Онлайн консултации с педиатър - д-р Нели Митева

  • 24 076
  • 553
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 260
Как бихте коментирали наличието на дистаза при двумесечно бебе, родено доносено?
Може ли да се подпомогне по-бързото заздравяване на мускулните влакне с масажи, упражнения и др?




В голема част от случаите се възстановява без нужда от това да правите нещо. Със сигурност някои упражнения биха помогнали за по-бързо му оправяне. Преди да правите каквото и да е било, обаче, първо трябва да се консултирате и с детски хирург.

# 541
  • Мнения: 260
Здравейте, Д-р Митева,

След направена кръвна картина на дъщеря ми (7 месеца) излезе висок MCHC - 353. Какво би могло да означава и какво следва да се предприеме? Ще обсъдя въпроса и с нашата педиатърка, но искам още едно мнение за всеки случай. Предварително благодаря.
Здравейте! Не мога да коментирам само един показател. Той е отношение и по принцип, ако всичко останало е в норма, значи нямате причина за безпокойство.

# 542
  • Мнения: 4
Здравейте, Д-р Митева,

След направена кръвна картина на дъщеря ми (7 месеца) излезе висок MCHC - 353. Какво би могло да означава и какво следва да се предприеме? Ще обсъдя въпроса и с нашата педиатърка, но искам още едно мнение за всеки случай. Предварително благодаря.
Здравейте! Не мога да коментирам само един показател. Той е отношение и по принцип, ако всичко останало е в норма, значи нямате причина за безпокойство.

Здравейте, всички останали показатели в кръвната картина са в норма.

Благодаря ви!

# 543
  • Мнения: 305
Здравейте. Моля за коментар на кръвната картина ма сина ми на 1 година. Заради зъби отказва твърда храна и е предимно на кърма.

# 544
  • Мнения: 93
Моля за разчитане на резултатите.Детето е на 6 години.Това са изследвания 1 седмица след прекарана ангина.Предстой ни операция за отстраняване на третата сливица.

# 545
  • Мнения: 37
Здравейте, имам бебенце на 3 месеца и се кърмим. За жалост кожата на ръцете ми се влоши и получих екземи, които трябва да се лекуват с кортикостероид. Предписаха ми да се мажа с Елоком. Може ли да продължа да кърмя и това ще се отрази ли по някакъв начин на кърмата и бебчо? Благодаря предварително!

# 546
  • Мнения: 260
Моля за разчитане на резултатите.Детето е на 6 години.Това са изследвания 1 седмица след прекарана ангина.Предстой ни операция за отстраняване на третата сливица.
Здравейте! Няма никакъв проблем да се осъществи операцията. Няма нищо притеснително от изследванията.

# 547
  • Мнения: 260
Здравейте. Моля за коментар на кръвната картина ма сина ми на 1 година. Заради зъби отказва твърда храна и е предимно на кърма.
Здравейте! Детето има анемия от изследванията. Някой от семейството също с анемия има ли?

# 548
  • Мнения: 260
Здравейте, имам бебенце на 3 месеца и се кърмим. За жалост кожата на ръцете ми се влоши и получих екземи, които трябва да се лекуват с кортикостероид. Предписаха ми да се мажа с Елоком. Може ли да продължа да кърмя и това ще се отрази ли по някакъв начин на кърмата и бебчо? Благодаря предварително!
Здравейте! Ако кортикостероидът се нанася локално и намазаната област няма директен контакт с детето (ако върху гърдите Ви няма от лекарството и детето суче), смятам, че няма проблем да кърмите

# 549
  • Мнения: 3
Здравейте, имам детенце на 8 месеца и половина, момиче.От както е навършила 6 месеца и половина, започна да свива крачетата и сякаш изпитва някакъв дискомфорт, мислехме че я боли корем, заведахме я на лекар от там ни казаха че има повече газове, започнахме да даваме капки за газовете, но свиването продължи.Ходихме на Невролог, но и той каза че е нормално, просто етап от развитието.Детето обаче понякога не спира да се свива, изпотява се цялата. И от 6 месеца сега вече е на 8 и половина и продължава. Моля да ми кажете какви са вариантите на какво се дължи и ако е етап от развитието, кога ще мине.Благодаря!

# 550
  • Мнения: 248
Здравейте д-р Митева! Да попитам дали е притеснително, че когато му никнат зъбки (1г 3м сме) , детето отказва всякаква твърда храна и пие само АМ целия ден. Пробвам какво ли не да го залъжа да опита поне, но види ли лъжица направо  се обръща на другата страна. И на парчета не иска да яде от ръка, дори млякото си не изпива до край, явно апетитът намаля. Имало е случаи , когато това трае докато пробие зъбчето ( със седмици) и после пак хапва, но често не си яде много ,много .  Опитвам с твърда храна и ако отказва си му давам млякото. Нормално ли е това и мога ли нещо да направя друго по въпроса? Благодаря ви много.

# 551
  • Мнения: 260
Здравейте, имам детенце на 8 месеца и половина, момиче.От както е навършила 6 месеца и половина, започна да свива крачетата и сякаш изпитва някакъв дискомфорт, мислехме че я боли корем, заведахме я на лекар от там ни казаха че има повече газове, започнахме да даваме капки за газовете, но свиването продължи.Ходихме на Невролог, но и той каза че е нормално, просто етап от развитието.Детето обаче понякога не спира да се свива, изпотява се цялата. И от 6 месеца сега вече е на 8 и половина и продължава. Моля да ми кажете какви са вариантите на какво се дължи и ако е етап от развитието, кога ще мине.Благодаря!
Здравейте! Щом детето е било прегледано от детски невролог и той смята, че се развива напълно нормално, няма причина да се безпокоите. Освен, че може да е етап от развитието, може да е и нещо като тик, или пък някой от вас родителите да е имал такъв период на същата възраст. На въпроса кога ще отмине - според мен би трябвало, когато детето проходи да започне постепенно да отшумява.

# 552
  • Мнения: 260
Здравейте д-р Митева! Да попитам дали е притеснително, че когато му никнат зъбки (1г 3м сме) , детето отказва всякаква твърда храна и пие само АМ целия ден. Пробвам какво ли не да го залъжа да опита поне, но види ли лъжица направо  се обръща на другата страна. И на парчета не иска да яде от ръка, дори млякото си не изпива до край, явно апетитът намаля. Имало е случаи , когато това трае докато пробие зъбчето ( със седмици) и после пак хапва, но често не си яде много ,много .  Опитвам с твърда храна и ако отказва си му давам млякото. Нормално ли е това и мога ли нещо да направя друго по въпроса? Благодаря ви много.
Здравейте! Да, напълно нормално е, защото никненето на зъбите може да е болезнено за детето. Можете освен мляко да давате повече каши и пюрета, докато отмине периодът, както и Камилия (хомеопатичен препарат).

# 553
  • www.bg-mamma.com
  • Мнения: 531
Изключително много благодарим на д-р Митева за помощта и консултациите по време на извънредната епидемична обстановка, когато много родители имаха притеснения за здравето на децата си, но нямаха възможност или се притесняваха да посетят медицински специалист!

Поради повишената служебна натовареност на д-р Митева онлайн консултациите в настоящата тема се прекратяват.
Ако желаете да се свържете с д-р Нели Митева, можете да го направите чрез приложението Healee, през което тя провежда онлайн консултации като част от нейните служебни ангажименти.

Общи условия

Активация на акаунт