Малко трудна тема...за болестта рак - тема 4

  • 59 709
  • 787
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 12 752
Мумпето, аз лично действам като енергиен вампир. Ако можеш да докараш при майка ти някакви ваши близки деца... или някакви други позитивни личности...
В моя случай аз имам съвсем малки внучета, и да ти кажа, са истински централи за енергия. Смеят се, радваме се едни на други... Няма по-голямо зареждане, честно.
Ако нямате такива източници на положителна енергия, виж с някакви филми по ТВ, а освен това разходки в слънчево време: серотонинът веднага се качва, абсолютно доказан факт.

# 316
  • Мнения: 10 599
Uncommon, пиши!
Всичко, което знам, го знам от хора като теб (вас), които са минали по пътя преди мен. Предупредиха ни, че може да получи вид бронхопневмония от лъчетерапия и дори фрактура на ребрата.
За умора, отпадналост и тн.  нищо не казаха.

# 317
  • Мнения: 402
Uncommon, Благодаря! За съжаление тя казва , че всичко и тежи и няма как да и пратя децата за дълго , а сега с Ковид-а , я е и страх да не я заразим. Ние сме далеч от тях и няма как
да ходим всеки ден или през ден. Жилището им е малко и ве ппедлага условия , като да се изтърсим всички и да работим от разстояние, за да са там децата. Тя може да дойде при нас , но не иска отново заради ковида. Както и да го въртим и сучем явно само времето ще помогне.
На теб ти желая здраве и много положителни емоции!
Мумпето, аз лично действам като енергиен вампир. Ако можеш да докараш при майка ти някакви ваши близки деца... или някакви други позитивни личности...
В моя случай аз имам съвсем малки внучета, и да ти кажа, са истински централи за енергия. Смеят се, радваме се едни на други... Няма по-голямо зареждане, честно.
Ако нямате такива източници на положителна енергия, виж с някакви филми по ТВ, а освен това разходки в слънчево време: серотонинът веднага се качва, абсолютно доказан факт.

# 318
  • Бургас
  • Мнения: 172
Здравейте, искам да ви попитам имате ли опит с конопеното масло ,което се продава в България.Има ли смисъл да го купувам с цел обезболяване на майка, която е с много силни болки. Има рак на панкреаса и вторичен на костите и вече не зная какво да и давам.Изписаха и таргин и между него пие аналгин или аулин ,но не е достатъчно.Ще се радвам на съвети относно начини на обезболяване, защото сърцето ме боли да я гледам как страда.

# 319
  • Мнения: 10 599
Ели, мои познати купуваха 18 или 22% (доста висок процент беше) за своя близка от Биомастер. Жената беше краен стадий и казаха, че е имало добър ефект.

# 320
  • Мнения: 12 752
Uncommon, пиши!
Всичко, което знам, го знам от хора като теб (вас), които са минали по пътя преди мен. Предупредиха ни, че може да получи вид бронхопневмония от лъчетерапия и дори фрактура на ребрата.
За умора, отпадналост и тн.  нищо не казаха.
Зигизаги, аз лично се познавам с жена, на която с лъчето й бяха изгорили опашната кост, та плюс към целия разхош на анус претер не можеше и да сяда. Sad
За тия фрактури и неща, на мен ми бяха дали поне 8 страници голям формат със странични явления. Така ме бяха депресирали, че направо се бях подготвила за мрене.
Нищо от това не се случи. Докторът ми каза: Ние сме длъжни да ви предупредим, а обикновено се понася много леко. Но трябва да се знае, че ние сме хора и винаги нещо може да стане. За моя случай - черен дроб - ми бяха включили в страничните явления - да ми прецакат друг орган, например бъбрек.
Потвърждавам: химиотерапията поражда умора, е и какво ли не, разбира се. Сега в момента така ме "подпукаха" с "щадяща" химиотерапия, та не ми се говори и мисли изобщо какви неща преживях, щяха да ми предизвикат инфаркт.

А това лъче ми беше съвсем безобидно. От нищо друго не съм се чувствала толкова нормално.
Важно е да знае, че трябва просто да се отпусне и да не мърда. Ако трябва да се измести, те ще я изместят. Ръцете ги слагат нагоре и никакви такива почесвания по носа например. Просто си лежи отпусната като един дроб, мисли си хубави работи и не мърда! На мен като ми правиха, имаше един дисплей с чудно хубаво картини, и лека музика си вървеше - направо да заспиш.
Успех на майка ти!!!!!

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 16:06 от Uncommon

# 321
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
И моята майка понесе леко лъчетерапията - 28 процедури, в Токуда.

# 322
  • Мнения: 1 408
Eli_q,
Потърсете силни лекарства от онколога! Абсурд аналгин и Аулин да помогнат на жената! Disappointed Relieved
В другата група имаше един човек на такива на основата на морфин - лепенки, ампули и т.н. Не знам дали и личният лекар не може да изпише, някой беше писал за някакъв кабинет на болката или нещо подобно.
Успех! Hug
И аз съм "за" лъче в Токуда, много леко минава, персоналът е много мил и сърдечен. Ако се получи изгаряне на кожата - R1 и R2 мажете и всичко ще е наред!

# 323
  • Бургас
  • Мнения: 172
Тя има предписан таргин,който е наркотичен аналгетик,, но въпреки него продължава да я боли. Търся допълнителни методи за обезболяване.

# 324
  • София
  • Мнения: 2 497
Майка ми беше на таргин, който в началото й действаше, но после се наложи да увеличи дозата. Бях й взела конопено олио cbd, 15% , добре й понасяще уж

# 325
  • Мнения: 10 599
Хора, не знам какво да кажа, онемяла съм.
През януари 2016 г., когато откриха лезиите в бял дроб, две от тях бяха описани в ляво, върхово, включително най-голямата от 2 см. Това беше причината никой да не иска да направи биопсия и през 2019 г. при рецидива  - високо са, под ключица, близо до артерия.
Във връзка с подготовката за лъчетерапия, попитах лекарката къде са в момента трите активни лезии. Показа ми ги на екран – 2 в задната част на дроба и една до аортната дъга. Прибрах се, чета документи – няма такова нещо от 2019. Описанията на 5 скенерите от Александровска са доста лаконични, като в последните две тотално липсват локации с изключение на тази до аортата. Реших, че лекарката е сгрешила. Днес обаче бяхме на нов скенер, който изследва дроба по време на дишане, за да се отбележат местата за лъче. Отлично е преминало изследването и качеството на изображение и локализация са перфектни според медицинските лица. И….лезиите са отзад, а не под ключица.
Мнението на лекуващата лекарка е, че за лечението няма значение дали тия три са нови или стари. Обаче аз съм в тотален потрес. Всеки скенер е носен за второ мнение. Всеки път съм носила в Александровка предходни дискове. Навсякъде си пише – персиситират познатите лезии. А тия трите според мен хич не са познати.Да сме излекували всички стари, а тия да са нови. Лечението да не действа за тях, защото това може да е нов рак. И кой ги знае кога са се появили?!?! Сега явно трябва да взема всички дискове и да ходя някой да ги разгледа последователно и да каже кое е рецидив и кое е ново, и от кога. Пък какво ще ибяснявам на майка - не знам. Тя веднага пита защо й чертаят гърба, а не ключица. Замотах я нещо, но довечера сто процента ще пита пак,,,

# 326
  • София
  • Мнения: 194
Uncommon, благодаря за подкрепата! Много ме учуди хемоглобин 5.5. Колко е минмума? За химио искат минимум 100 в Сити клиник, а минимума за здрав мъж е 131. Да не би твоя да е 55 или в тази лаборатория да са други референтните стойности? Преливане на кръв до сега не е имал брат ми.
 Брат ми беше на трета вливка. Отказали са скенер от Ситиклиник да видят от какво е болката при опашката. Скенер се правело чак след четвъртата вливка. Някой наскоро беше писал, че в чужбина се прави скенер в началото на всеки 3 седмици. Тука чак след 4 вливка. Никакви други изследвания не правят, освен на кръв. При последната вливка хемоглобина му беше 110 и я направиха, като този път онколога го е викнал да поговорят. Сменили са и лекарството. Болката междувременно спря. Спря и температурата. Появиха се два други проблема обаче- трудно уриниране и много силно задъхване и умора при движение. В сравнение с преди диша спокойно и може да си поеме дъх при задъхване. Не изпитва задух. Храни се нормално. Приема и конопено масло, както бях писала преди, за тези които питат. Преди приема му беше отслабнал много. Сега дори е наддал 6кг. Ходи и си гони задачите, дори и да се задъхва.

# 327
  • Мнения: 402
Хора, не знам какво да кажа, онемяла съм.
През януари 2016 г., когато откриха лезиите в бял дроб, две от тях бяха описани в ляво, върхово, включително най-голямата от 2 см. Това беше причината никой да не иска да направи биопсия и през 2019 г. при рецидива  - високо са, под ключица, близо до артерия.
Във връзка с подготовката за лъчетерапия, попитах лекарката къде са в момента трите активни лезии. Показа ми ги на екран – 2 в задната част на дроба и една до аортната дъга. Прибрах се, чета документи – няма такова нещо от 2019. Описанията на 5 скенерите от Александровска са доста лаконични, като в последните две тотално липсват локации с изключение на тази до аортата. Реших, че лекарката е сгрешила. Днес обаче бяхме на нов скенер, който изследва дроба по време на дишане, за да се отбележат местата за лъче. Отлично е преминало изследването и качеството на изображение и локализация са перфектни според медицинските лица. И….лезиите са отзад, а не под ключица.
Мнението на лекуващата лекарка е, че за лечението няма значение дали тия три са нови или стари. Обаче аз съм в тотален потрес. Всеки скенер е носен за второ мнение. Всеки път съм носила в Александровка предходни дискове. Навсякъде си пише – персиситират познатите лезии. А тия трите според мен хич не са познати.Да сме излекували всички стари, а тия да са нови. Лечението да не действа за тях, защото това може да е нов рак. И кой ги знае кога са се появили?!?! Сега явно трябва да взема всички дискове и да ходя някой да ги разгледа последователно и да каже кое е рецидив и кое е ново, и от кога. Пък какво ще ибяснявам на майка - не знам. Тя веднага пита защо й чертаят гърба, а не ключица. Замотах я нещо, но довечера сто процента ще пита пак,,,

Zigi, аз в началото на майка ми ЯМР-то го носих във ВМА при доц. Андрей Иванов за 3то мнение. Второто не го коментирам. Може би, можеш да се котсултираш с него и да гледате заедно дисковете. Той приема всеки делничен ден след 14 часа. Не помня сумата , но беше съвсем приемлива цена( зная , че за задраве пари не се жалят). Та човека е много земен , на прост език ми обясни всичко, което вижда, около 40 мин е гледал диска . Каза мнение , всичко подробно. Нямам представа чете ли 5 скенер , но предполагам,  като началник катедра образна диагностика би ти помогнал да разбереш нови ли са тези лизии. Успех и много късмет ви желая!

# 328
  • Мнения: 10 599
Mumpeto,
Благодаря, ще ида при него след десет дни, защото последните дискове са у майка и трябва да ми ги донесе.

# 329
  • Мнения: 2 199
Zigizagi, съжалявам да прочета, че така се развиват нещата, но съм сигурна, че ще се справите.
Стела, това за скенера в чужбина не е вярно. И тук е само кръв преди вливка.

Общи условия

Активация на акаунт