Провалени планове покрай COVID 19

  • 7 220
  • 72
  •   1
Отговори
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Важното е да сме живи и здрави, но нека да си направим поле за мрънкане. Какви  ваши планове за пътуване са провалени или неясни заради пандемията? Смятате ли да ги осъществите все пак, когато всичко това свърши? Или ще подкрепите българския туризъм?
Ние, както никога, поради други обстятелства не бяхме планирали почти нищо. На мъжа ми му беше отменен полет до България (и да не беше, пак нямаше да пътува в тази обстановка) през април, където щеше да постои една седмица. Чакаме да му върнат точки от авиокомпанията. Мислехме да ходим до Испания през май, но не бяхме резервирали нищо.
Много мои познати имаха далеч по-грандиозни планове - Япония, САЩ, Южна Америка...месеци очакване, подготовка, екипировка...
Когато всичко това свърши, как ли ще изглежда туризмът? Очаквате ли фалити на авиокомпании или драстично увеличение на цените на билетите?

# 1
  • Мнения: 10 993
Резервирах и платих Дубай за мен и мъжът ми за април. Всичко пропадна, няма да върнат парите. Предлагат ваучер или друга дата до края на 2021 г. Аз съм съгласна, но ако фирмата фалира?
Мисля да взема ваучер, пък министърката каза, че щели да пренасочват тези с ваучери от фалирали туроператори, към други?
Резервирах Дубровник за края на май и там пропадна. Ама там съм дала сам капаро, така че не ме е толко яд.

# 2
  • Мнения: 6 872
Не беше официално планирано, но мисля, че за дипломирането ми годеникът ми щеше да ме изненада Joy с уикенд в Лондон и посещение на Света на Хари Потър, понеже съм луда фенка от дете и истиснки представител на Поколението Хари Потър. Мъчно ми е, че не стана, понеже за почти никъде не съм ходила из чужбина освен Германия, къдетео живеем. Майната му, ще мине и това. Има хора, които са вложили много пари и усилия и сега те се провалят.
По-големият провал е планираното ни пътуване към България през април за планиране на сватба и ремонт, както и преместенето ни обратно края на май.

# 3
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Кристина, неприятно! Първо да кажа, че никога не съм ходила никъде с туроператор, обичам сама да си планирам всичко, затова и мнението ми може да е лаишко, но:
Между ваучер или смяна на дата не е ли по-добре да избереш смяна на дата и да си получиш точно същия пакет, който си искала и платила?
Няма ли вероятност после да променят цените и този ваучер да покрие само част от пакета и да се налага доплащане?
От друга страна пък ваучерът ти дава гъвкавост и може да смениш дестинация, продължителност и т.н.... Все пак никой не знае кога и къде ще може да се ходи...

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 13:59 от Мартини

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Планираме да сключим църковен брак през юни, на 20-та годишнина от гражданския брак. Тези планове още ги имаме, надявам се да ги осъществим.
Пак свързано с годишнината ни, планирахме през ноември- декември почивка в Доминикана. На този етап нямахме нищо резервирано или платено, но сериозно започнах да се замислям дали изобщо да предприемем това пътуване.
Другата седмица очаквахме на гости наши приятели от Бг. Полетът е отменен, върнаха парите.

# 5
  • Мнения: 10 993
Аз предпочитам с агенция. В момента нищо не работи, така, че нищо не мога да направя.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 977
Вчера имах рожден ден, бяхме планирали да сме в чужбина с мъжа ми. Естествено не стана.
Имахме планове за пътешествие през пролетната ваканция - няма да стане.
Имаме 12-класник, нищо не се знае още за матурите и абитуриентските балове.
Имаме планове и за лятото, дано не се провалят всичките.

# 7
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
змия, Честита да си! И дано поне летните планове да се осъществят! При абитуриентите май става доста сложно...
Тарталета, Ехее, сватба! Доминиканска р-ка! Стискам палци да си ги направите даже още по-хубави!
Welt, Сигурно годеникът ти ще съумее да те изненада истински с такова пътуване по-нататък. Другите неща явно се отлагат... но пак ще си ги изпълните.
christina1980 Изобщо не съпоставям вариантите с/без агенция, просто претеглях плюсовете и минусите в твоята ситуация какво да избереш - ваучер или смяна на датата...

# 8
  • Мнения: 514
През февруари имах юбилей и планирах през март с ММ да отидем на екскурзия в Испания-Андалусия . Всичко пропадна,6 месеца подготовка,четене ,резервации.Загубих парите от самолетния билет на отиване,този на връщане го отмениха и ми дадоха ваучер. Иначе имах билети за Алхамбра,за скоростен влак и автобуси-браво на испанците ,всичко ми върнаха. И от ARBNB ицлязоха много точни-върнаха ми парите,въпреки изтеклите срокове за анулиране .
Да сме живи и здрави-другата пролет мисля все пак да отидем .Дано в Испания се оправи положението и да няма повече жертви,горките хора .
За октомври 2020 г. имаме резервация за Турция ,дано поне тя се осъществи ,моля се !

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 14:36 от medlab

# 9
  • Мнения: 6 992
Ние като по чудо тая година решихме никъде навън да не ходим, да стискаме парите, за да изплатим ипотеката догодина предсрочно.  Имаме само една резервацийка в България за края на август, дотогава сигурно ще може да се ходи поне из България. Евентуално още един - два уикенда в България ще направим.

# 10
  • Мнения: X
Привет на всички. И ние се бяхме ориентирали по Испанско. Живяла съм там 2 години и ми е любимо място да се откъсна за малко от реалността. На половинката му хареса по-миналото лято като ходихме, та за това моя милост се нае да изпипва детайлите по заминаването.

Планът бе задействан от Януари. Намерихме билети, къде да нощуваме (едно уютно апартаментче в Мадрид). Дори взехме и билетите за Зоологическата градина.

В един тефтер си бях начертала как да разпределим дните, че и някой и друг музей да се посети. Половинката е фен на технологиите и науката, та избрах  да отидем в едноименния музей на Технологията и науката.

Писах на приятелите си там и се разбрахме да пием по нещо дори и за час.

Предисторията с билетите е, че аз от "интелект" си блокирах картата и трябваше да отида до банката, която е на 5 минути от нас. Състоянието ми беше ток и жица - на 3ти ден след изваден ретинирал мъдрец.

Споделих на служителката, че се опитах да си крада от моите пари и са ме хванали. Засмя се жената и даде едно рамо.

Иначе, за сега всичко ни върнаха като пари, а от самолетната компания използвах опцията да са добавени като кредит баланс в акаунта ми.

Така или иначе, живи и здрави, ще се пътува като мине всичко.

Положитено съм настроена, макар и да помрънквам. Моят ми казва: "Нищо не е изгубено, просто е отложено малко във времето."

# 11
  • Мнения: 1 527
Имаме две пътувания през лятото, изцяло платени. Едното е в края на юни, началото на юли - 8 дни в Москва и Санкт Петербург. То е подарък от целия колектив на фирмата за юбилея на мъжа ми миналия септември. Другото е моя личен подарък към него - 9 дни в Прованс през втората половина на юли.
Засега нищо не сме предприемали по отмяната на пътуванията, все още имаме надежда, че може да се случат. Много ми се иска да е така Blush

# 12
  • София
  • Мнения: 9 281
На мен ми пропадна специализация, която ми трябва, за да се дипломирам, трябваше да замина на 5 април.... Нямаме идея какво ще стане сега, дали ще ми позволят да се дипломирам без специализацията или ще се наложи да отложим всичко... На всички други планове майната им, но за специализацията ме е яд.

# 13
  • Мнения: 758
Пропадна ми една конференция в Полша през февруари. Едно четиридневно пътуване в северна Италия през март. Върнаха ми парите от хотела, но самолетните билети не. Имам планувани две седмици на Ланзароте малко след Великден, но това отпада също. Засега ми върнаха парите от хотела и от единия полет. Обратния обаче още не са и може да пийнем по още една студена водичка и с него.
Последните две седмици на юни имам купени билети до Рига за една обиколка на Балтийските държави и после връщане от Санкт Петербург на 30 юни. Не знам дали ще ги има тези полети изобщо. Силно се надявам поне това пътуване да се осъществи. Но и малко се страхувам да не остана някъде в Русия под карантина, че това ми звучи като някакъв ужас. Има вероятност и сама да си отложа пътуването. Майната им на парите! Дано да се нормализират нещата до тогава.

# 14
  • Мнения: 992
Моите планове в сравнение с вашите бяха доста скромни- Братислава, Бърно и Будапеща за средата на април. Не ме е яд чак толкова защото това са дестинации, които са достъпни и могат да бъдат посетени винаги. Лошото при мен е, че работя в сферата на туризма. Други години още през април започвах работа. Имахме много туристи, румънци най-вече.  Сега не знам как ще се оправя ако изобщо няма летен сезон. Харесвах си работата защото работех 6 месеца и през другото време пътешествам Simple Smile Все пак се надявам до средата на юни всичко да е отминало.
Днес ни върнаха парите за билетите, автобусните между градовете също.
Тъкмо бях подхванала градове с Б Simple Smile Съвсем случайно се получи, че последните ми пътувания бяха до Букурещ, Барселона и Бергамо и тамън виках хайде още три да добавя. Simple Smile
Discobiscuit, вярвам, че ще осъществите пътуването си през юни. Vetrena вие също би трябвало да осъществите вашите.  Кофти е, и аз много се бях настроила...

Общи условия

Активация на акаунт