Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XII

  • 14 622
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 25 350
Добре изглежда трея, но вярно е много, ама много политкоректен... обаче на фона на демонтирането на паметници и сваляне на филми от каталога на HBO, вече не ми прави впечатление. За съжаление това е новата реалност.

Джаред Харис (Jared Harris) е страхотен.

Абсолютно.

Не ми се вярва да са изключили Дорс изцяло от сюжета. Ще е нелепо.
От самото начало смятам, че това не е поредица за филмиране.

# 721
  • Мнения: 36 678
И Лий Пейс е готин. За сега въобще не се знае коя част от книгите ще обхваща екранизацията. Хари Селдън е относително млад в прикуъла, когато представя идеите си на Императора - явно това е променено.

# 722
  • Вестерос
  • Мнения: 38 349
Аз не съм чела книгите, но тийзърът ме изкефи.

# 723
  • София
  • Мнения: 27 330
Ако Венабили не участва, без мен. Sad
Това ми е един от най-любимите персонажи изобщо в историята наред с Винету, Аря и пр. и пр. да не изреждам сега, че са много.

# 724
  • Мнения: 36 678
Забравих да си допиша мнението за испанския филм - края ми хареса. В крайна сметка първото пътуване не беше грешка, защото Нико не беше убит от кола (така че е по-скоро необходим инцидент). В такъв случай може да се разглежда като намеса на висша сила, а не като промяна на съдбата от героите.
Доста ми напомня за Честота (Пряко включване) - там също използваха пространствено времевата аномалия, за да накажат убиец.
Но Прието фактически не е убиец - това, което стана с жена му беше нещо като инцидент. Естествено, той е противен и заслужава наказание и вероятно заради това, че е скрил трупа ще бъде наказан като убиец (след толкова време вече не може да докаже истината).

# 725
  • Мнения: 48 052
На мен ми хареса връзката между събитията Simple Smile и че успяха да ги използват и подредят по възможно най-добрия начин Wink
Във връзка с Дарк си го мисля, дали и там така ще стане, или не Simple Smile

# 726
  • Мнения: 36 678
Мен ме е страх, че може и да развалят сериала в последния сезон. Но скоро ще разберем.

# 727
  • Мнения: 790
И мене много ме е страх от това.

Всъщност, най-големият ми страх е, че всичко ще се завърти около лошотията на ядрената енергия.

Не казвам, че е добра, но се страхувам от това, че сценарият ще се завърти основно около това. Има нещо Линч-овско в сериала.

Многото кадри с димящите комини на АЕЦ-а, както и с ядрените отпадъци ме карат да мисля, че сериала има доста "екологична" концепция. Не че имам нещо против това, но някакси искам да оставят идеята за Уробороса непокътната.

# 728
  • Мнения: 48 052
Е те са се вдъхновили отчасти от Чернобил Simple Smile само че инцидента в случая е по-друг Simple Smile

# 729
  • България
  • Мнения: 6 248
Аз напредвам с поредното фентъзи Love Better Than Immortality (2019).
Пътешественичка не точно във времето, по-скоро да го наречем паралелен свят от миналото. Героите имат супер сили и това което се вижда от картинката:  Simple Smile

# 730
  • Мнения: 36 678
Аз още доглеждам 365:Повтори годината (защото го бях спряла за известно време), освен това сега започнах Аз не съм робот : https://www.imdb.com/title/tt7521778/
Началото изглежда забавно и сериите са кратки.

# 731
  • Мнения: 790
Трейлърът на Brave New World:



Мисля, че нова адаптация на 1984-та би била доста по-актуална, но ще го гледам Прекрасният Нов Свят.

# 732
  • България
  • Мнения: 6 248
Започнах кратък китайски сериал само от 22 епизода, че и по 25-30 минути. Чудо направо.
С лисици, демони, хора и Leo Luo Heart.
Fox in the Screen .

# 733
  • София
  • Мнения: 27 330
Изгледах първите 3 епизода от сезон 2 на Doom Patrol (https://www.imdb.com/title/tt8416494/?ref_=nv_sr_srsg_0)
Много са добри. Изобщо шоуто е топ. Препоръчвам. И 1 сезон бе много як. Но е странен и не за всеки вкус, предупреждавам. Simple Smile

# 734
  • Мнения: 36 678
Днес догледах 3-ти сезон на Дарк - като цяло съм доволна. продължавам с корейските. На"Аз не съм робот" съм до 6-ти епизод - мисля, че е доста приятен. Клозетният хумор не ми харесва, попадала съм на такъв и в други корейски сериали.
Чакам Чадърената академия и Прекрасният нов свят. Мислех да гледам и Сноупиърсър, но нещо не ми се гледа в момента.
Този дали е с фантастичен елемент, или само трилър - не мога да разбера от описанието и трейлъра?



Утре ще пусна нова тема(ако някой не ме изпревари Simple Smile ).

Общи условия

Активация на акаунт