Усмихвате ли се често?

  • 3 639
  • 77
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 271
Я сега да видим дали е навлязъл американския начин на мислене. Говоря за твърдението, че ако се усмихваш безпричинно, ще ти стане весело, а и на околните също.
За мен това не е така и ми изглежда доста изкуствено, дори безсмислено, например да се усмихвам, докато карам, или докато ходя сама по улиците. Crazy
Вие какво мислите по въпроса?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 843
Вярвам в тази теория. На мен ми става приятно, като ми се усмихнат, усмихвам се в отговор.
Опитвам се да се усмихвам по-често и без причина, да Grinning

# 2
  • Мнения: 46 572
90% от деня съм ухилена  Laughing

# 3
  • Мнения: 765
 Да усмихвам се , помага ми .

# 4
  • Мнения: 2 550
Почти винаги съм на кеф и се усмихвам.
Когато обаче не съм - няма сила, която да ме накара да се нахиля, нямам желанието.

# 5
  • Мнения: 6 315
Гледам да се усмихвам колкото се може по-често, дори и когато съм тъжна. Случвало ми се е и като съм сама да започна да се усмихвам на нещо, което ми е минало през главата. Не виждам лошо  Laughing, макар че на някой може да му се стори че съм луда  Laughing.

# 6
  • Мнения: 3 447
Да се усмихвам по оня, американския начин - не. Но почти всяка вечер си правим с малкия смехотерапия - поне половин час се кикотим безпричинно. И обяснявам на мъжа ми, че аз, като една прогресивна майка  bowuu полагам грижи за биохимичния баланс на сина си и се старая редовно да получава дозата си ендорфини, което обяснява защо е така доволен през повечето време Joy

# 7
  • Мнения: 534
Да.И даже хората често ми казват че това е най-запомнящата се моя част-усмивката  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 495
Най-хубавото в един човек е усмивката, така че -да, усмихвам се често Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Почти винаги съм нахилена, особено когато съм сред хора. Даже и да ми е тъпо - защитна реакция ли, какво, но когато съм притеснена чувството ми за хумор е във вихъра си и непрекъснато ги плещя разни. Така например по изпити - като отидех, веднага ги мятах колегите, повечето от които изглеждаха така  Sick Weary smile3507

# 10
  • Мнения: 7 837
О, да, усмихва се. Дори и да не искам, почти всеки навън ти се хили в лицето и трябва да му отговориш подобаващо  Grinning

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
За мен това не е така и ми изглежда доста изкуствено, дори безсмислено, например да се усмихвам, докато карам, или докато ходя сама по улиците. Crazy

Не само да си разтягаш ъглите на устата и напрягаш лицевите мускули (това е изкуствено), а да мислиш хубави неща, да подхранваш чувството си за хумор, и оттам се ражда искрената усмивка Hug

# 12
  • Мнения: 5 577
Само на хубави млади мъже. Wink

# 13
  • Мнения: 6 472
Хиля се доста често, обаче до сега по- усмихнат човек от мъжа ми не съм срещала Wink

# 14
  • Мнения: 191
Ако не съм болна аз или някой семейството ми ,гледам да се забавлявам и хората с които работя да им е по леко .С една дума рядко съм намусена или сериозна. newsm68

# 15
  • Мнения: 6 922
Ами днес ми беше първия урок по кормуване и се опитвах да бъда позитивно настроена, за да не се паникьосам много и се усмихвах. На едно Т-образно кръстовище (за малки улички между блоковете става въпрос) докато се чудех как да тръгна и да завия един таксиметров шофьор се мъчеше да ме заобиколи и ми каза нещо от сорта на: "п**ко, стига си се хилела ами вземи да караш". Много хубаво ми стана...
Иначе ми е трудно да преценя, мисля, че не се усмихвам много, но се е случвало хора да ми кажат, че съм много усмихната.

# 16
  • Мнения: 1 153
Напоследък май не Sad А всъщност на човек му трябва много малко за да се усмихне искрено и това го установих ,като носех едно малко кученце и почти всички които минаваха покрай мен се усмихваха Grinning и ме заговаряха.Мразя да ми се усмихват изкуствено,не предизвиква положителна емоция в мен и дори д се усмихна в отговор е изкуствено и то си личи

# 17
  • Мнения: 14 654
постоянно се усмихвам

# 18
  • Мнения: 1 462
Насила мога само да се озъбя - не се получава усмивка просто.  А тооолкова малко му трябва на човека...

# 19
  • Мнения: 2 212
Старая се да се усмихвам през повечето време, да мисля позитивно и следователно повече да се усмихвам...но ако съм притеснена за нещо рядко ми се получава една ето такава естествена усмивка  Grinning
Е днес ми е хубаво и ги раздавам  Grinning

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 17:43 от ester

# 20
  • Мнения: 3 371
Да , аз съм позитивно настроен човек и почти винаги съм усмихната . А и вярвам в мисълта на един мъдър човек , който казва :"Не съм виждал усмихнато лице , което да не е красиво !".

# 21
  • Мнения: 3 611
Я сега да видим дали е навлязъл американския начин на мислене. Говоря за твърдението, че ако се усмихваш безпричинно, ще ти стане весело, а и на околните също.
За мен това не е така и ми изглежда доста изкуствено, дори безсмислено, например да се усмихвам, докато карам, или докато ходя сама по улиците. Crazy
Вие какво мислите по въпроса?

Ни американския, ни немския -  карам си го по нашенско  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 822
Бухтичка,извинявай,ама ме разсмя...Не че е много смешен нашият си български модел. Hug
Иначе и аз по принцип съм ухилена,но сякаш вече все по-рядко от преди...

# 23
Смея се непрекъснато, но не безпричинно, просто съм щастлива  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 2 864
 Rolling Eyes  когато съм се карала с някой, бясна съм или съм плакала, но наоколо има хора или просто си вдигна главата и видя някой познат - не знам как, но моментално се усмихвам и поздравявам "добър ден" и като подмине отново придобивам моето си изражение ... осъзнах това на доста голяма възраст - единствените случаи, в които усмивките ми не са искрени .. а исках да не го правя, опитвала съм и не мога - когато някой познат ме изненада в подобна ситуация веднага се усмихвам и после отново ... нямам обяснение за себе си- всъщност стана твърде лично...

# 25
  • Мнения: 4 806
не знам, колко често го правя... може би не много често, но в никакъв случай "по американски" ... тези вносни усмивки моят най-близък човек разпознава безпогрешно и от тях няма смисъл. Просто не вярвам в тази теория, че изкуствената усмивка е действена. Фалшива е и на искрените хора им личи, което я прави още по - гадна. Но, да, вярвам, че усмивката е хубаво нещо и може да е заразителна.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 810
Да, опитвам се да се усмихвам често, но не го правя насила...май не обясних правилно... newsm78 С две думи гледам да съм позитивно настроена.  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 4 025
да усмихвам се, аз съм лъчезарен човек!

# 28
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Правя разлика между смея се и усмихвам се. Да, често се усмихвам, не ми струва нищо.

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ами на мен всичко ми е смешно, дори несмешните неща и обикновено се хиля. И като съм нервна, много говоря и много се смея. Освен това си подскачам, абе, пълно куку, но поне весело куку.
Тра-ла-ла.
У нас "Колко си смешен" е комплимент.

# 30
  • Мнения: 3 447
У нас "Колко си смешен" е комплимент.

Абсолютно! Аз като кажа на дребния в пристъп на на-висша възхита "Невероятно си смешен", предизвиквам пристъп на гастрит у бабите Mr. Green

# 31
# 32
# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
У нас "Колко си смешен" е комплимент.

Абсолютно! Аз като кажа на дребния в пристъп на на-висша възхита "Невероятно си смешен", предизвиквам пристъп на гастрит у бабите Mr. Green
Обиждат се, мда.  Mr. GreenКак така, смешен?  Shocked

# 34
  • Мнения: 272
за усмихване не зная, но със сигурност се смея когато положението стане трагично и плачевно... много хора ми се чудят- товяа е моя начин да преодолея стреса.

# 35
  • Мнения: 3 576
Тц, не се усмихвам току така безпричинно. Naughty

Когато съм с детето или с мъжа ми, близки - да, но така да си вървя и да се усмихвам на непознати не - ще ме разберат погрешно в общия случай.

Като шофирам им се хиля само ако отнемам предимство  Mr. Green

# 36
  • UK
  • Мнения: 3 959
Да, дори когато ходя по улиците, а останалите ми хвърлят погледи, все едно съм паднала от Корускант. Обичам да ходя усмихната по улиците, имаше една статистика колко огромен процент от хората ходят начумерени, сигурно е нормално, малко е странно да се хилиш на нищо по улиците, но какво пък. Усмихвам се на всичко, и на всички, стига да ми се усмихват и на мен. Усмивката е хубаво нещо.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам едина песен на Род Стюарт - казва се "Smile" - "Усмихвай се" и в нея се пее, че дори когато ти се плаче трябва да се усмихваш и може би и за теб ще изгрее слънце скоро...

Та винаги, когато ми е най-гадно, тъжно, проблемно и прочие си я пускам силно в колата, пея и се смея, понякога наистина през сълзи. Grinning Помага ми да повярвам, че ме чакат по-добри дни.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Винаги се усмихвам, дори когато не ми е до това - навик ли, възпитание ли.. и аз не знам, но ми се струва, че така е по-добре за всички.

# 39
  • Мнения: 495
"ако се усмихваш безпричинно, ще ти стане весело, а и на околните също. " - твърдо съм ЗА newsm10
от собствен опит newsm53
действа, наистина smile3521
когато човек се усмихва, в главата му идват приятни мисли
 smile3503

# 40
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да , аз съм позитивно настроен човек и почти винаги съм усмихната . А и вярвам в мисълта на един мъдър човек , който казва :"Не съм виждал усмихнато лице , което да не е красиво !".

 Peace

# 41
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
A smile is the cheapest way to improve your looks, even if you have crooked teeth  Laughing
Много ми харесва тази поговорка.
Да усмихвам се, даже и да не ми е весело. Не желая да натоварвам странични и непознати хора с моите проблеми. Имам и много хубави и интересни случки благодарение на това, че често се усмихвам сама на себе си  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 603
"ако се усмихваш безпричинно, ще ти стане весело, а и на околните също. " - твърдо съм ЗА newsm10
от собствен опит newsm53
действа, наистина smile3521
когато човек се усмихва, в главата му идват приятни мисли
 smile3503
напълно съм съгласна

# 43
  • Мнения: 2 161
Усмихвам се когато ми се усмихва.Аз не съм американка,а българка .Това значи,че съм темпераментна и каквото си мисля ми е изписано така или иначе на лицето.Що да се правя на идиот и да се хиля нон стоп?

# 44
  • Мнения: 2 657
Постоянно съм си ухилена JoyАма по принцип съм си такава Wink

# 45
  • Мнения: 644
Та тя не ми слиза от лицето    Grinning


Вярвам в тази теория. На мен ми става приятно, като ми се усмихнат, усмихвам се в отговор.
Опитвам се да се усмихвам по-често и без причина, да Grinning


 smile3521

# 46
  • Мнения: 3 932
Усмихвам се често, понякога съм се улавяла в някоя витрина, че устните ми също мърдат... newsm47

# 47
  • Мнения: 14 654
Я сега да видим дали е навлязъл американския начин на мислене. Говоря за твърдението, че ако се усмихваш безпричинно, ще ти стане весело, а и на околните също.

не съм сигурна, че теорията е американска. аз я прочетох в една от книгите на норбеков.
наистина ти става весело след като се поусмихваш известно време насила

# 48
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Вярвам в тази теория. Усмихвам се често, което предизвиква усмивки и от човека срещу мен.
Денят е такъв, какъвто си го направиш. Ако станеш с усмивка- и денят ти ще е ведър

# 49
  • София
  • Мнения: 4 272
Почти непрекъснато съм усмихната Grinning Такава съм си просто Wink

# 50
  • Мнения: 3 164
ами да, усмихвам се, напук на гадостите които се случват около мен Wink

# 51
  • София
  • Мнения: 2 271
Я сега да видим дали е навлязъл американския начин на мислене. Говоря за твърдението, че ако се усмихваш безпричинно, ще ти стане весело, а и на околните също.

не съм сигурна, че теорията е американска. аз я прочетох в една от книгите на норбеков.
наистина ти става весело след като се поусмихваш известно време насила
Ами, не знам... В същност си мисля, че  е американско схващане, защото имам един познат американец, който непрекъснато ме подканва да се усмихна. А на мен просто физиономията ми е сериозна - имам остри черти и дори гледам строго по някога. А той постоянно ми повтаря да се усмихна и ми обясняваше, че американците се усмихват едва ли не механично и на него това му харесвало. И тъй като имам приятелка, чиято работа изисква такава "служебна" усмивка, но тя вече  и с нас така се държи, та за това ми стана интересно дали е само тя, или вече усмивката "по поръчка" е навлязла масово...

# 52
  • Мнения: 14 654
всъщност се усмихвам насила не защото трябва или за да изглеждам мила и любезна. прилагам си такава терапия, когато ми е криво, когато се уловя , че съм смръщена, ако се сетя нещо тъжно. обикновено съм сама , когато правя така. фалшивата усмивка за пред хората според мен  е нещо друго- задължителна гримаса, нещо като вратовръзка например

# 53
  • Мнения: 8 505
Не просто често,а почти постоянно Crazy

# 54
  • Мнения: 1 925
Аз съм много лъчезарен човек като цяло и съм постоянно с усмивка, дори когато отвътре ми тежко.

# 55
  • Мнения: 193
 Усмихнатите хора винаги създават добро настроение около тях! Аз се опитвам да се усмихвам, но в последно време ми е по-трудно smile3506

# 56
  • Мнения: 1 063
Почти не напоследък, но се опитвам. И поради тази причина се опитвам да си прилагам смехотерапия - в къщи.

# 57
  • Мнения: 5 315
Да! Особено сега, покрай беба Grinning !

# 58
  • София
  • Мнения: 1 481
Май не, никога не съм била от усмихнатите... и по снимки рядко ме има ухилена. Такава ми е физиономията- сериозна и строга, а според някои просто ме мързи да се усмихвам  Embarassed Всъщност, като дете имах дебели бузи и когато се усмихнех, изглеждаха още по-грамадни. Аз съответно не се харесвах и оттогава явно се отучих  да не се усмихвмам.  Сигурно понякога прави кофти впечатление, а иначе съм весел човек  Crazy

# 59
  • София
  • Мнения: 3 452
О, да, често и с глас Simple Smile)))
А и дъщеря ми обожава да и се усмихвам и ми отговаря със същото, а на мен ми омекват краката при всяка нейна усмивка...
Сигурно ще ми излязат повече бръчки, но не ме интересува  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 5 622

 Често да, но може би не достатъчно често

# 61
  • Мнения: 779
 Naughty

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 14:32 от Малчо

# 62
  • Мнения: 221
мн даже.. непрекъснато се хиля..  Joy Joy Joy
въпреки, че има моменти когато не чак толкова много

# 63
  • Мнения: 3 091
Ухилена, озъбена... Да! при мен е въпрос на психика - безумен оптимист! Grinning

# 64
  • Мнения: 5 647
Да, усмихвам се, при това доста често. Хората, които са около мен ми харесват най-много усмивката и като им се усмихна, се разтапят.  Wink

# 65
  • Мнения: 3 405
Това е естественото ми състояние  Grinning

# 66
  • София
  • Мнения: 2 271
Къде сте бе хора???
На всякъде виждам само угрижени физиономии и замислени хора. Тук всички казват, че са лъчезарни и винаги усмихнати .... А като се огледаш на улицата, всеки си блее на някъде и си мисли за неговите си неща.
Как стават тия работи?!? Thinking

# 67
  • Мнения: 515
И аз си вървя все замислена и с бръчка по средата на челото Confused. Честно казано дай 5 лв и веднага ще съм така newsm47 Joy

# 68
  • Мнения: 408
Само като е болно малкото съм угрижена. Иначе - нон-стоп съм усмихната, и то от сърце Crazy. Явно затова като ме срещнат клиенти ме питат няма ли вече да се връщам на рябота, а като изляза от града дружките ми през ден звънят да ме питат кога ще се върна smile3521

# 69
  • Мнения: 3 576
Къде сте бе хора???
На всякъде виждам само угрижени физиономии и замислени хора. Тук всички казват, че са лъчезарни и винаги усмихнати .... А като се огледаш на улицата, всеки си блее на някъде и си мисли за неговите си неща.
Как стават тия работи?!? Thinking
  202uu
И аз това се зачудих  Joy

# 70
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Къде сте бе хора???
На всякъде виждам само угрижени физиономии и замислени хора. Тук всички казват, че са лъчезарни и винаги усмихнати .... А като се огледаш на улицата, всеки си блее на някъде и си мисли за неговите си неща.
Как стават тия работи?!? Thinking
Peace
Учудвах се на някои чужденци, които казваха че българите не сме приветливи и все намусени ходим, но вече ги разбирам. Наистина ужасно много сериозни лица има по улиците  Rolling Eyes
Не всички нации са толкова усмихнати. Направило ми е впечатление, че и поляците и гърците се усмихват колкото българите.

# 71
  • Мнения: 730
Почти винаги съм на кеф и се усмихвам.
Когато обаче не съм - няма сила, която да ме накара да се нахиля, нямам желанието.

Подписвам се Peace

# 72
  • Мнения: 1 364
Вярвам в тази теория. На мен ми става приятно, като ми се усмихнат, усмихвам се в отговор.
Опитвам се да се усмихвам по-често и без причина, да Grinning

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мдаааааа, усмихвам се.., но все по-често доближавам до това състояние:

# 74
  • Мнения: 27 524

За мен това не е така и ми изглежда доста изкуствено, дори безсмислено

забелязали сме  Mr. Green

# 75
  • Мнения: 4 629
Аз се усмихвам. Когато съм в кофти настроение ми помага да се почувствам малко по-добре

# 76
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И аз съм много усмихната. Понякога това е и защитна реакция - когато ми се плаче се усмихвам Embarassed. Много хора, с които не сме се срещали дълго време ми казват, че ме познават едва, когато им се усмихна. Ами как няма да ме познаят като едва ми се побират зъбите в устата. Вече оттренирах усмивка за снимки - 1/3 от устинската си усмивка и изглеждам добре Joy

# 77
  • София
  • Мнения: 2 271

За мен това не е така и ми изглежда доста изкуствено, дори безсмислено

забелязали сме  Mr. Green
Боже, колко си забавна...... Shocked
От днес на татък ще се усмихвам повече, мислейки си за теб  Tired

Общи условия

Активация на акаунт