Когато мъж не те уважава

  • 9 841
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Ако не дължиш уважение никому, просто си живееш сам... Все повече стават такива, неуважителни. Ама щом ги кефи самотата....

# 61
  • Мнения: 17 407
Не го дължа никому, особено в случай, че ме смята за собственост, и се опитва да контролира ежедневно поведението ми.
Иначе го има, без да изприказвам тонове излишни приказки за това - ти мене уважаваш ли ме, и ако не - защо? Simple Smile
В случая от темата, никой не ѝ дължи ответно уважение на лепкавото поведение и нахалството.

# 62
  • Мнения: 3 729
Няма да е "собствен", в случай, че не предлага уважение. Като "собствен" не означава "купен", а "избран", да уточня.
 В случая от темата съм съгласна, да.

# 63
  • Мнения: 17 407
Това не са теми, които следва да се обсъждат в здрави отношения и комуникация. Акцентирам на обсъждат.
Ти какво, аз какво. Ако ти не, аз няма.
Ама на когото както си му харесва.
Да ме уважава само щото съм жена, пък аз да му се качвам на главата. Айде - мерси на такова предлагане. И търсене.

# 64
  • Мнения: 1 327
Станала си му досадна.
Ами то си е и досадно. Жената в началото на връзка трябва да е по-обрана. Да гониш мъж, да му се обясбяваш, да поставяш на въпрос някакви отношения при липса на обвързване... И аз бих се отдръпнала. Ако като жена не може от сега да му привлече вниманието, не знам какво може да се очаква повече от нея в бъдеще. 🤔

# 65
  • Мнения: 12 801
Тя авторката си каза, че тая връзка "пиши я бегала", но за в бъдеще как да се справи. Иска да си преразгледа начина на отношенията, което ми се струва много здравословен подход.
Моите уважения, авторке, за конструктивния подход.
Значи, първо, виж какво можеш да направиш със самочувствието си. Без съмнение, там е заровен ключът от палатката. Не знам на психолог дали ти се ходи, но ако попаднеш на свестен, ще можеш да си изясниш защо реагираш по начина, който описа, и да се научиш да си по-уверена в себе си и най-вече, да се харесваш и обичаш. Тогава няма да се налага да правиш безкрайните компромиси и да се вкопчваш в безперспективна връзка на всяка цена.

# 66
  • Мнения: 141
Наистина ли "моят собствен" мъж не ми дължи уважение? Колко от нас биха се подписали под това твърдение?
Ако щеш вярвай, но - да! Уважението се заслужава, не се дава по задължение някому. Ако се държиш действително като лейди - заслужаваш уважение от съпруга си. Ако, обаче, как да се изразя по-деликатно... поведението ти е по-характерно за някои видове водноплаващи прелетни птици - никой нищо не ти дължи.

По темата: мъж, който се опитва да увеличи дистанцията по този начин, вероятно е доста интелигентен и добре възпитан. След като е разочарован от съдържанието на главицата на партньорката, вместо да и каже в прав текст: "Мадам, времето няма власт над Вашия мозък!", той се опитва да се държи по разочароващ за нея начин, така че тя сама да реши, че не го иска и да си тръгне, без да се почувства отхвърлена и наранена.

# 67
  • Мнения: 553
Когато мъж не те уважава - въпрос, който няма отговор даже в имагинерната област.
На шахматен език - цайтнот.
На казармен език - аналог на въпроса - Ти е@@ваш ли стария или не?!
Когато жена те попита - Ти уважаваш ли ме? - мълчаливо торбичката на гръб и на опашката от осъдени пред софииския градски. 

# 68
  • Мнения: 3 186
Наистина ли "моят собствен" мъж не ми дължи уважение? Колко от нас биха се подписали под това твърдение?
Ако щеш вярвай, но - да! Уважението се заслужава, не се дава по задължение някому. Ако се държиш действително като лейди - заслужаваш уважение от съпруга си. Ако, обаче, как да се изразя по-деликатно... поведението ти е по-характерно за някои видове водноплаващи прелетни птици - никой нищо не ти дължи.

По темата: мъж, който се опитва да увеличи дистанцията по този начин, вероятно е доста интелигентен и добре възпитан. След като е разочарован от съдържанието на главицата на партньорката, вместо да и каже в прав текст: "Мадам, времето няма власт над Вашия мозък!", той се опитва да се държи по разочароващ за нея начин, така че тя сама да реши, че не го иска и да си тръгне, без да се почувства отхвърлена и наранена.

Бъркаш уважение с възхищение (или харесване и т.н.) вероятно.

(Не)уважителното отношение към хората говори за твоето възпитание и култура, а не за техните заслуги.

Какво целиш с просташко държание? Да накажеш някого, че не удовлетворява твоите критерии?

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 06:52 от tainichka

# 69
  • Мнения: 3 729
Всъщност смисълът беше,че ако по някаква причина партньорът ми е изгубил (или изобщо не е имал) уважение към мен, то няма никакъв шанс да е моят мъж. Тоест, няма да сме заедно.
Колкото до големите бели птици, те също получават уважение. От други птици.

# 70
  • Мнения: 141
@tainichka
С просташкото държание целиш да поставиш някого на дистанция, така че да не ти се налага да общуваш с него. А причината да го направиш е именно тази - че не удовлетворява твоите критерии. Както казва Марк Твен: "Има хора, които се налага да настъпваш, докато не започнат да ти се извиняват!" Simple Smile

Да разведрим малко темата за уважението:

Бракоразводно дело. Съдията пита съпругата защо иска развод.
- Ами в началото на брака ни - отговаря тя - съпругът ми ме уважаваше всяка вечер. След това започна да ме уважава по два-три пъти седмично. После - по веднъж в месеца. А сега изобщо не ме уважава.
След това дават думата на адвоката на ответника.
- Господа съдии и съдебни заседатели! - започва той - Искам първо да ви се извиня, но след изложението на ищеца ми е трудно да използвам общоприетото обръщение "Уважаеми господа съдии и съдебни заседатели"...

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 18:39 от ScroolLock

# 71
  • София
  • Мнения: 16 199
Яко!!! Вече никога няма да се обръщам към някой с "уважаеми" Simple Smile)).

# 72
  • Мнения: 17 407
Ама, уважавайте ги ей тъй малко поне в бг мама жените, че вече почва да прилича на епидемия тая работа с неуважените. Непрекъснато се множат. Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 19:18 от Дренка

# 73
  • Мнения: 3 729
"С просташкото държание целиш да поставиш някого на дистанция, така че да не ти се налага да общуваш с него. "
 Това е ужасно евтин начин да спазваш дистанция. Никога не съм прибягвала до него, дано не ми се и налага. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 3 186
@tainichka
С просташкото държание целиш да поставиш някого на дистанция, така че да не ти се налага да общуваш с него. А причината да го направиш е именно тази - че не удовлетворява твоите критерии. Както казва Марк Твен: "Има хора, които се налага да настъпваш, докато не започнат да ти се извиняват!" Simple Smile

Други начини освен да си покажем простотийката няма? Заслужава си да се помисли, преди да я излеем удобно и оправдано върху някого. Не мислиш ли?

Общи условия

Активация на акаунт