The Ordinarу + DECIEM (Тема № 5)

  • 39 607
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 100
Аз все още се притеснявам от червения пилинг и по-агресивните киселини, т.к. кожата ми е много чувствителна и капризна. Поръчах си ниацинамида и хиалуроновата киселина. Тези два продукта могат ли да се комбинират заедно?
Бях гледала видео на една девойка, която препоръча на по-чувствителните кожи да се нанася за по-малко време и след това да се слага богат на витамини продукт

# 46
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Здравейте момичета, някой да е ползвал MARINE HYALURONICS Серум? Чудя се дали да го редувам с другата хиалуронова киселина и каква точно е разликата?

# 47
  • Мнения: 6 887
Морският хиалурон е по-лек, не лепне и не прави ефект на кир според това, което съм чела.
Ако искаш можеш да ги редуваш, ако искаш можеш да свършиш единия и тогава да почнеш другия. Двата продукта имат еднакви цели.

# 48
  • Мнения: 5 903
Здравейте момичета, някой да е ползвал MARINE HYALURONICS Серум? Чудя се дали да го редувам с другата хиалуронова киселина и каква точно е разликата?
На мен много ми допада и редовно го използвам.

# 49
  • Мнения: 4 440
Морския не е хиалуронова киселина и на мен хич не ми допада.

# 50
  • Мнения: 5 903
При мен морският осигурява много по-сериозна хидратация.

# 51
  • Мнения: 4 734
И морския леко лепне ако се прекали с количеството. И някак не попива веднага, или по-скоро попива, но се личи че има нещо на лицето (стои някак мокро и лъска). Когато сложиш крем отгоре този лъщящ ефект изчезва. Обаче с някои кремове не се понася и също може да направи кир ефект. Иначе доста омекотява кожата... Доволна съм. Другия серум с ХК не съм ползвала, за да ги сравня..
Между другото никой от серумите за сега не се "оправя" с тъмни кръгове около очите... Кажете какво да опитам?

# 52
  • Мнения: 6 887
Пробвала ли си този с кофеин? Чела съм противоречиви отзиви за него.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 7 709
Не действа и кофеиновият нито за тъмни кръгове нито за торбички. Само ми изсушава околоочния контур и затова го слагам в маслата,които плескам по скалпа поне да не отиде в коша.
Морския хелурон го поднових. Ползвам го заедно с Аргилерин и много ми харесва ефекта.

# 54
  • Мнения: 2 001
Не действа и кофеиновият нито за тъмни кръгове нито за торбички. Само ми изсушава околоочния контур
същата работа и при мен

# 55
  • Мнения: 135
Niacinamide подходящ ли е за акне на момиче на 14 г.? Че се чудя вече как да третирам лицето на тийнейджърката...

Да, подходящ е, ще помогне с производството на себум и ще тушира възпаленията, ако акнето не се дължи на някаква по-сериозна причина. Ако и другите продукти в грижата са добри и хидратиращи (за разлика от много пресушаващите, които засилват производството на себум още повече) мисля, че ще има положителен ефект. Може да се помисли и някакъв ексфолиант, например 30% AHA + 2% BHA, който е доста силен, но е със салицилова киселина и трябва да се отрази на запушените пори

# 56
  • Мнения: 4 734
Не действа и кофеиновият нито за тъмни кръгове нито за торбички. Само ми изсушава околоочния контур и затова го слагам в маслата,които плескам по скалпа поне да не отиде в коша.
Морския хелурон го поднових. Ползвам го заедно с Аргилерин и много ми харесва ефекта.

И аз така... Кофеиновия не ми действа, сега го капя по скалпа преди миене и стоя с него известно време... Няма да го подновя. Аз редувам морския ХК, буфет и Аргилерин и съм доволна. Като свършат ще мисля какво да подновя или ще пробвам нови неща. Ниацинамид само на т-зоната ли се ползва или може на цяло лице? Той върши ли нещо освен за акне? Свиване на пори, хидратиране, изглаждане, омекотяване? Мазен серум ли е или като водичка?

# 57
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Според описанието, серумът се нанася на цялото лице и пише, че спомага за свиване на порите и намаляване на несъвършенствата. Да не се използва в комбинация с Витамин Ц.
За останалите въпроси и аз ще чакам отговори, от някой, който го използва. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 4 734
Според описанието, серумът се нанася на цялото лице и пише, че спомага за свиване на порите и намаляване на несъвършенствата. Да не се използва в комбинация с Витамин Ц.
За останалите въпроси и аз ще чакам отговори, от някой, който го използва. Simple Smile

Аз се притеснявам да не би на суха кожа като се нанесе навсякъде да пресуши... Все пак щом е за акне и пори има нещо дезинфектиращо или изсушаващо в него. Надали е чиста хидратация например... Може би ще е добре за по-мазни и младежки кожи, знам ли....

# 59
  • Мнения: 135
Ниациамидът е просто витамин В3, а цинкът си е, еми, цинк, серумът е на водна основа и не съдържа алкохол, силикони, масла, оцветители или аромати. Съставът го има на сайта на DECIEM: Aqua (Water), Niacinamide, Pentylene Glycol, Zinc PCA, Dimethyl Isosorbide, Tamarindus Indica Seed Gum, Xanthan gum, Isoceteth-20, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin. Наистина основното му приложение е при по-мазни кожи за регулиране себума, но има и отзиви, че намалява възпалението и помага с хиперпигментацията, а цинкът действа за стягане на порите. Лично аз го ползвах изминалото лято, и наистина много ми помогна с омазняването, макар че кожата ми беше по-скоро дехидратирана и затова се омазняваше толкова. И сякаш наистина тушираше възпалението, винаги пъпките бяха по-малко червени и болящи след като се намажех с него. Винаги съм се мазала с него по цялото лице, независимо къде съм се опъпчила (обикновено ми излизаха по една-две средни по размер пъпки разпръснато по лицето). Като консистенция е гъста течност, леко лепне, някои момичета съобщаваха и за кир ефект, но аз не съм имала проблеми.

П.П. Сега виждам, че DECIEM изрично казват, че не лекува акне, така че ако положението е сериозно винаги дерматолог и адекватно лечение с третиноин/бензоил пероксид.

Общи условия

Активация на акаунт