е уникален и ако го бяхме видели на отиване, едва ли щях да взема по горните неща. Намира се много близо до базара, в сградата непосредствено след някакво министерство  newsm78
Цената им е същата като тази на показаната по подкова, но за вкуса не се съмнявам кой ще е по-хубав.

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 10:46 от mama iasi

# 63
  • Мнения: 2 405
Ние също бяхме тази събота и неделя на Коледния базар. Изкарахме си супер и много ми харесаха:самия базар, защото е голям и има много неща, стария град с неговите тесни улички и заведения и не на последно място украсата в целия Букурещ.
Времето беше отлично, организацията и групата бяха стегнати(бяхме с ТА), на границата не чакахме повече от 5 мин.

Това, което ме ядоса беше, че в описанието не беше написано, че има възможност 2рия ден да се посети Спа Терме?! Съответно ние не го бяхме предвидили като време, като разход и не носех е бански и принадлежности... Част от групата отидоха, защото били с друга агенция и там си го пишело. Как и да е, фокусирам се върху хабите неща. А те бяха много. Много ядене, разходки и коледно настроение :=)
Снимки
Скрит текст:

















Пп:посетихме Базара, Парламента, стария град, мусея на селото и един мол. Всичко си заслужава да бъде видяно(без мола).

Коминчетата бяха вкусни, но чаках около 30 мин. Другите от компанията хапваха гофрети с много шоколад.

И последно (сорри май се отпеснах с разказите) не ми хареса, че почти никъде на базара няма описано менюто и това, което се предлага на английски език. Иначе говорят, ако ги питаш, но описанието на повечето неща си е на румънски. Макар че на едно място си пишеше греяно вино, като се замисля Joy

Толкоз от мен. Весели празници Nature Snowman

# 64
  • Мнения: 4 590
При нас си имаше възможност да избираме спа терме или мол, избрахме второто. Нещо не ми е спа за три часа на това огромно място и хиляди хора от всякакви националности.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 623
Аз съм абсолютно разочарована от мола им! Дори не знам откъде да започна. Повече там не бих отишла със сигурност.
За сметка на това, като цяло престоят ни там беше много приятен. Нямаше много хора на базара наистина, направихме си приятна разходка в стария град, нагледахме се на хубава архитектура.
На границата в посока Букурещ чакахме около час, навръщане минахме за няколко минути без проблем.

# 66
  • Мнения: 10 797
Мол като мол. Аз мразя да ходя по молове. Тези 3.5 часа там ми се сториха безкрайни. Че и нямаше какво друго да правим извън него. Беше ужасно топло и задушно, в хотела също. Аз съм зиморничева, щом на мен ми се струваше адска жега.
На границата на отиване чакахме 2 часа, на връщане - 10 минути.
Като цяло ми хареса, но малко съм разочарована от агенцията. 100 пъти помолихме да сме заедно в автобуса с нашите приятели, бяха ни сложили в двата края на автобуса. Не знам кое беше толкова сложното да ни наредят. Имаше и други такива разделени компании, освен ако не е умишлено...

# 67
  • Мнения: 4 590
А пък нас ни бяха подредили не по ред на записване, ами хората от Шумен отпред, тези от Варна отзад...
Само съжалявам, че нямахме възможност да видя базара през деня, може би щеше да има по малко хора. Вечерта беше такава блъсканица, че цялото очарование се изпари.
За хотелите по принцип по това време на годината е голям студ там и явно не са нагодили парното за по топли дни. Добре, че беше така понеже нямаше допълнително завивки, а тази която имаше за мен е лятна.

Общи условия

Активация на акаунт