COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 819 526
  • 22 670
  •   1
Отговори
# 14 715
  • Мнения: 8 567
В момента чух по btv предложение за тестване на 7млн.българи. Ще струва 385 млн. общо. Включват се два теста. Капацитетът е 1700 човека на ден. Тестовете да се вземат още на летището. Отделно да обособят т.н. изборни секции за взимане на проби. Нужни са 200 нови апарата, при 100 налични. Основната цел е болните да стоят под карантина, а здравите дъ работят. Не съм генетик или вирусолог, но този план ми изглежда най- разумния, с реална грижа за обществото.

Това трябваше да направят преди месец, или поне преди две седмици, оттогава се прибраха стотици хора.
Сега кацат полупразни самолети.

# 14 716
  • Мнения: 2 394
Каква представителна извадка са 1000 души на 6 000 000.
Просто е смешно. Плюс това ще се доказва дали Е прекарал болестта, а няма да се тества дали е заразен.
Наистина ли не разбрахте защо им позволиха да направят това.
И след ДВЕ седмици пак ще ги тестват.
На какво основание твърдиш, че е смехотворно? Цялата социология и маркетинг почиват на извадковия метод, за да правят анализ на 6млн,8млн,80 млн.
И пак ще натъртя, размерът на извадката не е определящ за нейната представителност. Начинът, по който е създадена, я прави представителна.
Всеки стана специалист по всичко вече, ама нека да не хвърляме обвинения, че нещо е смехотворно, ако не сме подготвени с информация.

Ние социологическите извадки си ги знаем отдавна. Там резултата го поръчва плащащия.
За справка рейтингите на Нова и БТВ
Говоря за статистическа извадка.
Двете науки са коренно различни.

# 14 717
  • Варна
  • Мнения: 27
От мен тази сутрин един поздрав за компанията ни:

https://www.youtube.com/watch?v=Niyg_EkEz9Q

По всичко личи, че се отнасят с нас като с "дърва за горене" - пазят ни на сухо , да има ...  Общо взето втасахме я яко, и маята не е менте.

# 14 718
  • Мнения: 231
В момента чух по btv предложение за тестване на 7млн.българи. Ще струва 385 млн. общо. Включват се два теста. Капацитетът е 1700 човека на ден. Тестовете да се вземат още на летището. Отделно да обособят т.н. изборни секции за взимане на проби. Нужни са 200 нови апарата, при 100 налични. Основната цел е болните да стоят под карантина, а здравите дъ работят. Не съм генетик или вирусолог, но този план ми изглежда най- разумния, с реална грижа за обществото.
Добър план, но няма да го направят.

С капацитет 1700 проби на ден ще има да го изследват 10 години населението.

# 14 719
  • Мнения: 4 608
В Израел например, има обяснение за всеки един заразен, къде се е заразил. Има съобщения от рода на - този който е бил в еди кой си магазин/заведение, на еди коя си дата, в интервала от колко до колко часа, да се свърже с властите.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 10:16 от bubanka

# 14 720
  • Мнения: 2 394
Няма да има такава продавачка, не се тестват те. А и да се тества някоя положително, ще я оставят вкъщи и това е. Въобще няма и да се обсъжда къде и как работи, само ще чуем: жена от Ловеч е заразена. И това е.

А вие какво искате. Снимката на личната и карта ли. Айде престанете. Не искайте това което не искате и на вас да ви се случи.

# 14 721
  • Мнения: 1 601
Значи израелците много разумно дейстават. Така ако някой случайно е попаднал в даден квартал, на дадено място, на което после се окаже заразоносител лесно може да си направиш извода и да се самонаблюдаваш, и при първи симптоми ще си почти сигурен какво е.
P. S. April morning звучите все едно е срамно ако си заразоносител и хората, които евентуално са попаднали под риск ще те замерят с камъни. Не говорим за имена, а за локация, месторабота с цел по-бързо ориентиране и инфирмираност за предприемане на последващи действия.

# 14 722
  • Мнения: 1 424
В момента чух по btv предложение за тестване на 7млн.българи. Ще струва 385 млн. общо. Включват се два теста. Капацитетът е 1700 човека на ден. Тестовете да се вземат още на летището. Отделно да обособят т.н. изборни секции за взимане на проби. Нужни са 200 нови апарата, при 100 налични. Основната цел е болните да стоят под карантина, а здравите дъ работят. Не съм генетик или вирусолог, но този план ми изглежда най- разумния, с реална грижа за обществото.

Това е оня младеж дето наскоро обикаляше по ТВ студиата да си рекламира "харвардския" пробиотик "Proviotic" от лактобациликус отгледан в зеленчуков сок.. 10 таблетки изсушен сок от морков, 16 кинта. Но му признавам, че има дар слово..

# 14 723
  • Мнения: 4 042
Не мисля, че ще започнем да правим повече тестове. Така ще трябва да се приемат доста хора в болница (само със симптоми) и системата ще рухне. Няма и да почнем с бързите тестове, ако не ни накарат, а ЕС няма да го направи. Не случайно и по света вече гледат да не регистрират всички. Икономиките са на крачка от колапс.
Така е. Тъжното е, че само в Швеция и Холандия имаха очи да го кажат в прав текст на поданиците си. БоДжо и той опита, но си надцени електората (каква изненада, тези мъдри люде, които съзряха "краха на ЕС" и напуснаха "потъващия кораб"...). Това са непопулярни решения и не работят за рейтинга. Ще поиграем още малко театъра "ние ги ловим, те ги пускат", в останалите европейски държави имам предвид, не само у нас, и ще си дойдем на думата. За Борисов лоша дума не казвам, каквото решат в ЕС, това ще е, и дано да е още в понеделник. В интерес на истината дори добре се представи с твърдата си позиция относно "счупването на икономиката". Лошото обаче е, че основно за пари говори, а и на хората това им е в главите: пари, пари, пари. А пропускат, че парите се обезценяват като няма производство.

Ето ви храна за размисъл на тези, които смятате, че можем да се изолираме от света:
https://www.dnevnik.bg/evropa/2020/03/27/4046570_novata_realnost … ef=home_mainStory
Цитат
Новата реалност - пресните продукти в Европа ще са все по-оскъдни
....
Причините са различни, а проблемите - големи и комплексни. Има обявени програми за финансово подпомагане, но не достигат стотици хиляди сезонни работници по ниви и оранжерии, трупат се проблеми с транспорта - от торове до готова продукция, а пред скъсване са вериги на доставки от Африка - заради карантина на местното население или недостиг на контейнери.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 10:21 от bubanka

# 14 724
  • Мнения: 8 815
Според мен: всички, които мислят, че са го преболедували, да си отговорят на въпроса: преболедуваха ли заедно с вас всички от семейството? Защото е адски заразно и шансът другите да не се хванат е почти нула. Особено като не сте се изолирали у дома.
Втори въпрос: преболедуваха ли заедно с вас повечето ви колеги и роднини, с които сте се срещали в близък контакт? Ако не, значи няма как да сте карали, защото щяхте да заразите поне половината от тях, ако не и повечето.
Мисля, че тези, които са изкарали нещо гадно, е бил грип тип В, който беше особено гаден тази година.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 10:17 от bubanka

# 14 725
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Според мен: всички, които мислят, че са го преболедували, да си отговорят на въпроса: преболедуваха ли заедно с вас всички от семейството? Защото е адски заразно и шансът другите да не се хванат е почти нула. Особено като не сте се изолирали у дома.

Това, което пишеш противоречи на това, което се регистрира у нас и по-света. Много заразени са един в семейство. Пък даже и единици в град

# 14 726
  • Мнения: 2 394
за мен изводът е следният - не искаме да харчим пари да разберем ние как сме, затова гледаме другите. Хем декларираме, че искаме да откриваме повече болни, хем правим малко тестове.

Ами да истината е че няма пари.
И всички знаят защо но не спират да искат.
Айде сега да спрат да искат тия дето са били съгласни да ги осигуряват на 500 лева, но да взимат 1000.
Да спрат да искат тия ЕТ дето независимо от дохода се осигуряваха на минимална сума.
Да спрат да искат тия с фалшивите тестове.
Сега сивата икономика ни се връща и ще си сърбаме това което си надробихме.
И според мен претенции в момента трябва да има този който работи, който дава нещо за държавата. Защото го прави за всички в тая страна.

# 14 727
  • Мнения: 2 350
Не всеки прави пневмония обаче, без такива прогнози, по-точно пророчества. Иначе съм съгласна с другата част на поста - Ако бяхме преболедували вируса, хората около нас също щяха да са го минали. Още не сме, колкото и да ни се иска.

# 14 728
  • Мнения: X
С ВЪПРОС!
Някъде има ли, и къде мога да видя статистика колко болни има/са минали през лекарски кабинет досега,  от обикновените грипни щамове за сезон 2019-2020г.?


Че вече не знам какви "кодови" думи да задавам на гугъла...изкарва ми само инфо за короната.

# 14 729
  • София
  • Мнения: 11 485
От семейството на Домусчиев само той беше с положителна проба. И не е единствен случай.

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 10:18 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт