Магията на изтока - тема 60

  • 12 374
  • 728
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 9 193
O,дрехите са....национална носия.При жените са си ОК,но мъжките.....Scream
Още се потрисам като видя дължината на епизодите,гледах един от почти час,но това два часа още ми се струва нечовешко и неморално.
Dung Duang Haruetai е общият им сериал с Тик и Кимбърли ,то там и брат му участва.Ако не се лъжа е първият им общ проект,ако не броим Навигатор.Почнал е на 5 март.
Марио порасна. Heart Eyes

Toва ли е Марк?
И защо никой не ми е казал да го гледам?В  2 часа на епизод снима,нали?

# 421
  • BG
  • Мнения: 4 456
Да, това е Марк, може да го гледаш в лакорна, за който дането споменава
 https://mydramalist.com/13865-kleun-cheewit
не помня обаче колко са дълги еп

# 422
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Шо, по тънката линия с имената при тях, защото Сони Чиба години наред, заради кариерата му, живееше в САЩ. Макеню и Гордън са родени в Лос Анджелис, там са израснали, учили, така че са много повече американци отколкото японци. Преди няколко години Сони Чиба решава да се върне с тях в Япония и така започват да се изявяват на островите.

Виж какво ни е направил днес нашият тайвански приятел. Купи за хранене, които светят. Жалко, че е доста далеч, можеше да го ползваме да ни прави разни неща за дома.



Смях, когато прочетох това...

Скрит текст:
Цитат
According to this, tvN 'A Piece of Your Mind' will end early with 12 episodes.
It was initially planned as a 16-episode drama, but the ratings keep decreasing. In addition to that, tvN's Monday-Tuesday dramas have never had ratings this low in two years

Този сериал е толкова тъп, че дори и 12 епизода са му много, след съкращаването от 16.
Едва издържах първите два, на втория дори заспах и приключих. Жалко за Чонг Хе Ин. След Prison Playbook само надолу.

# 423
  • Мнения: 9 193
My Dear Warrior
Избутах го до еп.10 и погледнах финалния епизод.
Зле.Много лигаво и с неадекватни герои.Сякаш всички са излезнали от комикс,а реално бяха само 3-ма и сякаш те бяха най-нормални. 
Резюмето беше хубаво и едни сандалки на главната.
Въобще няма да го коментирам повече.

# 424
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Брей,  лейт. Пенг много бързо ми се издигна в очите.
Скрит текст:
Напълно ориентиран за задкулисните игри на колегите си, конюнктюрите на работната си среда , ..... а и певчески талант излезе. 4,5 серии изгледани до тук. Доктор Го също готин човек/на място ми се вижда. Тези във втората килия на нашия герой не мога да преценя как са на фона на тези от първата килия. Пълно с главорези спор няма. И в цялата тази среда се оказваш за това , че си се притекъл на помощ на човек който са го нападнали и го насилват. А и нападнатия ти е близък- сестра ти в случая. Въобщееееееееее. Значи брата да стои и да набира полицията докато насилника действа. А и насиника не е да хукне да бяга като го сгащи братя ами се би, че и души...... Спирам, че ей на,  ще се афектирам пак от целия тоз абсурд.
А аз реших, че Пенг е като колегата си от първия затвор Prison Officer Jo игран от "нашия кор  психиатър" Sung Dong-Il Smile .

Ще го видя майстора какви купички ни е приготвил. Те има няма хубавите неща се оказват далече Wink

# 425
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Ааа, ще дойдеш и ти до мен, като фен на лейтенант Пенг.
Образ, който ми допадна най-много в чисто човешки план, най-близко до мен. Затова ми стана толкова любим.

Всичко знае и разбира многоооо добре затворническите порядки, а това, че постояно ругаеше със sae-kki и gae-sae-kki беше част от чара му, както и пеенето, в което беше, как да кажа... обаятелен, хаха.
Любимите ми корейски фрази, хаха. В епизодите звучаха постоянно, с поводи без повод, както си трябва в един затвор.
Лейтенант Пенг е по природа интелигентен човек, с много човешки качества, които липсваха на висшестоящите над него, като отвратителният Капитан На.
Той е съпротивата в затвора. Човекът, който се опълчи на злият На.

# 426
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Оффф,
Скрит текст:
тоз На и авера му шефа на затвора направо ме ..... Rage. Егати циниците, направо хора-боклуци. Те по-зле от не малка част от затворниците.

Преди забравих. Абе чукнах да видя творческия екип на този сериал дето ще го приключат скоростно по tvN. На сметката на сценариста пак стои още едно заглавие на малкия екран. Те ако ме питат масово трябва да го направят туй с туй обяснение по кор-телевизиите та поне малко от малко  knit  да напишат нещо, че то без сценарий ни е да снимаш , ни е да играеш. Tired

# 427
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Да, а на мен първият сериал на сценаристката ми е любим корейски и го помня само с добро - On the Way to the Airport.
И тук действието не беше кой знае колко забързано, но имаше някакъв смисъл - показа ни нагледно развод по корейски и драмата на главните герои, но в някакви нормални граници.
Главната двойка бяха зрели/ отговорни/ съзнателни хора, които не искаха повече да бъдат манипулирани от половинките си и да остават заедно, само защото "така е редно". Осмелиха си и направиха своя избор.

A Piece of Your Mind ѝ беше втория проект, но много му е отпуснала края или не си е взела хапчетата навреме. Гледаш и заспиваш.

# 428
  • Мнения: 790
Аз си гледам откъсчета в тубата без грам превод. Не ми трябва да знам какво си говорят. То малко или много е ясно Joy


Главната е голяма сладурана. Като кукла е.

Скрит текст:

# 429
  • Мнения: 6 767
Ели, това е откъс от Fated To Love You. Главната се казва Чанг На Ра/Jang Na Ra и наближава 40-те. Участва и в School 2013, който ти предложих, когато попита за Ким У Бин.

# 430
  • Мнения: 790
Да, аз си гледам откъсчета в тубата, че си е зрелище това нещо. Много красиви актьори.

Главната се казва Чанг На Ра/Jang Na Ra и наближава 40-те. Участва и в School 2013, който ти предложих, когато попита за Ким У Бин.
Сигурно има операция на очите, за да станат по-големи, но иначе е, както казваше баба ми, "кипра". С малка устичка. Като порцеланова статуетка е.

Че ми е писнАло да гледам джуки, честно. Отде дойде тая мода на големите джуки, отврат ...

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 10:23 от Elena Pau 663353

# 431
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 545
Новото видео на MCND (Music Creates New Dream).
Кръстила съм ги "новото Teen Top", защото са от същата компания - TOP Media на Анди от SHINHWA, а и стилът им един и същ с този на Ниел и сие. Дебютираха преди месец и нещо. Набор 2003 и 2004 са трима от тях (oле, мале).
Прослушах им главния вокал. Е, не е Ниел, нито Чунджи, но ми допадна. Има хляб в тези деца. Ще растат, ще се научат.
За танците - добри са, все пак са продукт на TOP Media. Tам школата е ясна.



Колкото и да е суша на корейската поп-сцена, все още преглеждам и преслушвам излизащото/ изгряващото ново.
Малко от тях наистина стават, но има хляб в някои хлапета, а и не знам от къде може да изкочи някой нов голям заек, който също като BTS след време да побърква лудите ф(п)енки.

Ду излиза утре от казарма. Ура. Съветвам го да започне веднага да снима Let's Eat 4. Стига се е мотал. Ще го гледам, защото близо две години без да му виждам муцуната - много са.
Героят Гу Де Йонг трябва да се завърне на екран. Повече мукбанг, повече.

# 432
  • Мнения: 790
Чакам след малко някъде да излезе новата серия на западното sci-fi, дето гледам ... и губя всякакво търпение. Иде да ми да отворя всичките спойлери и да ги прочета ...

И понеже едвам се сдържам, погледнах корейската азбука.

Ама тя хич не е трудна. За има-няма 10 мин разгадах половината от буквите в името Елена:

엘레나

Л-то го разпознавам, Е-то, Н-то, както и А-то.

Само в началото не мога да се оправя с тая буква. Има някакво правило, трябва да прочета.

이준기 - Дж-то го виждам, У-то, Н-то, Г-то, както и И-то ... Защо започва думата с кръгче ... Не знам.

Скрит текст:

Пълно изтрещяване, момичета.

장혁 = Дж а О  Йо К ... не мога да разбера Н-то къде са го сложили.


Научих също така, че Анйонг (Анйооонг) го казват за здравей.

안녕하세요 ...Аннйоо ... се ...

Аннйонхасео ...


Някои думи супер лесно се четат

나비 = НАБИ (пеперуда)
나라 = НАЛА (страна)
다리 = ДАЛИ (мост)


Трудната работа е, че трябва да се помнят, кои гласни се пишат до съгласната и кои се пишат под нея ...

Например О се пише под гласната.

도시 = ДОСИ (град)
소녀 = СОНЬО (момиче)


Обаче кръгчето ми бърка в здравето. Не знам, защо го пишат.

아가 = АГА (бебе)

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 13:57 от Elena Pau 663353

# 433
  • Мнения: 9 193
Ели,ето ти сериал как са създали корейскта азбука -Deep Rooted Tree
Кое sci-fi чакаш?

# 434
  • Мнения: 790
Ели,ето ти сериал как са създали корейскта азбука -Deep Rooted Tree
Аааааа, ми ще си го пусна значи.

P.S. Сега се сетих, че съм го търсела вече да го гледам, защото е с Чанг Хьок, мъжът, който може да те накара да вярваш в Бог Gift Heart

Страхотноооо.


В азбуката им има само 24 букви. Има и комбинирани съгласни и гласни, но не са чак толкова много. Не е като японската или, още по-зле, китайската азбука.

Корейската азбука ми прилича на руните на Викингите:
Скрит текст:

Разбрах кръгчето. То се слага, защото трябва да се образува сричка. Когато няма съгласна, например, го слагаме заедно с гласната, за да стане цяла сричка.

이 = И (зъб)

Гледайте сега, как до няколко часа ще почна да чета на корейски hahaha

Девс, но ти май не го гледаш. То е със Соноя Мизуно (татко японец, майка англо-аржентинка):
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 14:31 от Elena Pau 663353

Общи условия

Активация на акаунт