Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 10

  • 48 505
  • 452
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 440
Desert^girl-познато ми е това. Дори и да го осъдя за издръжка съм сигурна, че няма да я плаща и не разчитам на това. Ще съм доволна, ако поема поне ежедневните разходи на детето, когато е с него. За Коледа сложил под елхата в неговата квартира бележка от Дядо Коледа, че детето не е слушало достатъчно и затова му оставя само една дървена играчка от Лидъл, а на мен ми съобщи, че нямал пари за повече. Не мога да Ви опиша как се ядосах, като я гледах натъжена и разочарована. Но го познавам доста добре и просто не очаквам нищо хубаво от него. И сам войнът е войн /за мен/😃. На срещи все още не съм излизала. Но знаете ли, започвам да вярвам в силата на мисълта. Дечко беше канена на 1 р.д на своя съученичка, която живее само с баща си, тъй като майката имала проблем с алкохола и били разделени. През цялото време си повтарях на ум да ме хареса този татко. Той ми обърна доста внимание. За съжаление самият човек не бе мой тип.

# 316
  • Мнения: 39 374
Мъжът ти е идиот

# 317
  • Мнения: 440
sigma-Така е.

# 318
  • София
  • Мнения: 10 587
Те ако бяха читави нямаше да си тръгнем.
Единственото, което можем да направим, е да си изградим защита срещу дебилните им постъпки и да не се засягаме и да не го приемаме лично.
(аз още не успявам, ама той вече спря да тормози мен лично и се обърна срещу децата, но И това ще мине).

# 319
  • Мнения: 788
Desert^girl-познато ми е това. Дори и да го осъдя за издръжка съм сигурна, че няма да я плаща и не разчитам на това. Ще съм доволна, ако поема поне ежедневните разходи на детето, когато е с него. За Коледа сложил под елхата в неговата квартира бележка от Дядо Коледа, че детето не е слушало достатъчно и затова му оставя само една дървена играчка от Лидъл, а на мен ми съобщи, че нямал пари за повече. Не мога да Ви опиша как се ядосах, като я гледах натъжена и разочарована. Но го познавам доста добре и просто не очаквам нищо хубаво от него. И сам войнът е войн /за мен/😃. На срещи все още не съм излизала. Но знаете ли, започвам да вярвам в силата на мисълта. Дечко беше канена на 1 р.д на своя съученичка, която живее само с баща си, тъй като майката имала проблем с алкохола и били разделени. През цялото време си повтарях на ум да ме хареса този татко. Той ми обърна доста внимание. За съжаление самият човек не бе мой тип.
Еее тва вече е върха, какъв човек трябва да си ?! Като няма пари за повече да остави поне тази играчка, защо е нужна тъпата бележка 🤬

# 320
  • София
  • Мнения: 1 626
Леле хора от колко много време не съм влизала в темата. Четях от време на време, но нямах физическата възможност да пиша.

Sisi_48 прочетох какво си споделила и хем съжалявам, че ти се е случило, хем не съжалявам че си излязла от тоя ад. Изисква се време и много спокойствие за да си стъпиш на краката, но ще стане. Дано оттук нататък нямаш проблеми с този човек, но бъди подготвена, че за известен период след раздяла усъществена против волята им мъжете са особено изкукали и крайни. Заплахите и вменяването на вина, че си лоша майка защото си лишила детето от присъствието на бащата са класически методи за упражняване на тормоз и опит за възвръщане на контрол. Дано се вразуми и осъзнае грешките си, но ти се въоръжи се с търпение, бъди смела и силна! Стискам ти палци да се пребориш. Можеш да знаеш Simple Smile

gazella53 е това е върха на жестокостта и безочието. И пак вменяване на вина в детето за да прикрие своята собствена. Направо откачам. Не съд, а здрав бой им трябва на такива мъже.

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 13:00 от Линдичка

# 321
  • Мнения: 440
Линдичка-Така е и въпреки това е по-добре детето да има някакъв баща, отколкото никакъв. Само дето той трябва да я научи, че мъжете в живота и трябва да я уважават и ценят, а като самият той не се отнася така с жените, не виждам как ще стане. Много ми се иска детето да има и друг мъжки пример в живота си, на истински мъж.

Между другото, днес прочетох една психо статия, че след развода мъжете се озлобявали, защото обикновено те са изгонените от семейното жилище и като им намалявала територията, т.е ще им се налага вече да живеят в тясна квартира, това ги влудявало и озлобявало, губели контрол и власт чисто по животински. При нас беше така първите месеци. Във всеки разговор беше гневен и ме обвиняваше, че съм го изгонила. А самият той ми заяви, че искал да си живеем като псевдо семейство и да съм си дала съгласието да флиртува с други жени за разнообразие.

# 322
  • Мнения: 18 609
И моят предложи да сме си семейство завинаги (подразбираше се той да си живее ергенски, а аз да си гледам децата и работата Simple Smile ). Ей, кой ли ще клъвне на тая оферта, не знам Simple Smile Ама пробват хората.

# 323
  • Мнения: 4 061
Моят (скоро бивш) мъж си живееше като ерген и като бяхме заедно....

# 324
  • Мнения: 1 009
Заплахите и вменяването на вина, че си лоша майка защото си лишила детето от присъствието на бащата са класически методи за упражняване на тормоз и опит за възвръщане на контрол.

Ето, това трябва да се чете всекидневно от жени, които допускат да бъдат подлагани на тормоз и унижения и да живеят с насилник "заради децата". Благодаря ти, Линдичка ! Скоро не съм чела толкова точно и на място изказване !

П.С. Преди няколко дни имаше някакъв репортаж, че всяка трета ! жена е подложена на насилие в семейна среда. Оставам с впечатление, че повечето от пишещите тук са преживели такова от недоразуменият от мъжки пол, с които са имали нещастието да свържат живота си. Аз се отъвах от физическото насилие, но от психическото и емоционалното - не. Естествено такова, се пренася и към детето, като се използва всяка възможност да се коментира колко лоша майка съм. А техните постъпки са най - висша форма на самарянството.

# 325
  • Мнения: 18 609
Трябва пълен игнор на това поведение. Децата растат и сами се дистанцират от конфликтите. На моите винаги съм повтаряла да си гледат детството, приятелствата и уроците. Че ние, големите, ще се оправим винаги, че сме си добре, че проблемите са зад гърба ни. Децата да са спокойни.
При мен имаше и доза голяма изненада, защото с бащата на големите ми деца сме си живели съвсем добре години наред. Не е насилник и тормозител в класическия смисъл, не пие, не буйства. Е, тръгнахме към раздяла и все едно го смениха този човек. Не съм и сънувала, че има такива манипулации. По едно време си поставих цел номер едно да остана психически здрава на всяка цена. Може би по-лабилна жена можеше и жълта книжка да вземе. Но всичко мина и замина! Това е най-важното. Колкото и трудно да е - ще приключи. Просто не се вторачвайте в проблемите, само пазете отношенията си с децата.

# 326
  • София
  • Мнения: 453
Извинявам се, че ще съм малко крайна, но нали е добре да се четат всякакви мнения....
Аз, четейки ситуацията с дядо Коледа, сериозно бих се замислим каква стойност има за детето връзката с такъв баща. Вменяването на вина е много травмиращо,  особено на такава невинна възраст. Ако нямаш пари за подаръци, не приготвяш подаръци, но да сложиш бележка, че е защото детето е било лошо, за мен е садизъм...
Въобще не съм от хората, които опростяват и дават лесни отговори на трудни въпроси, но аз лично много пъти съм се замисляла, че ако връзката с бащата не е поне малко здравословна, до  каква степен има смисъл от нея? Просто разсъждава, не давам съвети на никой.

# 327
  • Мнения: 1 009
Насилието/нараняването на майката се постига посредством травмирането на детето! Това се крие зад постъпката на този "баща". За съжаление, няма законов начин да осуетиш режима на лични отношения на бащата с детето, освен ако не е лишен от родителски права. Ние като майки ставаме свидетели и се налага да търпим подобни издевателства над децата ни. Аз лично се обвинявам, и може би никога няма да простя на себе си, че допуснах подобно същество да стане "баща" на детето ми.

# 328
  • София
  • Мнения: 453
Една психоложка ми го казваше да не допускам чувство на вина, то е само деструктивно. Всички правим най-доброто за децата си, и докато го правим всеки ден, всеки час, няма нужда и вина да чувстваме и да я носим като бреме....като ми го казваше се чувствах по-добре.

# 329
  • Мнения: 1 009
Е, така е. Но цената, която аз плащам, за да се отърва от насилието е да съм свидетел на насилието над детето ми Disappointed Relieved

Общи условия

Активация на акаунт