Боя за коса - Blond46 - Клуб на блондинките

  • 39 218
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Аз също не съм доволна от Алфапарф 7,21 с 9 процента оксидант се правя за трети път. Ама нищо виолетово няма в косата ми, нито грам. Чак вече се чудя при мен ли е проблема или са сменили нещо формулите. Чак жената от магазинчето се чуди как този цвят, с който ме вижда е постигнат със 7,21.

# 721
  • Мнения: 4 734
Аз също не съм доволна от Алфапарф 7,21 с 9 процента оксидант се правя за трети път. Ама нищо виолетово няма в косата ми, нито грам. Чак вече се чудя при мен ли е проблема или са сменили нещо формулите. Чак жената от магазинчето се чуди как този цвят, с който ме вижда е постигнат със 7,21.

Не е само с тази боя така. Напоследък развалиха доста от боите, които ползвах преди. Преди постигах с 8.1 хубав пепелен оттенък, сега - не... Две бои сменям и не и не... Пробвала съм и с 8.21 и пак жълтее и това е (даже повече от 8.1)...

Да попитам Вела колестон и Кюн хубави бои ли са, в смисъл трайни ли са и дали са щадящи или идват по-силни? И по принцип по-тъмни ли идват от номера си?

# 722
  • Мнения: 604
Здравейте, блондинки Flowers Hibiscus От седмица и половина съм с балеаж, който почва от доста високо и покрива напълно дължините. Фризьорката го направи уж да не е стряскаща промяната (така като гледам май е 8-ца), ама мамка му..на трето измиване съм и вече почвам да оранжавея ужасно! По начало исках неутрален/перлен нюанс, но тя ме направи с топъл нюанс. Много е трудно да хвана на снимка точния нюанс, но е нещо подобно:
Скрит текст:



Трябва след една седмица да ходя да ме матира пак (не разбрах точно защо толкова рано), и уж щяло да е по-пепелно/неутрално тогава. Има ли шанс това оранжавеещо нещо да стане неутрален цвят? Заглеждах k.blonde тонера на Lakme в цвят Перла и се чудех дали ще свърши работа върху оранжеви дължини? Взех си Brass-off на Матрикс, ама грам ефект не видях за момента, може би защото не е паднала напълно боята от матирането.

Обмислям вариант и за обливка с боя (например Lakme Collage 9/32 или 9/60), дали ще има ефект върху моята (предполагаема) 8-ца?

Като цяло исках нещо по-различно като нюанс да се получи ..и в момента тихичко си страдам Sweat Smile

# 723
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Момичета, взех си Wella koleston 12/81 но се чудя дали да си сложа и  за матиране, защото и него си поръчах.... да не стана много сива? Ще нанасям само в корени

# 724
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Валерита, дължините ти са към 9-ка, а коренът ти естествен ли е?
Доста рязка разлика има между корен и дължини. Аз не ги виждам да се преливат.
Тониращият шампоан на Лакме е много добър. И маската, също.

# 725
  • София
  • Мнения: 3 840
От моя опит, разните матиращи маски и шампоани дават видим ефект само върху коса, която е обезцветена минимум до ниво 9, 9 и половина. Може би същото важи и за матирането с боя. Трябва да се достигне бледо жълт цвят преди матиране, оранжев не е достатъчно.

# 726
  • Мнения: 604
Lady Brinne, да с естествен корен съм, с бейби кичурчета тръгващи от корена, които и те са почнали да ми оранжавеят. Когато ме бяха матирали, изглеждаше добре и прелято, ама почва да става странно) . Предполагам, че след още 2-3 измивания и ще придобие даже и жълт цвят.
Вече и аз се чудя, син или лилав шампоан ми трябва. Като пробвах Синьо-виолетовия шампоан на Матрикс, намазаните дължини придобиха зеленикав оттенък, който след измиване не се задържа. Имам чувствтото, че просто боята е оранжев нюанс, който пада не особено красиво. А е много възможно и аз да не правя разлика между оранжево и жълто Sweat Smile

Ето снимка и на корените:
Скрит текст:

# 727
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Моята коса е на ниво 8-ца и се матира без проблем, дори и с дрогерийните тониращи балсами - Леганца, Престиж, Елеа. Просто трябва да се стои поне половин час, а не както пише на опаковката.

# 728
  • Мнения: 1 600
И аз мисля,че косата трябва да е по-светла, за да имат ефект матирането. Напоследък в доста страници на колористи попадам на такива снимки преди/след.. оранжеви дължини и след това супер красиво русо. Предполагам,че става единствено с обезцветяване,но в добри ръце няма поражения.

# 729
  • Мнения: 604
Заглеждах и аз балсама на Леганза 91 Pearl, но по спомени от преди години, докато бях червенокоса, един от техните нюанси много ми беше изсушил косата и сега ме е бъз. Ще изчакам още една седмица да падне боята почти напълно и почвам с експериментите ..

# 730
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Валерия, така на цяла коса не изглежда зле. Може да вземеш матиращ балсам, да добавиш вътре някакво масло или зехтин и да постоиш така поне час - хем подхранване, хем матиране. Светли са кичурите и с 91 на Леганца ще се матира. Не ми изглеждат оранжеви, а по-скоро жълтеникави.
Иначе на Лакме маската за блондинки е по-силна и за десетина минути матира. И шампоанът - също, а моята коса е на ниво 8-ца, т.е. е по-тъмна от твоите кичури.

# 731
  • Мнения: 604
Lady Brienne, много ти благодаря за съветите! Със сигурност ще опитам и ще покажа..дано не се окепазя Satisfied

# 732
  • София
  • Мнения: 1 744
Интересно, тук четох толкова добри отзиви за матиращия шампоан на лакме а при мен така и не матира, хем стоях 15 минс с него.
Нямах абсолютно никаква разлика

# 733
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Сигурно е "въпрос на коса"... Не знам. Аз откакто си взех от него, а след това и маската - нямам проблем с неприятни отенъци и се боядисвам на 5 седмици вече, защото естествената ми коса е да кажем с половин тон по-тъмна и почти не си личи разлика. Само като вземат да светкат белите коси повече, тогава се мажа. Което е супер удобно. Освен това самият шампоан е много мек.

# 734
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Момичета шок и ужас при мен. Боясисах се с 12/81 на Вела колестон с 12% и сложих 15 мл от специсл мих перманентен цвят със същото количество оксидант ииии станах мнооого сива на места синя 🤦‍♀️. Никога вече. Много се чудих да сложа ли тая перманентна боя, голяма грешка. Надявам се да се измиии. Опитах да се снимам, но не мога да докарам истинският цвят.
Прикачам снимка

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 17:09 от Naraia

Общи условия

Активация на акаунт