Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 144 134
  • 1 727
  •   1
Отговори
# 1 575
  • София
  • Мнения: 3 211


Благодаря Ви.
Не, не стана дума за обрязване.
По принцип, кожата се е отпуснала доста в следствие на досегашното лечение и може да се заголва почти изцяло. Продължаваме мазането заради това "почти", защото преди да му се появи проблемът, се беше забелил сам изцяло. Детето е на 3 г.
[/quote]

Останал съм с погрешно впечатление за възрастта. При това състояние продължавайте.

# 1 576
  • Мнения: 5
Здравейте, проф. Бранков! Бих искала да попитам след операция на ингвинална херния при вас в Токуда дали се налага хоспитализация, евентуално колко дни е и горе-долу в какъв период се възстановява детето ( на 3 години е). Как се организира и самата операция, идваме на преглед при вас и ни насрочвате дата евентуално след колко време? Направих запитване в Токуда, но не успях да получа отговор. Благодаря ви предварително.

# 1 577
  • София
  • Мнения: 3 211
Здравейте, проф. Бранков! Бих искала да попитам след операция на ингвинална херния при вас в Токуда дали се налага хоспитализация, евентуално колко дни е и горе-долу в какъв период се възстановява детето ( на 3 години е). Как се организира и самата операция, идваме на преглед при вас и ни насрочвате дата евентуално след колко време?
Пътеката е 3 дни, но няма пренощуване. Детето още на другия ден ще бъде във форма, а след свалането на конеца на 7-я ден има още 5 - 7 дни почивка. Трябва да дойдете на преглед и да определим дата за операция в период след 20 дни.

# 1 578
  • Мнения: 551
Здравейте доктор Бранков имам бебче на 1м и 5 дни , преди малко докато го сменях забелязах това , дали е нещо притеснително . Благодаря

# 1 579
  • София
  • Мнения: 3 211
Не мога да преценя. Трябва ви дерматолог.

# 1 580
  • Мнения: 95
Здравейте д-р Бранков
Дъщеря ми е на 14г. и от бебе е с хроничен
запек и твърди като топчета изпражнения(фекалом)
През годините е изпила много лаксативи, клизми...Винаги гледам да приема повече течности, течна храна, разхлабващи плодове, фибри - и нищо не помага. За съжаление и откриха и Инсулинова резистентност и това ограничава приема на плодове.
Последните месеци са кошмарни за нея.Вече 3 пъти ходим на спешен кабинет с кръв в изпражненията, веднъж беше с черни изпражнения и фисури.В момента е на Бизакодил свещички(които не и действат като преди) и Цикатридина свещички.
Има ли лечение на това състояние - фекалом?
Какво мога да направя за да облекча състоянието на дъщеря ми?
Благодаря Ви!

Последна редакция: пт, 01 мар 2024, 13:41 от tendenz

# 1 581
  • София
  • Мнения: 3 211
Разбирам ви добре. Толкова много лекари са Ви съветвали, така че аз не знам какво да добавя. Моментното спешно състояние може да се преодолее само с дълбоки очистителни клизми. Това би трябвало да направят в отделение по детска хирургия. Аз лично не мога да Ви помогна. И по принцип с такива проблеми се занимават детските гастроентеролози.

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 11:29 от Рaдост

# 1 582
  • Мнения: 95
Благодаря Ви д-р Бранков!

# 1 583
  • Мнения: 1




Здравейте, моля за консултация, по повод два козметични дефекта на синът ми, роден е 2019г, с детски аутизъм е, бихме искали да оправим пръстчетата на крачето, понеже не му е комфортно, а и от скоро започна да го боли и това на главата му, от раждането го водят козметичен дефект “подгъната кожа”, тъй като има прищипана коса, от едната страна му е доста опънат скалпа, и почти няма коса на това място. Моля за вашето мнение, дали би могло да се поправи и дали могат двете неща заедно да се направят?

# 1 584
  • Мнения: 1 114
Здравейте, д-р Бранков,
Пъпчето на синът ми (2 години и 5 месеца) понякога се зачервява, може би през няколко месеца. Слагам му крем Бепантен и за една вечер се оправя. Смятах, че е от запарване при спане, ако му е много топло, спи по корем, а отдолу има гумиран протектор. Случвало се е да има и жълтеникав секрет. Снощи обаче след къпане забелязах, че освен зачервено изглежда по-различно от нормално. Почистих със спирт, на сутринта вече не беше така "отворено". Освен това снощи цялото коремче изглеждаше доста подуто, но детето си беше весело и игриво без признаци на дискомфорт. Искам да попитам има ли място за притеснение според Вас и как да процедирам:

# 1 585
  • София
  • Мнения: 3 211
Здравейте, моля за консултация, по повод два козметични дефекта на синът ми, роден е 2019г, с детски аутизъм е, бихме искали да оправим пръстчетата на крачето, понеже не му е комфортно, а и от скоро започна да го боли и това на главата му, от раждането го водят козметичен дефект “подгъната кожа”, тъй като има прищипана коса, от едната страна му е доста опънат скалпа, и почти няма коса на това място. Моля за вашето мнение, дали би могло да се поправи и дали могат двете неща заедно да се направят?

За крачето се консултирайте с детските ортопеди от Института на „Горнобански път“.
Относно главата не мога добре да преценя.

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 11:29 от Рaдост

# 1 586
  • София
  • Мнения: 3 211
Здравейте, д-р Бранков,
Пъпчето на синът ми (2 години и 5 месеца) понякога се зачервява, може би през няколко месеца. Слагам му крем Бепантен и за една вечер се оправя. Смятах, че е от запарване при спане, ако му е много топло, спи по корем, а отдолу има гумиран протектор. Случвало се е да има и жълтеникав секрет. Снощи обаче след къпане забелязах, че освен зачервено изглежда по-различно от нормално. Почистих със спирт, на сутринта вече не беше така "отворено". Освен това снощи цялото коремче изглеждаше доста подуто, но детето си беше весело и игриво без признаци на дискомфорт. Искам да попитам има ли място за притеснение според Вас и как да процедирам:


Пъпчето трябва да се почиства основно в дълбоките гънки с клечка за уши и сребърна вода. По-точен отговор мога да дам при преглед.
Сребърната вода не може да се използва дълго време, защото оцветява кожата. Може да използвате лавандулов спирт.

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 11:30 от Рaдост

# 1 587
  • Мнения: 1 114
Благодаря за бързия отговор!

# 1 588
  • Мнения: 4
Здравейте проф. Бранков,

От една седмица синът ми, който е на 22 месеца има странни зачервявания по подмишниците и в последствие в областта на гърдите и корема. От няколко дена почнаха да се появяват и по краката му.   За щастие не е вдигал температура и няма никакви други симптоми, евентуално лек сърбеж.
Ползвам Бепантен крем срещу екзема..

Благодаря предварително.

# 1 589
  • София
  • Мнения: 3 211
Идете на преглед при дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт