Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 207 743
  • 2 606
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 73
Направих нещо като скица на лист, тъй като нямам достъп до компютър сега. Ще се радвам ако ми помогнете с това къде да разположа по-тъмните плочки, а и малко от декорацията. Банята е около 2м на 2м..

Ах, че хубава идея за въпрос и плочки!
Какъв цвят ще бъде подът?
Според мен часта на душа да бъде със сивия патерн и да оформи нещо като душ кабина. Ленти от тях може да има и там, където е тоалетната. Моят любим светлосив цвят може да е навсякъде в банята. Питам за подът - ако е тъмен, може "да плъзне" по стената вертикално 1. по стената до вратата, 2. по отсрещната стена, между частта на мивката и частта на тоалетната, на чупката между душа и тоалетната.

Но много ще ми бъде интересно решението на специалиста. Simple Smile
На втората снимка която съм прикачила с плочките, отдолу има една мъничка плочка, това ще бъда пода. И ще бъде голяма няма да е такъв размер. Притеснението ми е да не стане много тъмна и студена банята и заради това искам да има минимално от най-тъмното сиво. Благодаря за идеите!

# 736
  • SF
  • Мнения: 21 564
Ами най-тъмносивото остава на пода, така или иначе. По стените това тъмносиво, ще стесни визуално банята. Но пък е хубаво за чупки и да прави връзка с пода. Има много комбинации за 3 цвята плочки в нета.
Аз също можех да избирам много тъмносиви плочки за моята баня, но не купих нито една.

# 737
  • Мнения: 6 565
Не мога да видя добре подовата плочка, но според снимката не ми пасва шарената и с тъмносивата, тъй като изглежда с някаква шарка и тя?

# 738
  • Мнения: 73
Не мога да видя добре подовата плочка, но според снимката не ми пасва шарената и с тъмносивата, тъй като изглежда с някаква шарка и тя?
Ами да, подовата изглежда все едно е нещо смесено между бялата и сивата. И по скоро е тъмна или поне така изглежда, аз все още не съм ги купила така че започвам да се замислям дали да не избера някоя по-светла която ще си отива

# 739
  • Мнения: 6 565
Според мен ако държите да участват и трите вида от паното, подовата плочка трябва да е без жилки, без дървесен ефект, без точки и тн-абсолютно едноцветна.
Или си намерете подобна тъмна за под, а за стените ползвайте светлосивата и шарената.

# 740
  • Мнения: 9 034
Здравейте, Диана и компания 😃
 Банята е около 2м на 2м.. Благодаря!
[/url]
банята ти е малка, и според мен, геометричните шарки не са подходящи. Много са ти едри триъгълниците, търси дребни мотиви, които отдалече(5-10м) изглеждат почти като един цвят. Ако много държиш на фигури, използвай едноцветни релефни плочки, тогава може и с големи триъгълници. Със сиви стени няма да изглежда въобще добре, ще стане тъмно (не знам има ли прозорец), подът може да е с малката сива плочка, бял под много трудно се поддържа винаги чист. Даже си мисля въобще да зарежеш сивото, а да се ориентираш в цветове в бялата гама с някакъв нюанс - слонова кост, мн светло розово, мн светло сиво, бежаво, много бледо синьо също.

Скрит текст:
Тази снимка показва пак триъгълници, но не толкова натрапчиви. Всичко е в бялата гама. И сивото на пода е много по-нежен вариант.

Скрит текст:
Отново някаква декорация в бяло, сив плот и сив под. Черно не внасяй, при положение, че вратата е венге.

Скрит текст:
Тук в леко розово с 2 вида плочки, но много близки и едва забелязващи се шарки.

Скрит текст:
 
Даже въобще не са нужни шарки, душ кабината, ако може купи само стъкло без рамки, за да не начупваш лините.

Скрит текст:
тази баня е пример за лошо изпълнение, защото е малка и по-добре щеше да е изцяло в светлите плочки (ако можеш да си я представиш). Вертикалните шарки я правят по-висока, но и по -тясна.

Скрит текст:
и това е предложението как да направиш сива баня с вертикални тъмни плочки, но и цяла бяла стена!,  много важен елемент е хоризонталната шарка! (евентуално там триъгълниците, но не по-висока ивицата  от 10 см) - тази ивица обединява композицията и оптически разширява малко  банята.

# 741
  • Мнения: 4 397
Частта с душа може да е в тъмни плочки, а останалата част в по-светли?
И това мислих като вариант, но пък ме спира това, че водата е много варовита и предполагам, че това сивото ще остава на бели петна постоянно. Първоначалната ми идея беше, тъмно сивите плочки да са насреща на стената с мивката и тоалетната, но се колебая.

Тогава обратното - светли плочки на душа и тъмни в останалата част. С бели мивка и тоалетна и бели шкафчета на черен фон ще е чудесно. И бяла зона за душа.

# 742
  • Мнения: 73
Скрит текст:
Здравейте, Диана и компания 😃
 Банята е около 2м на 2м.. Благодаря!
[/url]
банята ти е малка, и според мен, геометричните шарки не са подходящи. Много са ти едри триъгълниците, търси дребни мотиви, които отдалече(5-10м) изглеждат почти като един цвят. Ако много държиш на фигури, използвай едноцветни релефни плочки, тогава може и с големи триъгълници. Със сиви стени няма да изглежда въобще добре, ще стане тъмно (не знам има ли прозорец), подът може да е с малката сива плочка, бял под много трудно се поддържа винаги чист. Даже си мисля въобще да зарежеш сивото, а да се ориентираш в цветове в бялата гама с някакъв нюанс - слонова кост, мн светло розово, мн светло сиво, бежаво, много бледо синьо също.

Скрит текст:
Тази снимка показва пак триъгълници, но не толкова натрапчиви. Всичко е в бялата гама. И сивото на пода е много по-нежен вариант.

Скрит текст:
Отново някаква декорация в бяло, сив плот и сив под. Черно не внасяй, при положение, че вратата е венге.

Скрит текст:
Тук в леко розово с 2 вида плочки, но много близки и едва забелязващи се шарки.

Скрит текст:
 
Даже въобще не са нужни шарки, душ кабината, ако може купи само стъкло без рамки, за да не начупваш лините.

Скрит текст:
тази баня е пример за лошо изпълнение, защото е малка и по-добре щеше да е изцяло в светлите плочки (ако можеш да си я представиш). Вертикалните шарки я правят по-висока, но и по -тясна.

Скрит текст:
и това е предложението как да направиш сива баня с вертикални тъмни плочки, но и цяла бяла стена!,  много важен елемент е хоризонталната шарка! (евентуално там триъгълниците, но не по-висока ивицата  от 10 см) - тази ивица обединява композицията и оптически разширява малко  банята.
Ехаааа.... Благодаря! Още повече ме вкарахте в размисли и страсти 😃 така или иначе нямам много време да реша така че.. 😃 Благодаря за изчерпателния отговор и за труда.. 🥰

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 02:11 от AnMary

# 743
  • Мнения: 82
Много е хубава кухнята. Аз също не смея да сложа ламинат в кухнята, иначе е чисто, лесно, бързо - щрак-щрак и е готов.
Аз съм имала случка с пералнята, която е на същото място като твоята и тогава закачих обица на ухото - ламинат в кухня? - не е добре!
В кой град се намира тази кухня?

В София

# 744
  • SF
  • Мнения: 21 564
Освен да споделиш кой я направи с някакви контакти? Simple Smile Може и на лични съобщения.

# 745
  • Мнения: 82
Моята баня е с подобна идея, само че вместо сивите плочки, акцентът е с тъмно сини. Другите плочки са бели на квадратчета, а не на триъгълничета, но идеята е горе-долу същата Simple Smile Ще прикача снимка да видиш. Колоната зад тоалетната е синя, както и една колона точно където е мивката- плочките са 61см и просто заспаха на мивката. Душовата част е оградена, така да го кажа, с плочките с малки квадратчета. Останалите стени са чисто бели и подът е бял. Мисля, че се получи много свежо, като размери е дори по-малка от твоята: 1,80м на 1,80м. Тъмно сините плочки се чистят ужасно и се радвам, че не са около душа Grinning
За толкова малки бани според мен е добре, ако има тъмен цвят да е само за акцент и то в минимално количество. Иначе аз ОБОЖАВАМ тъмно синьото и ако зависеше от мен щях да направя целия апартамент в тъмно синьо Grinning
Но е добре да има някой да те спира от подобни приумици.

Скрит текст:

Скрит текст:

# 746
  • София
  • Мнения: 8 318
zy_atanasova, страхотно се е получило. Много ми харесаха различните фуги на сините плочки.

# 747
  • София
  • Мнения: 691
Преди известно време бях писала за съвет относно цвета на плочките в кухнята: дали гранитогрес имитация на дърво или друг тип и как да ги разположим в общо помещение с хола.

Относно това дали е добре да е гранитогрес в кухненската част: аз вече изтървах една чаша с вода, а още не сме се нанесли Grinning Малко съм си непохватна. На който не му се е случвал да разлее супа или да изтърве чаша с вода може да сложи ламинат/паркет в цялото помещение, но аз не бих рискувала, познавайки себе си.

Много се радвам, че успешно завършихте проекта си. Желая Ви много щастливи мигове там!

# 748
  • София
  • Мнения: 691
Госпожо Кръндева, уточних, че е възможно да се направи комбинация между практично и красиво, но ако човек иска да заложи на паркет (естествено дърво), това е по-скоро красиво, отколкото практично. Същевременно за мнозина плочките са само практично, но не и красиво решение за пода.

Здравейте и е така и не е. Едно от нещата, в които най-много се развиват материалите в строителството е това съчетание на функция и естествени материали. Ако погледнете какви предложения има вече за трипластови паркети, фабрично обработени и т.н., ще усетите, че вече паркета е и практично  решение.
За примера, който дадохте - да. Когато говорим за култура на интериора не говорим за красоти и украси, това е културата на живот в него. В страните с по-топъл климат плочките и камъка са традиционна настилка /не, че някой е жалил домакинята/. Търсили са хлад и издръжливост.

# 749
  • София
  • Мнения: 691
Здравейте, Диана и компания 😃
Имам нужда от съвет. Правим ремонт на апартамент, главно баня и кухня. За сега ще питам само за банята, тъй като тя ще стане първа. Пред голяма дилема съм как да бъдат разположени плочките. Ще прикача снимка на тези на които съм се спряла, след доста голямо чудене... Направих нещо като скица на лист, тъй като нямам достъп до компютър сега. Ще се радвам ако ми помогнете с това къде да разположа по-тъмните плочки, а и малко от декорацията. Банята е около 2м на 2м.. Благодаря!

Здравейте, щом водата е варовита, отделете визуално душ кабината, навсякъде под и стени, със светлите плочки. Сложете тъмна само вертикална на стената с куфара /предполагам, че там в чупката са тръбите/ и на пода. Разбирате ли - все едно, че са две помещения...тракта с мивката и тоалетната направете с декор и същетайте с интересно огледало, задължително в геметрична форма и на пода и стената с вратата, отново оставете светло, защото банята е малка. Подчертайте геометрията с прав параван на душа, а не с готова душ кабина. Сложете поне две точки на осветление в тавана.
Питайте допълнително, ако има нещо...

Общи условия

Активация на акаунт