Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - Тема 5

  • 41 894
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 101
Здравейте радвам се че открих тази полезна тема
Така имаме следния проблем решихме със съпруга ми да си купим имот харесахме си жилище направихме необходимите документи които иска банката от работодател доход и така нататак до тук всичко е ок.но сега имаме проблем за да кандидатстваме по кредит за ипотека ни е нужен нотариален акт,но собственика се дърпа и не иска да даде само ни мотае и казва че ще го даде
Въпроса ми е при вас банката искаше ли го при кандидатстване и според вас има ли смисъл да се занимаваме с него или да търсим друг апартамент

Да, за да може да се направи оценка на имота, да се провери за задължения, тежести и други неуредици на банката и е необходим нотариалния акт. Без него няма как да се започне оценка и да ви се даде решение - одобрен/отказан. След като собственика се дърпа за мен има някаква причина - неуредици в документите и т.н.
Ние когато теглихме собственика без никаква драма даде копие на мен, което аз веднага дадох на банката.
И ние така мислим,а при огледа на имота му обяснихме всичко и каза че каквото е нужно ще го направи,но сега като се замисля беше ни предложил гараж към имота за който няма документ и ние отказахме да не би пък да се е отказал да продава заради това и така да е поне да каже да не ни върти

Според мен изчакайте още ден - два и ако не предостави документите търсете друго жилище и говорете с банката. За мен явно има нещо неуредено в документите за да не иска да ги дава за проверка на банката.

И ние така мислим да направим преди малко съпруга ми му е звъннал казал му е че не може да намери нотариалния акт това вече е върха на простотията

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 3 603
Май не само за гаража няма документи. Може жилището дори да не е негово...Joy
А може и нарочна да ви мота, чакайки по-добра оферта, кой знае?!  Друго, което се сещам за  гаража -  ако е вписан към НА на апартамента, а той не иска да го продава, му трябва време да издаде нов отделен само за гаража като самостоятелен обект.

# 77
  • Мнения: 101
Май не само за гаража няма документи. Може жилището дори да не е негово...Joy
А може и нарочна да ви мота, чакайки по-добра оферта, кой знае?!  Друго, което се сещам за  гаража -  ако е вписан към НА на апартамента, а той не иска да го продава, му трябва време да издаде нов отделен само за гаража като самостоятелен обект.
И аз незнам вече какво да мисля направо съм бясна не мога да ги разбера такива хора май ще се откажем накрая

# 78
  • Мнения: X
Не се учудвай, има всякакви хора, включително и сред продаващите апартаменти. Не се занимавайте с този, изключително несериозно и глупаво поведение е това.

Защо се притеснявате дали ще ви отпуснат кредит, не сте ли говорили предварително с банката?

# 79
  • София
  • Мнения: 3 201
Може и да е обикновена параноя, но и според мен не си заслужава да се занимавате. Като не иска да продава, да си го стиска и акта и апартамента.

# 80
  • Мнения: X
Не, този продавач не е читав, това не е обикновена параноя, а губене на нерви и време.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 558


Защо се притеснявате дали ще ви отпуснат кредит, не сте ли говорили предварително с банката?

Теглили ли сте някога ипотечен кредит? Отпускането на кредит не е само в една устна договорка(дори и сертификат за предварително одобрение за кредит по доходи)...има безброй подводни камъни,които могат да изплуват.

# 82
  • Мнения: 421
Здравейте, някой с опит може ли да ми каже какъв е срока, в който излиза оценката на оценителя. Снимахме миналата седмица в понеделник, в петък още не беше готова оценката, надявам се за днес, но взех да се притеснявам.
От банката бяха казали до 1 седмица....
Относно документите - аз купувам жилището през агенция и продавача е длъжен да предостави всички, необходими документи за банкат и в тази част не съм имала проблеми....

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Обикновено оценката излиза за 3-4 дни.Зависи натовареността на оценителя. Последно м.Декември оценка за 2 жилища и 2 подземни паркоместа излезе за 3 дни.

# 84
  • Мнения: X
Теглила съм кредит и затова задавам този въпрос. Ако имат добри доходи и теглят сума, адекватна на тях, няма да имат проблеми. Защо плашите жената предварително? Разговорите с банката са показателни определено, нали не ходи да пита в супермаркета или аптеката? На Вас ли да вярва или на банката?

# 85
  • Мнения: 101
Не се учудвай, има всякакви хора, включително и сред продаващите апартаменти. Не се занимавайте с този, изключително несериозно и глупаво поведение е това.

Защо се притеснявате дали ще ви отпуснат кредит, не сте ли говорили предварително с банката?
Говорихме и всичко е точно липсва само нотариален акт да започнем с следващата стъпка

# 86
  • Мнения: 101
Здравейте, някой с опит може ли да ми каже какъв е срока, в който излиза оценката на оценителя. Снимахме миналата седмица в понеделник, в петък още не беше готова оценката, надявам се за днес, но взех да се притеснявам.
От банката бяха казали до 1 седмица....
Относно документите - аз купувам жилището през агенция и продавача е длъжен да предостави всички, необходими документи за банкат и в тази част не съм имала проблеми....
И аз започвам да се замислям за агениция

# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 558
На Вас ли да вярва или на банката?

Само на вас (извинявам се,че е с малка буква) Simple Smile

# 88
  • Мнения: X
Предпочитам да пиша думите, така както съм ги учила. Освен това не ми допда необоснованото черногледство и излишното нагнетяване на стрес и напрежение. Надявам се, че не е проблем, че не всявам излишна паника, още повече, че дори не иде реч за одобрение от банка, а за некоректен продавач.

# 89
  • София
  • Мнения: 4 143
Здравейте, някой с опит може ли да ми каже какъв е срока, в който излиза оценката на оценителя. Снимахме миналата седмица в понеделник, в петък още не беше готова оценката, надявам се за днес, но взех да се притеснявам.
От банката бяха казали до 1 седмица....
Относно документите - аз купувам жилището през агенция и продавача е длъжен да предостави всички, необходими документи за банкат и в тази част не съм имала проблеми....
И аз започвам да се замислям за агениция

Роси, имайте предвид, че чрез агенция ще избегнете тази ситуация, но пък ще трябва да платите минимум 3% комисионна ако стигнете до сделка и сумата ще трябва да я имате налична в брой. Успех с намирането на Вашето жилище.
Най добре продължавайте с търсенето, определено на този продавач не му е читава работата за да Ви бави така. Или няма НА, или наистина не е той собственик на имота или има и други собственици, които може да не са съгласни с продажбата.

Общи условия

Активация на акаунт