Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 175
Не, на четири. Около две беше единствения период в който не ми харесваха почивките.

# 46
  • Мнения: 2 679
IvanGeorgiew, синът ми е роден март 2014. През август с кака му и бебо ходихме за една нощувка на "лагер", организиран от един център за рехабилитация, който посещаваше каката. Бунгала в едно село. Кошара няма. Обърнах раклата към стената (имаше малко гръбче) и постлах едно одеало. Там спа синът ми една нощ.

Всичко зависи до хора. И в какво време живееш.
Аз бих завел детето и на палатка, ама жената е замесена от друго тесто. Датето за пръв път дългосрочно го заведохме на 2,5 години. Спеше на голямото легло с майка си, а аз на единичното.
'89-а ходихме на море дядо, баба, баща ми, майка ми, барт ми ма 6 месеца (вечерта е имал температура) и аз на 5г. (общо 6 човека) с едно трабанче от София до Мичурин.
Сега аз никога не бих го причинил на който и да е

# 47
  • Мнения: 11 188
Diziler, от постовете ти съдя, че не си семеен и предполагам, че живееш все още при родителите си, и имаш баща или брат, който пуши.


Не позна, поне от 20 години не живея при родители...
и нямам "брат или баща", който пуши.  Говорих за колеги, с които взимаме горе долу еднакво възнаграждение и дадох пример как едни си го дават за колата и после казват "нямам пари", други  - за цигари и после казват "нямам пари". Това са разходи, които аз нямам. По мое желание и ограничение (Не, че не искам с колата навсякъде, но.. всеки според чергата) И да, колкото и да е чудно, ползвам градския транспорт. Трети път едно и също няма да пиша, достатъчно дълги ми бяха постовете, каквото написах, написах. Това си е мое мнение и не ангажирам никого с него.  (понеже усетих намека, че родители ми давали пари, НАПРОТИВ, по-скоро е обратното. Родителите ми са пенсионери. Няма да си разказвам живота) . Кой както прецени - така

А за "вътрешните спирачки към въпросните дестинации" на Мама Ру, по-добре да не коментирам. Аз пък си имам специално мнение за хора с такива необосновани на личен опит "вътрешни спирачки"

Приятна вечер

# 48
  • Мнения: 19 104
Значи си по-скоро "стар ерген". Мисълта ми беше, че цените за почивките за семейни са по-високи, първо заради по-големия брой хора, второ заради по-специфичните изисквания, така че ти ако даваш 700 лева за едноседмична почивка, на семейство с деца може да му излезе и 2000 същото удоволствие.

П.п. Ние като бездетни и живеещи в столицата също ползвахме основно градски транспорт и понякога таксита, но в София е китка транспортът в сравнение с този в повечето провинция, особено метрото, не само като честота и обхват, но и като възможност да се използва с инвалидни и бебешки колички. И все пак бе разбирам къде е икономическата изгода в това средно 22 работни дни месечно да даваш по 1.2 лева за билет в едната посока, това са над 50 лева, и да пресмяташ постоянно колко пътуваш ограничавайки се вероятно от разни пътувания из града през края на седмицата за удоволствие или от качване с тежките торби от пазара в някой хипермаркет в превозно средство... вместо да си вземеш за 50 лева карта за всички линии за един месец и да си пътуваш колкото и когато искаш.

# 49
  • Мнения: 41 223
А с тинейджър е най-скъпо. Представям си какво е ако са двама разнополови - трябват една двойна и две единични стаи. Споменът от годините без деца ще изглежда като блажена мечта.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 548
През соца на никой не му пукаше еднополови ли са, разнополови ли са децата. Имам двама братя. На море ходехме на бунгала или квартири. В най-добрия случай - децата в една стая, големите в друга. Били сме и петимата в една.
Имам едни познати с три деца. С триста зора ги навихме за палатки на планина. Жената все мислеше, че ще тича подир тях, че бяха малки. Нищо подобно. Всички деца в компанията си играеха заедно и вардеха най-малкия им. Като видяха, че не е толкова страшно, почнаха по-често да идват с нас.

# 51
  • Мнения: 11 188
Значи си по-скоро "стар ерген".

Пак не позна. Но изобщо не смятам да ти се обяснявам повече. Очевидно за тебе е важно да дълбаеш в детайлите, които човек ги е казал като пример, а не да гледаш общото.

p.s. И споко, имам карта. Бъди рахат

# 52
  • Мнения: 41 223
На море ходехме на бунгала или квартири. В най-добрия случай - децата в една стая, големите в друга. Били сме и петимата в една.

Може и така, разбира се, ама нали говорим за почивка, не за оцеляване в екстремни ситуации. Описаното от теб ми е по-скоро стискане на зъби докато мине, а не релакс. Поне за възрастните е така, един секс да не могат да направят за цяла почивка.

# 53
  • Мнения: 2 679
Ако говорим за социализма, а и после, това беше общоприетото. Все още има от соц бунгалата които се отдават под наем. В Ахтопол има едни които са 5 кв/м с две легла.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 613
Ох, стига с тоя соц. 30 години оттогава. Даже бунгалата в Ахтопол не са евтини.

# 55
  • София
  • Мнения: 4 548
Тогава просто нямаше голям избор. Сега стига човек да може да си го позволи, всеки може и в отделна стая да си е. Пак опираме до желание, можене и разбиране какво е почивка.

# 56
  • Мнения: 43
Почивката е несъразмерно по-скъпо занимание когато става въпрос за семейство с деца, така че освен да се похвалим и оплачем в темата - няма да се събере смислена информация.

Мои приятели без деца пътуват постоянно, при всяка удобна възможност - дълги уикенди, почивки на екзотични дестинации... Ние пътуваме винаги с децата и честно казано досега промоция на самолетни билети не съм улучила. В периоди на ваканции и официални почивни дни, билетите за "нискотарифните" са дори по-скъпи от стандартните превозвачи. Докато въпросните ни приятели могат да изчакат навалицата и да отидат на Малдивите по никое време, точно когато билетите са най-изгодни и цените на хотелите са по-ниски. Същото е и за местата за настаняване - чак отделни единични стаи на децата няма да взема, но пак бюджетът винаги е повече от х2.

Пак си пътуваме няколко пъти в годината, не се оплаквам, но бюджетът за това е сериозен (не става със спестяване от цигари и ракия). И определено не всички хора с деца около нас, дори трезвеници-непушачи с добри доходи, успяват да си го позволят.

# 57
  • Мнения: 1 429
Ние сме с 4 деца, тинейджър и три породени,едното е бебе на 5 месеца.Доходите ни са добри-ММ е международен шофьор,аз земеделски производител.И въпреки това най-много два пъти в годината ходим на почивка-пролетта за три дена някъде с вътрешен басейн заради децата и лятото четири дена на море.Първо ММ си идва за две три седмици и не винаги има време,второ подреждаме приоритетите,както беше споменато тук.В момента строим къща и ще ходим на почивка само пролетта.И наистина с деца е много по-скъпа почивката.Иначе от три месечни ги водим с нас,аз без децата никъде не отивам, правилно, неправилно,такава съм ,ще имаме предостатъчно време да  ходим без тях като порастнат и сами не искат да идват с нас.Другият момент,все ми харесват скъпи хотели,но никога не отиваме в тях, незнам,свидят ми някак парите,живяла съм в голямо нямане и затова може би,като си представя,че с тези 500 лв, които ми искат за една нощувка ще изкарам някъде три дни и се отказвам.
Виж родителите ми ходят постоянно.Доходите им са добри и обикалят в Бг и в чужбина.Може би ок.4-5 пъти в годината ходят.Но те като цяло са си с доста модерни разбирания за живота.

# 58
  • София
  • Мнения: 13 372
Ние ходим по почивки, но рядко цялото семейство (6 човека) заедно. От една страна, заради разликата във възрастта на децата, но от друга страна е и финансовият фактор, както и логистиката.
Когато ходим заедно, трябва да вземаме 1 двустаен апартамент + 1 двойна стая или 2 студиа.
Никога не ни е спирало това да отидем на почивка с малко бебе и нашите сме ги водили от съвсем малки. По-скоро сега е проблемът, че на големите вече не им е интересно с нас, а и си имат техен живот.
Към момента ние съчетаваме различни кратки почивки, за да може всички да са доволни.  Ние със съпруга ми си правим веднъж на няколко месеца кратки екскурзии в страната или в чужбина само двамата. Имаме близко семейство, които имат туристическа агенция и те винаги ни се обаждат, когато имат добри оферти за разширени уикенди извън страната. Обичайно посещаваме "по-тривиални" дестинации - т.е. Европа, а на екзотични места сме били едва няколко пъти и то по определени поводи. Напоследък открихме почивката на санаториум, понеже съпругът ми има гръбначни проблеми и има право на направление, а аз си доплащам. Последните години аз ходя само с двете големи дъщери няколко пъти в годината за по 4-5 дни на почивка по женски. Отиваме обикновено в някое планинско градче и наемаме апартамент за гости или отсядаме в някой семеен хотел. Лятото имаме предимството свекърите ми да притежават 2 малки апартамента близо до хубав плаж на морето и така водим малките деца спокойно на море за по-дълго време, без да мислим за нощувките. През пролетта и есента обичаме да ходим във Велинград, Хисаря, Панагюрище, Троян. Там винаги водим с нас по-малките. Зимата ходим на ски, но рядко оставаме с преспиване. Преди няколко години купихме малка вила и там също си почиваме поне 1 или 2 уикенда в месеца. Откакто най-голямата дъщеря учи в чужбина, а предстои заминаването и на втората, имаме повече поводи да пътуваме до там, а дори планирахме наесен да изкараме поне 10-тина дни. Уви, заради Короната, засега отпада този план, а дъщеря ни се прибра за известно време, заради карантината.
Близките и познатите ни си позволяват почивки и пътувания далеч по-често от нас, но средата ни е такава. Не пием (не броя чаша вино веднъж в седмицата), не пушим, движим се основно пеша, не си падаме по безсмислен шопинг. Обичаме да харчим парите си за театри, концерти и пътувания.

# 59
  • Мнения: 12 297
Като самотен родител с две деца за повечето оферти не важат намаленията за деца и най-много да получа 20% отстъпка на дете от цената на възрастен. Затова търся оферти, при които двете деца плащат по 50%. Така цената излиза като за двама възрастни без дете, но изборът ми е ограничен.

Общи условия

Активация на акаунт