СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 17

  • 18 457
  • 770
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 234
Добро утро и от мен.
Благодаря за темата!
Никъде не излизаме, защото все не ни остава време - от работа, от домашни....
А това подсъзнателно започва да ме подтиска и не е добре.

# 16
  • Мнения: 6 926
Скрит текст:
Закачаме се, не знаех, че е интересно, ще поясня.
СМГ е с временно изпълняващ длъжността директор, което се съкращава ВРИД и warwick помисли, че това ни е план В. Едно училище има врид, когато няма опция да си има директор, в случая на смг, защото имаше дело с предишния директор, което вече приключи и сега следва да има процедура по избор на директор, т.е. не е ясно дали настоящият врид ще бъде избран и за постоянен директор. А аз имах предвид за план В - нпмг с химия (за тази паралелка засега Ния има добър актив към бала си и е постижимо ако се справи прилично с нво), а там директор е бивш врид на смг, с когото се познаваме (силно казано) покрай моето участие в училищното настоятелство на смг.
СМГ не е опция за Ния, просто тя е далеч от интереси по математика и информатика.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 932
При нас от вчера по математика са на неравенства. По БЕЛ признавам си, не знам. Вече никакви желания не мислим, чакаме да видим, какво ще се случи. За 12 класниците също още нищо не се знае. Но предполагам, че там няма да има отлагане до безкрай. Те са пълнолетни хора, които след завършване трябва да почнат да плащат здравни осигуровки, та хич не вярвам, някой "да се лиши" от тези пари доброволно. Ще им спретнат някакви матура и ще ги пишат завършили.

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 459
Нашият план е да мислим след като видим какъв ще бъде резултата след изпита за АК и след резултатите от матурите.
Каквото и да го мисля сега, ако резултатите не покриват плана, няма смисъл.

# 19
  • Мнения: 21 455
Знам, че се повтарям за пореден път, но не правете плана според резултатите. Следвайте желанията на детето, а системата ще има грижата да го класира там, за където му стига балът. Говоря за държавния план-прием.

# 20
  • софия
  • Мнения: 25 459
Така е, но ако има 50 - 60 точки, дори и системата няма да може да я класира в езикова. Не че няма да я напишем, но бих искала да имам реалистични очаквания. Тогава разочарованията са по-малки.

# 21
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Знам, че се повтарям за пореден път, но не правете плана според резултатите. Следвайте желанията на детето, а системата ще има грижата да го класира там, за където му стига балът. Говоря за държавния план-прием.
Точно по тези "указания" ще се водим - пишем по низходящ ред мечтите му (дано съвпаднат с моите 🙃) и каквото стане....

# 22
  • София
  • Мнения: 1 022
Тъкмо се канех да питам. Има ли други като моето бебе в темата, все още няма цикъл.
Едната ми щерка е без цикъл и без признаци скоро да й дойде (няма окосмяване, има само напъпили гърди). Но тя допреди кризата беше активна спортистка и знам, че това забавя. Близначката й има от два месеца (на 13 г. и половина е). Явно не е само тя, след като и твоята дъщеря е така.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз точно като Звънче разсъждавам.
Разбира се предварително е ясно, че не таргетираме математика, природни науки и т.н.
Оттам насетне е нужно да се намери балансът между желано и възможно.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 363
В училище по Мат сега са на втори урок неравенства, по БЕЛ още дъвчат Бай Ганьо.

В школата квадрат и Яворов.

# 25
  • София
  • Мнения: 9 111
Благодаря за новата тема!
Тъкмо се бях засилила тази сутрин да пускам и гледам - Betty ме е изпреварила Flowers Hibiscus !
При нас желанията се очертават СМГ, НПМГ, вероятно ПЧМГ (макар да си е с отделен прием) и ТУЕС.
То реално желанието си е само едно, но другите са резервни варианти Yum .
Трябва да измислим и още някакви, но се надявам в тези да се вместим.
Нещо съм се подвела за ПЧМГ. Уж четох, че има стипендии за децата, класирали се по челните места на тяхното състезание, което се провежда май месец (Математически предизвикателства), но сега като го прочетох пак, се оказа, че това е за 5-7 клас. Т.е. по-скоро няма стипендии (като отстъпка от част от таксата) за гимназиален етап. Но ще взема да им пиша направо и да ги питам.
Не ми се дават пари за частно училище, но реално ни е доста по-близо от НПМГ и от ТУЕС като път, а и като профил може би най-много се доближава до СМГ.
Много съм смотана. Редактирам се. Наистина си има стипендии за 8 клас:
"За учебна 2020/2021 година училището отпуска за учениците от 8. клас:
Пълна стипендия за ученици, класирали се на първо място на:
„Математически предизвикателства“ – състезание на ПЧМГ /31.05.2020 г./.
Стипендия /50% отстъпка от таксата за обучение/ на ученици, класирали се на второ място на:
„Математически предизвикателства“ – състезание на ПЧМГ /31.05.2020 г./.
Стипендия /25% отстъпка от таксата за обучение/ на ученици, класирали се на трето място на:
„Математически предизвикателства“ – състезание на ПЧМГ /31.05.2020 г./."

Като стана въпрос за ПЧМГ:
"На 3-ти май (неделя) онлайн ще се проведе третият пробен изпит за 7-ми клас.
Записването става чрез попълване на онлайн формата за регистрация до 18:00 ч. на 28.04.2020 г.
Изпитът за 7-ми клас ще се проведе от 10:00 ч. до 13:00 ч.
Такса правоучастие: 20 лв.
След регистрация ще получите имейл с банковата сметка, по която да я преведете."

Последна редакция: пт, 24 апр 2020, 11:34 от zazu1

# 26
  • София
  • Мнения: 7 190
Точно влизах да пиша, че ПЧМГ имат стипендии. 😊
За мене това е едното от двете добри ЧУ в гимназиален етап.

# 27
  • Мнения: 3 491
По темата за ранно настъпилия пубертет-  аз не мога да проумея, че седмокласникът така възмъжа и вече изобщо не прилича на дете, а на младеж. Не знам на какво се дължи, наблюдавам негови връстници, голяма част от тях са си физически дечковци. Понякога си мисля, че щеше да ми е по-лесно, ако тези промени бяха настъпили по- късно във времето.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 111
За мене това е едното от двете добри ЧУ в гимназиален етап.
Кое е второто?

# 29
  • Мнения: 8 229
О, и моят син изведнъж започна да прилича на младеж. На 13.5 е, на височина има още доста да дърпа, но като тяло и лице много се промени последните месеци. Е, като си отвори устата бълва глупости на килограм, ама това е друга тема 😂

Общи условия

Активация на акаунт