На море в Турция - тема 65

  • 59 352
  • 759
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 419
Привет ,  момичета и момчета!
Решили сме отново в Бодрум да почиваме това лято , като сме се спрели на два варианта:
Titanic deluxe bodrum или  Lujo Bodrum , като гледам цените на втория , от сега за края на септември са двойни от тези на Титаник.
Има ли някой ,който е бил  в Луджо ?

Аз също се колебаех за Ludjo. Избрахме друг курорт направо, но мен ме притесни, че територията е голяма и ако  ни настанят в по задна вила мн ще ходим, а пък сме с 2 малки деца, а цената за основната хотелска част е мн висока . Но мен също ме грабваше, ако го изберете ще чакам отзиви

# 646
  • Мнения: 681

Просто не знаеш какво питаш и какво си си купил, а това е чартърен полет с Еър Любо, която е малка чартърна компания изпълняваща полети за агенциите, които няма как да намериш другаде.

# 647
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Здравейте,след дълго проучване тук в темата и разглеждане из сайтовете на ТА се спрях на хотел Club Calimera Serra в Сиде.Хареса ми зеленината и пързалките-с 2 големи деца сме.Някой може ли да ми каже подробности?В началото на темата този хотел го няма сред препоръчаните.Ще почиваме края на септември.Притеснява ме факта,че в сайта пише,че пързалките отскоро са построени към хотела и да не се окаже,че трябва да доплащаме за тях...въпреки,че пък не са в обосовен аквапарк🤔🤔🤔

Забранили сте достъп до вас с ЛС. Не искам да спамя тук , а на ваш вайбър или мейл ще се свържа с вас.
Голям смях Simple Smile
Такива глупости ви наговориха.
Бяхме седмица от 4 окт.Ще ви пратя мн. наши снимки.! Купища плява трябва да отсее човек за да се добере до зрънце истина !
Мога да ви разкажа и устно  , че не ми се боде много с 2 пръста Simple Smile

# 648
  • Мнения: 1 541
Здравейте, знам, че сме безкрайно закъснели, а и с ограничен бюджет, но моля помогнете кой хотел от следните компромисни да изберем -  Adrina Beach Resort Hotel 5* (Didim), Club Cactus Paradise (4 star) Kusadasi, Club Yali Hotel & Resort (5 star) Kusadasi, Grand Efe Hotel (4 star) Kusadasi, Kusadasi Golf & Spa Hotel (5 star) Kusadasi, Omer Holiday Resort (4 star) Kusadasi.

# 649
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995

Просто не знаеш какво питаш и какво си си купил, а това е чартърен полет с Еър Любо, която е малка чартърна компания изпълняваща полети за агенциите, които няма как да намериш другаде.

Еми за първи път ще ми е хвъркането голямата метална птица и логично нищо не разбирам от полети.
Дано да е поне малко по-добре от уиз еър.  Защото сигурно ще ми прилошее при отлитане или кацане -
 не ги знам кога е по-кофтито  за новобранците.

Ама добре че се разписах тук - 9ч. полет значи най-късно 07.30 ч. вече да съм на летището....
тоест билета ми за автобуса за  тръгване от Варна трябва да е от 23.00ч....06.00 ч„ пристигане на автогара София.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 10:25 от Варненец

# 650
  • Мнения: 681
Няма от какво да се притесняваш, не е и задължително да ти прилошава въобще.

Само си провери в агенцията часовете на полетите непосредствено преди заминаването, защото често ги променят, да няма изненади.

# 651
  • В.Търново
  • Мнения: 6 706
Обръщам се с баналния въпрос към вас!!!!Но ми е спешно!
Намерих последни места за хотел Атлантик Кушадасъ от 31 май за 7 нощувки и то с автобуси, които минават през нашия град В.Търново на Дорис и Емералд.
Та, въпроса ми е за морската вода.Аз съм зиморничева, но нямаме никаква възможност за по-късна дата за почивка.Морската вода трябва дами е поне 24 градуса,за да се топна в морето.Какво ще кажете?Съвет...... Simple Smile

Трябва по-най бързия начин да потвърдя, за да не изпусна местата.Навсякъде по всички агенции има стоп продажби за края на май.Предлагат ми други хотели.Но аз искам на този плаж Давултар, да има пързалки и да е близо до Кушадасъ.

# 652
  • Мнения: 1 541
Русалка, ние бяхме от 03 юни миналата година. Водата за мен беше добра, но не знам колко градуса е била.

# 653
  • В.Търново
  • Мнения: 6 706
shark, благодаря! Simple Smile
А тази застраховка Отмяна пътуване има ли смисъл да се прави и на каква стойност е?
Редактирам се, обадих се отново да питам.Ще ми струва 54лв тази застраховка.
А пак да питам, тъй като ми става лошо при пътуване и никакви хапчета не ми помагат вие как се справяте с тези преходи с автобус до Кушадасъ.Това са близо 1000км.  ConfoundedWearyWeary

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 13:46 от rusalka1

# 654
  • Пловдив
  • Мнения: 1 908
Аз лично си взимам Кокулин и съм доволна .
Пия преди да тръгна ,ако заминаваме в 15 часа започвам сутринта х2 на обяд 2 и вечерта също .
То ние по принцип тръгваме в 15 часа,когато пътуваме за Кушадасъ  и вечерта някъде сме на ферибота .
Като слезем вече съм си взела 2 послени и по завойте не ми става лошо .
Аз също не мога да понасям завойте и ми идват много ,но благодарение на тези хапченца се чувствам добре .

# 655
  • София
  • Мнения: 1 427
shark, благодаря! Simple Smile
А тази застраховка Отмяна пътуване има ли смисъл да се прави и на каква стойност е?
Редактирам се, обадих се отново да питам.Ще ми струва 54лв тази застраховка.
А пак да питам, тъй като ми става лошо при пътуване и никакви хапчета не ми помагат вие как се справяте с тези преходи с автобус до Кушадасъ.Това са близо 1000км.  ConfoundedWearyWeary
Споко бе жена какво си се паникьосала, деца на по 5-6-7 г пътуват без ядове. На 3 часа има почивки, те са всъщност най много два такива преходи, хапчета взимай от тия големите, тука им викаме кюфтета. Но ще ти е ладно у морето, над 21-22 града едва ли ще стане. Айде охлаби каишката и стягай чемаданите, трябва да си голям специалист та да изкараш недобре.

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
След като ви става лошо по-добре със самолет.Да доста повече е като пари,но така ще е по добре и за вас и за околните.Нищо лично но е неприятно когато някой повръща в автобуса .Мирише .Лято е.Няма кой да спира заради вас.Има си разписания къде и за колко са почивките.

# 657
  • Мнения: 420
........Нищо лично но е неприятно когато някой повръща в автобуса .Мирише .Лято е.Няма кой да спира заради вас.......

Те така те наредихте я госпожата и сега ще получи страхова невроза  и ще откаже пътуването Simple Smile

Щом Ви става лошо задължително предварително си доплатете и вземете място по напред 3-4-5 ред седалки

# 658
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 654
Синът ми повръща по пътищата от както се е родил. Кокулин и какво ли не е пил. Повръща из цяла България, но до Кушадасъ грам не му стана лошо. Дори и на ферибота изкара само с Кокулин. Има вариант да минете и без завои, ние избрахме този маршрут и не сме карали по прословутите завои с гледка към морето. Направзно се тревожите. Пътят до там няма нищо общо с пътищата в БГ. Разликата е, че ние пътувахме с автомобил, но с автобус на предни места пак не виждам проблем. Ако все пак наистина ви прилошава много, то изберете автомобил или самолет.
Застраховка "Отмяна на пътуването" правим ние, но то е по-скоро за някакво лично успокоение. Прочетете добре клаузите на различните ЗК!

# 659
  • Мнения: 6 011
Има вариант да минете и без завои, ние избрахме този маршрут и не сме карали по прословутите завои с гледка към морето.
   По кой маршрут се движехте? Многото завои, до колкото си спомням, са до преди Айвалък. Любопитна съм към друг маршрут, различен от Чанаккале-Айвалък-Измир-Кушадасъ, най-вече за разнообразие.
Русалка, никак не е тежко по пътя, но ако имате възможност - защо не помислиш за вариант със собствен транспорт? Така може да си организирате междинна нощувка - и на отиване, и на връщане и си става съвсем поносимо, даже е по-интересно за децата.

Общи условия

Активация на акаунт